Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha két anya egyszerre szül és...

Ha két anya egyszerre szül és mind2babának ugyanaz az apja akkor ikrek?

Figyelt kérdés
Ha két anya egyszerre szül és mind2babának ugyanaz az apja akkor ikrek? Vagy mik?

2012. jún. 21. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

ha jól értem

2 különböző anya,és 1 apától van a gyerek akkor ikrek-e?

nem.. nem tudod mi az az ikrek? 1 petéjű ikrek azok az ikrek. ők csak mostoha tesók mivel 2 anya van... remélem érted:)

2012. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mostoha, hanem féltestvérek, mert ugyan az az apjuk.
2012. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kedves első, akkor szerinted a kétpetéjű ikrek mik??


De Kérdező, természetesen a példádban leírt gyerekek féltestvérek, teljesen függetlenül attól, hogy egy időben születnek, két perc különbséggel, esetleg évek választják el őket...

Féltestvérek, mivel csak az apjuk azonos.

2012. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, és Első, megint beléd kell kössek, mert mostohatestvérnek azokat hívjuk, akiknek semmilyen vér szerinti kapcsolatuk nincs egymással.


Ők féltestvérek lennének.

2012. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
... akkor fél tesók,de akkor sem édes testvérek.. és csak akkor ikrek ha 1 anya hordja ki a gyerekeket,és szinte 1 időpontban születnek.
2012. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ők nem ikrek. Egyszerűen csak féltestvére.


Viszont olvastam egy olyan esetet, amikor egy női egypetéjű ikerpár összejött egy férfi egypetéjű ikerpárral.

Mind a két feleség terhes lett, és 1-2 hét különbséggel szültek. A gyerekek teljesen egyformák voltak. :)


Tehát rokonilag ők csak unokatesók, de genetikailag viszont testvérek voltak.

2012. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És olyan van, hoyg félikrek?
2012. jún. 21. 17:20
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha már az érdekes eseteknél tartunk, nekem ez a kedvencem: http://www.youtube.com/watch?v=xmcUAVIJhks


Bocsánat az offért, de szerintem ez nagyon érdekes, és annyira édesek! :)

2012. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nincs olyan, hogy félikrek!

Van egypetéjű meg kétpetéjű ikerpár.

A "félikreket" nem tudom, mire érted, de nincs olyan.

2012. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Akkor akinek kimaradt a biológia óra:


Ha egy petesejt megtermékenyül, majd kettéválik és két magzat fejlődik belőle, akkor lesznek az egypetéjű ikrek (akik egyformán néznek ki).


Ha több petesejt termékenyül meg egyidőben, egy-egy spermától, akkor két-,három- vagy többpetéjű ikrekről beszélünk. Ők sima testvérek, csak egy időpontban fogantak és születnek meg.


Elvileg még olyan is előfordulhat, hogy anyuka orgián van és az egyik petesejtjét X férfi spermája, a másikat Y férfié termékenyíti meg. Ekkor is csak féltestvérek lesznek, hiába egyidőben fejlődnek az anya hasában - ugyanis az apjuk nem egy személy.

2012. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!