Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kisebbik gyereknek általában...

A kisebbik gyereknek általában többet engednek?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettünk erről a nővéremmel.

Őt régen 15 évesen is csak 8-ig engedték el, ahány percet késett annyi hétig nem mehetett ki, a legrosszabb jegye félévkor/év végén hármas lehetett, és őt sokkal jobban fogták mint engem.


Én általában 6-7 körül szoktam kimenni ha meleg van, ha nincs meleg akkor 4 körül és általában 9-kor vagy fél 10-kor jövök haza (ha nem mondanak időt) és nem szólnak érte, még akkor sem ha kések. A múltkor fél 10-ig voltam kiengedve, de haza kísértem a barátnőmet és mire hazaértem negyed 11 volt <- ez csak akkor az egyszer fordult elő. Nem vagyok jó tanuló, most év végén volt több kettesem is, sőt (nem vagyok rá büszke) de matekból majdnem megbuktam (szerencsére a szüleim tudják, hogy itt nem én vagyok a hibás, mert a fél osztály kettest kapott, és ez a tanár nem is matekszakos). A magatartásom volt már hármas, több szaktanárim is van, túl sokat lázadok de tudom hol a határ. Alapból olyan a természetem, hogy bárkivel bunkózok ok nélkül és sajnos néha anyámmal is ezt teszem, pedig nem akarom. Kaptam már érte 1-2 pofont, akkor kicsit vissza vettem. Régebben pedig pont én voltam az, akit 9-10 évesen az utcába alig akartak kiengedni. Most ne szidjatok lécci, tudom, hogy változnom kellene.


Talán azért engednek, mert erősebb és bátrabb vagyok mint a nővérem? Vagy miért? Pedig most minden másabb és veszélyesebb mint akkor. Azt még hozzáteszem, hogy olyan városban lakunk ahol elég sok a cigány (sajnos a kötekedősebb fajta).

15/L


2012. jún. 21. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fordítva... Nővéremnek és bátyámnak sok dolog meg volt engedve, de nem vitték semmire igazából (sőt, bátyám dutyiban ül...). Engem nagyon fogott. Nem mehettem át aludni barátnőhöz suliidőben, max. 8-ig játszhattam kint, és amint hazaértem a suliból, le kellett ülnöm tanulni. Kicsit belefáradtam az állandó elvárásokba (4-esért már jött a ,,bezzeg a XY meg tudta írni 5-ösre, akkor te miért nem??" ), ezerféle különórára jártam, hazaértem 6-ra, és még mosogassak... Kicsit ki voltam merülve.

18 évesen lett elegem, elköltöztem. Azóta ő is megtanult kicsit jobban értékelni, nem házicselédként kezelni...

2012. jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pityeeesz ***** válasza:
100%
Általában az van, hogy az idősebb gyereknél még próbálnak szigorúak lenni, aztán a másodiknál rájönnek hogy értelmetlen a dolog.
2012. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dottorre ***** válasza:
100%
Az 1. kiharcolja, a 2. élvezi. Cserébe, amikor az 1. kirepül a családból, a 2.-at sokkal nehezebben engedik el, és sokkal jobban fogják ...
2012. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva volt én vagyok a kisebb és engem jobban féltettek mindentől.
2012. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Én vagyok a kisebb. soha, sehová, semmit sem.
2012. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva volt, mivel bátyám van én meg lány vagyok. Rám úgy akartak vigyázni, mintha hímes tojás lennék.
2012. jún. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

dehogy azért mert erősebb és bátrabb vagy :) ez aranyos.

egyszerűen azért, mert előszörre még nekik is bele kellett tanulni a dologba, hogy mi az ami egészséges féltés - mi az ami túlféltés pl. meg hát, a tesód már kitaposta az utat, sok mindent átéltek vele/miatta a szüleid, és amikor te ugyanezeket megteszed, az nem az újdonság erejével csapja őket arcon. és igen, ez mindenhol így van :)

2012. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na jó, most hogy elolvastam a válaszokat látom, hogy nem mindenhol, akkor úgy mondom, hogy a környezetemben mindenhol ezt láttam
2012. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk így volt.Nővéremnek sokkal kevesebbet engedtek,mint nekem.Szerintem a természetemnek is köszönhetem.Nővéremnek soha nem engedték meg,hogy ott aludjon másnál.Én sosem kértem engedélyt.Közöltem hogy ma nem alszom itthon,majd leléptem,és másnap reggelig nem hallottak felőlem.

Tesóm mindig akart piercinget,de apa sosem engedte.Én egyszerűen elmentem,és megcsináltattam,minden alkalommal.Mondtam hogy xy koncertjére megyek,hajnal egy körül jövök.

Soha nem tiltottak meg nekem semmit.De emiatt hálás vagyok.Már 20 éves vagyok,de több olyan barátnőm van,akit a szülei még mindig nem engednek el szórakozni,vagy fesztiválra.Nevetséges.Cserébe össze vissza hazudoznak,hogy hol vannak,meg mit csinálnak.Szóval tapasztalataim szerint nem gond,ha a gyeplő nem olyan szoros.


A szüleim mivel látták,hogy sosincs baj,meg bízhatnak bennem,nem szóltak.Örülök,hogy így nőttem fel,van rengeteg klassz élmények,amiket akkor éltem meg,amikor kellet.

Örülj,hogy engednek.Próbálj tisztelettudóbb lenni a szüleiddel.A jegyeiden meg ne a szüleid miatt javíts,hanem magad miatt.

2012. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Apa jobban bízik bennem, tőle nem is szoktam megkérdezni mert eddig 15 év alatt mindent megengedett. Nálunk anya az akit kérni kell. Vagyis én annyit szoktam, hogy "anya kimegyek xy-nal, majd jövök" erre annyit mond, hogy jó. Ha kicsit komolyabbról van szó akkor megkérdezem, hogy mehetek-e de általában igen mond. Ha nem akkor pár perc után sikerül rávenni, vagy nem.


A bátrabbat és erősebbet azért írtam mert a nővérem ilyen kis vékony, törékeny, nekem meg alapból nagyobb, erősebb a testem mint neki. A bátrabb meg azért, mert ő már ha sötét van ki nem mer menni még a szobából sem, én meg 10-kor a sötétben lazán hazasétálok egyedül, meg azért ő félős :D


Erre sem vagyok büszke, de az utolsó osztálykirándulásunkon az egyik srác vitt piát meg cigit és ittunk. Én is ittam. Minden lány úgy volt vele, hogy "engem kinyírnak ha megtudják" mondom engem is, jó akkor iszunk? Azért csináltam mert az osztályunk olyan volt mintha testvérek lennénk és hát utolsó éve, utolsó kirándulás. Bár nem cigiztem csak ittam.

A nővérem pedig egyszer cigizett egy bolt háta mögött és itthon kapott anyától. Én meg véletlenül elmondtam a borosat és apám nevetett, anyám meg nézett rám. De nem csesztek le. Amúgy elítélem én is azokat akik divatból isznak meg ilyenek.

2012. jún. 21. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!