Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy férfival...

Hogy lehet egy férfival beszélgetni a kapcsolatunkról, ha hárít?

Figyelt kérdés

4 éve együtt vagyunk. 3 éve élünk együtt. Neki van egy 4 és fél éves gyereke, akit nem terveztek, de a nő úgy gondolta ettől jobb lesz, és mikor rájött hogy csak ettől nem maradnak mellette, már a gyerekkel is keveset foglalkozik. Szóval itt állunk egy 4 éves kapcsolattal és kb annyi idős gyerekkel, akiről gondoskodom, főzök, ellátom, programokat szervezek, én tartok számon mindent, de ugye mégsem az enyém, mert az ölelés, jaj de szeretlek az apának megy, mert ő mindent megenged, illetve az anyjának, mert ő a vele való foglalkozást ajándékokkal váltja ki.

Régen már többször mondtam a páromnak, hogy így nem érzem jól magam, aztán nem történt semmi. Mostanában ez újra előtört, mert míg ők kacagva hancúroznak, engem kihagynak, de annyira nem is élvezném, mert egy nem saját gyerekhez nem tudok odabújni. Régen ő is mondta, hogy szerinte akkor lennék jobban, ha egy sajátunk is lenne. Azóta ezt nem hozta fel, én szerettem volna mondani most, hogy szeretnék (de tudja, hogy csak házasságban szeretnék), mert amellett, hogy vágyok rá, így csak tönkre megyek. Először mikor el akartam mondani, azt mondta csak hisztizek, mert zavar a gyereke (nem igaz, ha így lenne, évekkel ezelőtt leléptem volna), aztán mikor másodszor próbáltam, mintha nem is hallott volna másról beszélt tovább, este rákérdezve, hogy miért nem érdekli, hogy én lelkileg ebbe belehalok, azt mondta érdekli, de utána egy szót sem ejtett róla, annyit mond, hogy ne lelkizzek ennyit, van fontosabb dolog is (házfelújítás). Próbálkozzak még, vagy mi? nem értem, mert régen ő mondta, hogy kéne saját, most már nem? Annyit mondtam neki, hogy én nemsokára szeretnék, ha ő ebben nem partner, engedjen el...


2012. jún. 22. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha beszélgetni nem lehet vele akkor elég nehéz lesz. Talán haza kellene költözz szüleidhez egy kicsit, ha utánad megy, hogy na mi van, először is megtudod, hogy érez-e valamit irántad, másrészt végre tudtok beszélgetni. Ha nem megy utánad, fel sem hív, akkor csak a kis bébiszittere voltál, akit 4 évig szexualizált. Esetleg erőteljesen próbálni vele beszélgetni, ha hisztinek hiszi, hát higgye (Ezt mennyire utálom!! Ha kicsit fontosabb dolgokról akarok beszélgetni, az női hiszti :@) Nem nagyon lehet erre mit javasolni. Egy kis szünet lehet nem árt. Legalább kiderül merre haladtok.
2012. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beszélj vele. Mondd neki azt, hogy kell egy kis szünet neked, mert te ezt nem bírod, de amúgy milyen szülők ők ha rád hárítják a gyereket? Add ki az útját keress magadnak egy normális férfit ők meg egyék meg egymást ketten.
2012. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sose értettem, minek más borját nevelni. Még az hagyján, hogy van neki, de hogy rád van hagyva?
2012. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem egészen világos mi a probléma. Mondtad neki hogy most már itt az ideje hogy neked is legyen gyereked, vagyis teherbe akarsz esni, abbahagyod a fogamzásgátlót és várod a babát. Erre ő mit mondott? erre mondta hogy hisztizel? mert ez nem válasz rá, tehát biztos nem ezt mondta. vagy azt mondta hogy ne legyen egyelőre kisbaba?


Vagy arra mondta hogy hisztizel hogy megkérdezted mikor vesz feleségül?


Aki hárítja az egyenes beszélgetést, az is egy válasz. Mégpedig az a válasza, hogy neki megfelel úgy ahogy van, nem szándékozik ezen változtatni, és ha neked ez nem tetszik, akkor elmehetsz. A férfiaknál ugyanis ennyit szokott jelenteni a hárítás. Ha lefordítot magadnak és tovább gondolod, akkor azt is jelenti, hogy tetszel neki, mert kedves vagy, jól neveled a gyerekét, szeret veled lenni, de ennyi. Lehet hogy a nagy szerelem már elmúlt, és kellemes a langyos vízben, és szívesen van veled, de túl nagy áldozatokat nem hajlandó hozni azért hogy ez így is maradjon. vagyis amíg te hajlandó vagy a számodra kényelmetlenségeket vállalni érte, addig megy a dolog, aztán ha már eleged van, akkor vége lesz.


Mi a tanácsom? ha dűlőre akarod vinni a dolgot, csak bejelented hogy abbahagyod a fogamzásgátlót, és várod a saját gyereket. Na erre lépnie kell valamit. Ha nem szeret téged, és a kényelem hajtja, akkor ő fog hisztizni, hogy minek a gyerek, és akkor egyértelmű hogy csomagolj és lépj le azonnal. Ha elfogadja a tényt, és még örömet is mutat, akkor minden rendben.


33/N

2012. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

40 éves férfiként azt javaslom, hogy sürgősen gondolkozz el a szakításon. A jelek szerint nem óhajt változtatni a helyzeten. Tudod, erre jön az, hogy megszoksz vagy megszöksz. Ha neked más terveid vannak, akkor lépni kell, mert ez még évekig eltarthat. És nem fog változni semmi, csak te leszel egyre frusztráltabb, az meg neked sem lesz jó és a végén mindenképpen lépni fogsz. NE áldozz be ennyi energiát egy ilyen kapcsolatba, nyilvánvalóan mást akartok.

Ha pedig az ő "áldása" nélkül esel teherbe, akkor készülj fel arra, hogy egyedül maradsz. Ez a legrosszabb, ezzel nem érdemes próbálkozni.

2012. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A tudta nélkül nem szeretnék, és nem is most rögtön, kb háromnegyed év múlva, de ugye ha nem vesz el, én addig tuti nem leszek terhes. A lényeg hogy régen kitűztünk egy időpontot, mikor kezdünk bele, aszerint már épp meglenne a gyerek. Ezért gondolom, hogy inkább nem akar (még). Illetve nemrég mondta, hogy szerinte 31-32 évesen ráérek. Na ez 7 év múlva lenne, hiába mondtam, hogy nem akarok csak mert divat későn szülni, én is akkor, akkor szeretném, mikor a legideálisabb korban vagyok ahhoz.

Ő azt nem érti, hogyha annyira vágyok gyerekre, miért nem az övével játszom többet.... nem érti, hogy mennyire más az. Bár visszakérdezve, pl ha nekem nem lehetne orvosi okokból, ő azt mondta nem fogadna örökbe, mert neki már van saját, akkor minek kéne egy nem saját is. Azt nem érti, hogy ezzel pl az élete párja lenne boldogabb. És persze ne így legyen, de azért szomorú, hogy így áll hozzá.

2012. jún. 22. 12:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem úgy értette az egyik válaszoló, hogy hagyd el a gyógyszert és légy terhes, hanem mond azt a párodnak, hogy elhagyod a gyógyszert és nézd meg a reakcióját.
2012. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem gyógyszer van, így elég nehéz lenne. De nem is ez a lényeg, hanem hogy komolyan gondolja-e a kapcsolatot vagy nem. Mert azért 4 év után, már kéne tudni beszélgetni őszintén arról ki mit akar, vagy elmondani ha mégsem úgy akarja, ahogy eddig mondta.
2012. jún. 22. 12:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez elég szomorúan hangzik. Neveled más gyerekét aki nem igazán szeretsz. A párod nem törődik a te igényeiddel. Beszélgetni nem tudtok. A köztetek lévő szeretetről semmit nem írsz, tehát gondolom nem is olyan jelentős hogy megemlítsd. Erősen el kellene gondolkodnod hogy minek is vagy a pároddal, és hogy neked szerintem új életet kellene kezdened és megtalálni azt a férfit aki veled szeretne családot alapítni. Hidd el, ha a párod akarna gyereket, akkor mondaná. Nekem kettő nagy fiam van, a páromnak egy kislánya, igazán el vagyunk látva gyerekkel meg gondolhatod hogy megoldandó problémával is, de még így is hogy megbeszéltük nem kell már közös gyerek újra és újra felmerül, főleg a páromban, hogy annyira szeretne közöset. Hát szerintem ennek kb így kéne lennie, akkor reménykedhetnél. De jelen helyzetedben én nem látom értelmét a közös gyereknek. Jól érzed,ha elengedést kérsz tőle. Csak arra vigyázz, hogy nehogy ijedtében csináljon neked egy gyereket, mert fél hogy elhagyod, de szíve szerint a háta közepére sem kívánná azt a gyereket, mert abban nem sok köszönet lesz ha így alakul. Okos légy, és ne dugd a fejed a homokba, hanem mondd ki ha ez na kapcsolat nem az amire vágysz.
2012. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez most hogy is van? Te ezek szerint olyan 24 éves vagy. 4 éve vagytok együtt, tehát 20 éves voltál, mikor összejöttetek. Akkor a párodnak volt egy kb. 6 hónapos gyereke, akinek az anyját elhagyta. Miattad? Vagy a nő küldte el? Párod hány éves?

Nem kötekedni akarok,csak ez valahogy szemet szúrt.

2012. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!