Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen emberrel hogy lehet...

Az ilyen emberrel hogy lehet "eredményesen" beszélgetni?

Figyelt kérdés
Eddig kétszer találkoztam ezzel a típussal, hogy próbálok beszélgetni, bármit mondok egyből az ellenkezőjét mondja, pl.amit én mondom hogy jó az szerinte rossz, de ha még az elején ő mondja hogy pl. tetszik neki egy műsor és rámondom hogy igen az tök jó, erre hárítás hogy igazából szar az a műsor stb.."kényszerből" kell beszélgetnem vele (munkahelyen), de a végére már annyira megunom hogy bármit mondok az semmi nem jó.. ti találkoztatok már ilyen emberrel, amúgy semleges a kapcsolat (vendégem) szóval nem utál vagy ilyesmi , szerintem ő se veszi észre hogy mindig ezt csinálja!
2012. febr. 2. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem két ismerősöm van, aki állandóan ezt csinálja. Én úgy szoktam őket leszerelni, ahogy Te is tetted, hogy amire azt mondta, hogy "ez jó", arra én is. De ezt nem csak egyszer, hanem a beszélgetés alatt folyamatosan. :-) A végére mind a kettő rettentő ideges lesz, hogy hogy érthet velük egyet valaki, hiszen ők azt szeretik, ha meghökkenthetik a másikat, vagy talán csak szeretnek kötekedni.


Viszont a Te esetedben vendégről van szó, tehát feltételezem, hogy fodrász, vagy masszőr, vagy valamilyen szolgáltató vagy. Én itt inkább mindent ráhagynék az illetőre a megélhetés érdekében. Nem akarnám, hogy rossz híremet terjessze. A munkámmal legyen elégedett és kész.

2012. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd meg a hitében.

Ne vitatkozz vele, mondd azt, amit hallani szeretne.

Közben érdemes figyelni a hatást.:)

Értelmes érvelés, csevegés az ilyen emberrel nem "kerekedhet ki."

2012. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne mondj neki semmit. Csak beszéltesd. Lehetőleg ne eldöntendő kérdést tegyél fel, hanem olyat, amiről sokat tud beszélni. Amit mond, abból aztán ragadj ki egy részt, és arra kérdezz rá. Így nem tud mibe belekötni, csak mondja a magáét és boldog lesz :)
2012. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, na mostmár okosabb vagyok :) nem tudtam hogy reagáljak rá :) (műkörmös vagyok amúgy)
2012. febr. 2. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:

"műkörmös vagyok amúgy"

Na látod, máris megvan a probléma forrása: nők. Mindig a nők miatt van a baj, ez örök igazság.

2012. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!