Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a teseommal? Hogy...

Mit tegyek a teseommal? Hogy szoktassam le h allandoan hozzank telefonal? De csak akkor mikor penz kell.

Figyelt kérdés

A tortenet lenyege, h tesom es anyam kozott a kapcsolat nem a legjobb es ez az ujdonsult baratno most mar feleseg miatt van, aki anyamat nem kedveli. (itt hozzatartozik h anyamnal eloskodtek kozel 5 evig, semmit sem adtak haza, es anyamnak csak olyan minimalis elvarasai voltak h maguk utan rednet pakoljanak, ebbol meg allando vita volt) most teljesen mindegy az ok ebben mind a ket fel hibas. meg azert a sogornom sem egy egyszeru eset, egy rendkivul onzo hiszterikus manipulalos alak. Tesom amiota evvel a novel van teljesen magabol kifordult. Most mar kulon laknak mert en nem turtem el az en hazamban a hulyesegeiket 7 honap beloluk boven elegndo volt igy sajat labra kellett allniuk.

Anyum velem maradt, egyreszt nalunk hamarosan jon a baba, es az itteni rendszer miatt sajnos vissza kell jonnom dolgozni (ugyanis nincs gyes, gyed egyebek), igy anya besegit a gyereknevelesbe meg a haztartasba ami nagyon nagy konnyebbseg nekem.

ami engem bant es egyre jobban zavar, hogy sosem telefonalnak pl h anyu h van, vagy elvinnek vhova, vagy akar meghivnak egy vacsira. azt mar meg sem emlitem h tolem meg sem kerdik en h erzem magam, vagy tekintettel lenne h nem telefonalok keson vagy kora reggel. Csak akkor jon a telefon amikor vmi kell, penz vagy egyeb szivesseg. Mar a parom nagyon unja ezt. probalom anyamnak elmagyarazni h nem adhat nekik allandoan penzt mert elobb utobb elfogy a kis penze es en nem fogok nekik adni. nekem szigoru elveim vannak evvel kapcsolatban az eletben sosem kertem kolcson, de ugyanakkor nem is adok es ez egyentol es szitutol sem fugg. prbalom anyunak elmagyarazni evvel o nem segit nekik, mert sosem fognak felnoni, es ha netan tenyleg megszorulnak es anyunak kifogy a forras, akkor sajnos hozzam nem fordulhatnak segitsegert. tehat inkabb art evvel nekik mint segit de anyu nem akarja megerteni es elfogadni, o ugy erzi h egy anyanak ez kotelessege. holott tesom nem szereti anyamat csak hasznalja.

nekem nem faj h anyum kolcson ad nekik, se nem irigy nem vagyok, felreertes ne essen, hanem az idegesit h total hulyenek nezik anyamat es kihasznaljak. Mar igy is tobb szazezerrel tartoznak ahelyett h torlesztenek az adossagot inkabb ossze vissza vasarolnak es meg tobbet szeretnenek kerni. az sem erdekel igazan h mennyivel tartoznak. Engem inkabb az erdekel h ne telefonalgasson az ocsem allandoan hozzank hol reggel hajnalban hol este keson. Foleg mikor a baba megszuletik nem ohajtom h az orokos telefoncsorgesre ebredjen fel. masreszt tesom egyre mocskosabb ugyletekbe akarja anyamat belekeverni ahol latszik h a penzt csak be fogja bukni. a parom mar egyre idgesebb es turokepessege mar a nullaval egyenlo pedig fat lehetne hasitani a hatan olyan turelmes. en nem szeretnem h a kapcsolatom erre menjen ra, sem pedig a babam egeszsege.

anyam nem erti h nekem mar nem a tesom a csaladom. van egy ferjem es hamarosan egy gyonyoru kislanyunk, nekem ok a minden, ok a csalad, o ertuk dolgozom kemenyen es a kislanyomnak teremtem az anyagi felteteleket es nem a 30+ eves ocsemnek.

en mar probaltam anyamnak elmondani finoman utalva szepen, szigoruan, eroszakosan etc egyik sem mukodik. mar ott tartunk h vagy szamot valtoztatunk, vagy pedig allando uzenetrogzitore rakjuk a telefont, h ne csorogjon. de azert ez sem megoldas h a sajat hazamban ezt kelljen h tegyem.

meg a tetejeben tesom ugy all anyamhoz es olyan doglokat mond rola, h azt itt jobb nem leirni. egyszer meg is mondta neki, h nem szereti, es a felesege szuleit sokkal tobbre becsuli es szereti, es h neki csak a penze kell. anyam meg fel sem kepelte. tudom ilyenkor jo kerdes miert nem ker a felesege szuleitol, mert csorok mint a templom egerei. semmijuk nincs sosem volt. a csaj ezert igyekezett a csaladba behazasodni h anyagi javakra tegyen szert. mindamellett anyam nem gazdag csak van felretett penze. akinek tokeje van az en vagyok es a parom. de mi vegrendelkeztunk amibol ok semmit sem kapnak. igy a csaj bebukta ezt de nagyon. ti mit csinalnatok?


2009. júl. 7. 03:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire ilyen a testvéred, szerintem meg kellene vele szakítanotok kis időre a kapcsolatot. Cseréljetek telefonszámot. Ha nem változtatnak magukon, akkor ne engedjétek oda őket. Amiket anyukádra mondott azok súlyos dolgok. Sajnos a mi családunkban is hasonló volt. Nem velem, hanem a nagymamám és nagybátyám (a fia) között. Egész életükben így maradnak az ilyen emberek, sosem változnak, ha nem tesztek időben az ellen, hogy kiforgassa az édesanyádat a vagyonából. Én nagymamám is mindig adott olyan alapon, hogy igenis a fia, mégis utálja a fia ok nélkül és csak akkor jön, ha nagyon kell valami. Szóval nem szabad nekik megalázkodni. Nagybátyámnak a húga (az én anyukám) nem olyan, mint te. Mindig adott neki pénzt, hát mostmár az én nagyon jó lelkű anyukámat is kihasználja. Nincs értelme pénzt adni az ilyen embereknek, utána ha egyszer nem adsz, te leszel a rossz, az ilyen-olyan. Próbáljatok tartózkodni tőlük, csak akkor álljatok le velük, ha láttok valami változást. Nekik is meg lehet mondani, hogy miről van szó és akkor tudni fogják, hogy változtatni kell.
2009. júl. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha még egyszer személyesen beszélnél erről a testvéreddel? A számváltoztatás durva lenne, mégis csak az öcséd. Ha azután se értené meg, hogy elmagyarázod neki, akkor viszont tedd meg! Válts számot!
2009. júl. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy anyukád nagyon-nagyon ragaszkodik a fiához. Vagyis nem baj,mert gyermeke, de egyszerűen nem hajlandó tisztán látni a gyermeke viselkedését.

Telefon: határozottan mondd el anyádnak, öcsédnek: jön a gyerek, ha felzajgatják az állandó telefonálgatással, akkor te leszel a bengáli tigris és üvölteni fogsz.

Ha ennek ellenére is megy a telefonálás: számváltoztatás és kész. Lényeg: figyelmeztesd őket előre.

A technika nagy vívmánya a mobiltelefon, hívogassa azon az anyját. Vegyetek egyet mamának, állítsátok elfogadható hangszintre és kész.

Pénz: amíg anyukádnak van, addig adni is fog. Tenni nem nagyon tehetsz ellene, úgyis odaadja. Ha majd elfogy neki? Akkor odafigyelj, mert tovább fogják szekálni a mamát pénzért, ő meg megpróbál majd tőled szerezni. Na akkor állj a sarkadra.

Ha az öcsédék rájönnek, hogy elfogyott a zseton, onnantól majd anyukádat sem keresik. De ő meg nem ezt fogja látni, hanem azt, hogy miattad nem keresik.

Úgyhogy nagy csapda ám ez, de te tarts ki. Neked van férjed, lesz gyermeked. Neked ez a család az elsődleges. Nekik kell eleget tenned.

2009. júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukádnak ő is a gyereke.

Elég határozottan elvárod, hogy éljen nálad és segítsen neked a baba körül, mert neked erre van szükséged és ez a te családod.

De anyudnak nem kizárólag a te családod a családja.

Hanem az öcséd is.

2009. júl. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyukádnak vegyetek egy mobiltelefont. Ez anyagilag neked is megéri, cserébe a sok segítségért, amit tőle kapni fogsz. Onnantól ha tesód csörög, megkéred, hogy anyukád mobilját hívja és lerakod a telefont. Ennyi. Így Hamar elmarad a telefoncsörgés.

Abba beleszólni nem tudsz, hogy ad nekik pénzt. Ez anyukád dolga. Örülj neki és legyél büszke arra, hogy te nem vagy rászorulva! és ennyi, ne foglalkozz ezzel a részével, jobb, ha megkéred anyukádat, hogy ne is tudjál róla mert téged zavar, hogy hagyja magát hülyének nézni...

Különben ők modhatják, hogy anyukád meg egy 24 órás bébiszitter árát spórolja meg neked (ami igaz is és nem kis áldozat, amit anyukád neked szintén szó nélkül megad), úgyhogy az se kis segítség, amit te tőle kapsz. Így kell nézni és már nem is bánt a dolog.

2009. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Anyunak van mobilja, es csereltunk sozlgaltatot mert a regi mobiljan rossz volt a terero. tehat most mar ez sem kifogas. csak otthoni vonalrol hivni otthoni telefont olcsobb mint mobilrol mobilt.

anyu azert lakik elsodlegesen nalunk, mert kihozattam oket kulfoldre mivel en mar reg nem elek Mo-n. Tesom alma volt ide kijonni, vegigcsinaltam neki a bevandorlas nyugos utjait. anyut is kihozattam h ne maradjon egyedul. tesom kijelentette h o nem ohajt anyuval lakni a kis felsege miatt. az elejen ugy indult h veszunk a parommal egy befektetesi ingatlant es tesom visszaberli tolunk, nem kerestunk volna semmit mert annyit fizettek volna amennyi a hitel, vagyis amennyibe kerult volna nekunk, es mikor lejar a hitel atiratjuk az o nevukre. amiben elonyunk lett volna az az adovisszaterites de ez nem a tesomek zsebebol ment volna ki hanem allam zsebebol. nekik meg elonyuk lett volna h a sajatjukekat fizetik nem masnak a hitelet. egy kikotesem volt anyu utan nezzenek. erre a kis csaj veres szemekkel kozolte o mar pedig anyossal nem hajlando egyutt elni. igy tesom kozolte h nem anyu nem koltozhet hozzajuk. pedig en annyit mondtam h felvaltva hol nalunk lakik egy picit hazamegy nyaralni majd naluk. Igy maradt anyu nalunk, nem azert mert 24 oras babysittert akartunk magunk melle rendelni. Parom szulei ugysiznten nyugdijasok tehat nem kell nekunk 24 oras babysitter. persze az ingatlan befektetesbol nem lett semmi, amibol a kis csaj tajtekzott a duhtol. most alberleteznek es fizetik masnak a hitelet. igy is lehet csinalni. Mi meg vettunk egy hatalmas telket amire epotkezunk majd, es a jelenlegi hazunkat majd vagy eladjuk vagy kiadjuk albiba, ki tudja mit hoz a jovo.

engem nem erdekel h anyu hova szorja el penzet de mar igy is tartoznak egy csomoval. azt sem adtak meg meg. ha majd elfogy anyunak akkor jonnek a szukos esztendok mert en az elvembol nem engedek meg akkor sem ha az ocsem. az mas lenne ha vmi tartos betegseg beallna vagy vmi ilyesmi, de amikor azt latni h tartoznak es masik reszben meg szorjak a penzt midnenfele hulyesegre, akkor sajnalom de az ilyen irant semmi szimpatiam nincsen. anyu tudja h tolem penzt nem kap, pontosan azert nem mert tudom h hova menne. en megmondtam kerek perec h tesom hisztizhet konyoroghet nem erdekel nem fogok meghatodni tole. azt hiszem itt a zideje h 30++ evesen a sarkara alljon a tesom es igyekezzen megallni a sajat laban. pontosan ezt mondtam anyunka nekem mar van sajat csaladom van egy remek parom es hamarosan egy gyonyoru kislanyunk nekem ok a midnen o ertuk elek es dolgozok. es ebbe az idillbe az ocsem es a neje nem fer bele.

azt is mondtam anyunka ha ennyire ragaszkodik az ocsemhez miert nem koltozik hozzajuk? persze ilyenkor csond van, mert tudja h oda nem mehet mert tesomnak esze agaban sincs anyammal egyutt lakni a csaj miatt. de a penze kell. a problema az h en az ilyen emberektol alapjaraton irtozom es tiszteletem irantuk egyenlo a nullaval igy toleralni sem tudom oket.

2009. júl. 8. 02:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Maximálisan megértelek egyébként (ezt nem írtam, mert nem volt kérdés :-)), szóval nem kell megmagyaráznod, miért vagy kiakadva, csak a "te mit csinálnál" kérdésedre próbálunk segíteni.


Szóval, ha anyukádnak már van mobilja, akkor tojd le, hogy nekik mi az olcsóbb, pláne ha zavar a telefonálgatásuk. Felveszed, közlöd, hogy a mobilt lesz szíves hívni és lerakod. KÖVETKEZETESEN, MINDIG. Beszélgetned sem kell velük, én se tenném. Ezt írtam az előzőben is. Hidd el, hogy ha csak fizeti a hívást, de nem is tud beszélni senkivel, akkor nem fog odatelefonálni. Aztán a telefontéma letudva.


Anyukád a pénzét oda fogja szórni, ezzel nem lehet mit kezdeni, te sem fogsz tudni. Nem adsz anyukádnak és ő tudja, hogy miért, nem adsz a tesódnak és ezt ők is tudják, így hát ennyi, ez tiszta.


Elveidből nem engedsz, anyukád tudja, hogy mi a véleményed. Ne foglakozz vele és kérd meg anyukádat, hogy tudni se akarsz a tesód dolgairól, mert irritál téged. Hagyjon téged ki belőle, ő hagyhatja magát hülyének nézni, de akkor te ezt tudni se akarod. Magánügye.


Én ennyit tennék és innentől nem foglalkoznék a dologgal.

Anyukádat se idegesítsd vele, elég baja van szegénynek a tesód miatt. Nézz át a tesódon mostantól.

2009. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!