Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek (Kérdésed túl...

Mit tegyek (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )?

Figyelt kérdés

Apámnak vállalkozása van, ami jelenleg az egyetlen bevételforrás. Tehát a hitelek, stb fedezésére elengedhetetlen. Anyámnak is el kellett mennie külföldre dolgozni a plusz bevételért-mert az üzlet már kevés volt- csak 1,5 hét múlva tud hazajönni.


Azonban mióta elment, apám állandóan részeg az üzletben, éjjel-nappal. Van, hogy ki se nyitja. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele, a fenyegetőzések sem segítenek és ha nem csinálja az üzletet el fog úszni minden. Ő is tisztában van mindennel, de le se szarja. Ma már elvettem tőle az üzlet a lakás a kocsi kulcsot. Tegnap azt hiszem ittasan vezetett...Mielőtt elment volna anyám, előtte is egy részeges barom volt, de valamennyire még össze tudta szedni magát és nem voltak ilyen húzásai. A következő megálló a verés lesz, mert sehogy nem tudok hatni rá, de nem hagyhatom, hogy az egész vagyont elúsztassa.


Értelmes beszélgetés, rokonok, stb nem segít. Itt sem hagyhatom, mert akkor is tuti úszik minden. Ezt a másfél hetet valahogy túl kéne élni, de már nincsenek ötleteim.


Bármi jó ötletet elfogadok.


20/F


2012. jún. 23. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elvonókúra, pszichológus?

Miért iszik, azt tudod?

2012. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nálad az üzlet kulcsa! nyiss ki és csinálj forgalmat. Apád pedig zárd be a lakásba!
2012. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha nálad van az üzlet kulcsa és vannak alkalmazottak akkor nyiss ki. Gondolom csak ennyi a dolgod. Apáddal meg ne foglalkozz, próbáld átvészelni ezt a másfél hetet. Anyukád nem tudna beszélni vele?
2012. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem nyithatom ki, mert ő az egyéni vállalkozó és nem dolgozhatok bent csak úgy mert megbüntetnek. Főleg a többi üzlet nagyon ellenséges, mert nagyon hamar lettünk nyereségesek és egyből feljelentenének, mint más oly sokszor.


Azért iszik mert alkoholista. Kb az egész családja az volt.


Pszichológus, stb nem jó ötlet. Itt valami azonnali cselekedetre lenne szükség.

2012. jún. 23. 12:40
 5/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs több alkalmazott, mert nagyon nagy visszaesés van a környéken. Régen 4-en dolgoztak.
2012. jún. 23. 12:41
 6/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itthon hagyta anyum a telefonját, tehát teljesen elérhetetlen 1,5 hétig. És még csak 3 nap telt el, de már tiszta ideg vagyok apámtól.
2012. jún. 23. 12:42
 7/15 anonim ***** válasza:
Neked is dolgoznod kéne az üzletben? Az semmi esetre sem megoldható hogy csak kinyitod-alkalmazottak dolgoznak-bezárod?
2012. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam, jelenleg nincsenek alkalmazottak, mert a környéken rettenetesen megcsappant a forgalom. Előtte volt 4, de már nincs rájuk szükség.
2012. jún. 23. 12:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem már elúszott a cég csak ti nem tudtok róla...


Van a bedolgozó családtag intézménye. Vagy vetesd fel magad 2 hétre, részmunkaidőben (az egy aláírás apád részéről, meg egy 3 perces bejelentés online az apehnak) Jobb, mint az, ha ki se nyitnátok.

2012. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálom, de ez sem lesz teljesen jó megoldás még mindig. Mivel az utalásokat, árubeszerzéseket, banki dolgokat nem tudom én intézni.
2012. jún. 23. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!