Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés
Nagymamámról lenne szó. Sajnos az utóbbi időben nem a legjobb a kapcsolatunk egymással.Jelenleg nem dolgozom, így otthon vagyok szinte egész nap.Van most egy barátom pár hónapja és ez nem tetszik neki. Azért, mert messze lakik.Most ott voltam nála pár napot és nagymamám teljesen ki volt akadva, hogy milyen dolog az, hogy én elmegyek hozzá. Szépen, higgadtan mondtam neki, hogy meghívott és mivel mama azt mondta ő ne jöjjön ide, így én megyek. Meg az utóbbi időben olyan ellenséges velem. Az igaz, hogy régebben mikor "piszkált" én is kicsit felhúztam magam, de mostanra már próbálom ezeket a helyzeteket úgymond kezelni. Tegnap este is voltunk unokatestvérem ballagásán. Őt előbb hazahozta unokabátyám, mert megunta. Este mondom, hogy mama, kaptam képet unokatestvéremtől, majd megmutatom. Idézem. Lesz*rom a képet, látom én őket eleget.Illetve kaptam kölcsön egy könyvet, amit meg akartam neki mutatni, hogy kenjem a hajamra. Ma is keresett valamit nem találta és elkezdett káromkodni, meg rajtam keresni és mikor mondtam neki, hogy mama ne káromkodj, akkor is, hogy azt csinál amit akar, ha nem tetszik, menjek ki. Tegnap volt szerencsém beszélgetni unokabátyámmal. Azt mondta, neki az a baja(mármint mamának) hogy itthon vagyok és nem dolgozom jelenleg(magyarul élősködöm apu meg az ő nyakán és legalább tesóm tanul. Apu nem ilyen, annyit mondott, hogy ő nem ad utazásra(amúgy most is a spórolt pénzemből mentem le hozzá. apu egész nap dolgozik, hétköznap nem is nagyon van otthon, hétvégén meg nagyon-nagyon ritkán, mert a barátnőjével van. Tesóm vidéken tanul, ha hazajön, akkor apuval beszélgetnek. De őket semmi más nem érdekli, csak a politika, a jog és a sport. Azok a témák amik engem érdekelnek, őket nem igazán érdekli. Múltkor is szeretem volna beszélgetni apuval és mondja, hogy őt ezek a témák nem érdeklik és keressek olyan beszélgetőtársat(pl barátom) akit ez érdekel. Én elhiszem, hogy sokat melózik, de azt nem hiszem el, hogy heti egy órája ne legyen a lányára. Bár lehet, hogy ezt én látom rosszul.Lehet, hogy megkapok mindent, amire szükségem van és hálás is vagyok, hogy még "eltartanak" De ez mamámat nem jogosítja fel, hogy ilyen ellenséges legyen. És akkor én vagyok a rossz, hogy milyen pofátlan vagyok, hogy utazom, én milyen erkölcstelen vagyok, stb.Én olyan vagyok, hogy mindig adnék nekik puszit. Apu ezt nem szereti, meg tesóm se. Most is felhívtam tesómat(és egyből) mi kéne? Tanulok, nem úgy mint egyesek. Kezdem úgy érezni, hogy is mondjam, hogy "Mikor megy már el ez innen" érzést.Én is azon vagyok, hogy legyen munkám, de nagyon nehéz elhelyezkednem. Most 15 én meg lesz majd egy műtétem, addig nem tudok munkát intézni. Amúgy tényleg nem is járok sehova, nem cigizem, nem iszom, ruhákat se nagyon veszek, illetve karácsony óta nem is vettem semmi ruhát.Ez az utazás dolog ami miatt ment a veszekedés. Lehet igaza van, e akkor is miért így kell közölni? Állítom ezért görcsöl állandóan az epém, mert csak nyelek....
2012. máj. 5. 19:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még azt is mondta, mikor mondtam neki még egy hete, hogy mama, ha nem szeretnéd, hogy ő jöjjön ide, és azt sem, hogy én menjek, hol találkozzunk? Ő erre azt válaszolta, hogy az utcán.

Amúgy apuval, tesómmal lakom, édesanyám meghalt, mikor nyolc éves voltam. Én olyan típus vagyok, aki kicsit lelkizősebb, de soha nem látják rajtam, ha valami bajom van. Nekem szükségem lenne arra, hogy többet beszélgessünk itthon, hiába nőttem fel úgymond...

2012. máj. 5. 19:16
 2/12 anonim ***** válasza:
Eléggé egyedül érezheted magad ebben a családban.Szerintem jobban tenné a mamád,ha megismerné azt a fiút mielőtt az utcára irányít vele.Nem lehetne nyugodtan leülni és megbeszélni?azt azért megérthetné,hogy műtét előtt nem találsz munkahelyet.Mond meg neki,hogy nem őt akarod bosszantani azzal,hogy utazol,hanem szerelmes vagy.kérdezd meg tőle emlékszik e még erre az érzésre.Próbálj vele higgadtan beszélgetni mindenről.
2012. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen, hogy válaszoltál a kérdésemre. Már próbáltam vele erről beszélni, mindig azt válaszolta, már volt itt f barátom, de, hogy eddig valahogy mindig megszakadt a kapcsolat és szerinte itt is az lesz, mert messze lakunk egymástól(már volt előtte 2 fiú, aki szintén messze lakott, de nem a távolság volt akkor sem a fő ok.)

Nem is szeretné megismerni. De én ahogy észrevettem, nem(csak) az a baja, hogy utazom, hanem, hogy nincs munkám. Nekem is borzasztó rossz ez a helyzet, de attól nem kellene, hogy ilyen ellenséges legyen velem.

Köszönöm szépen, hogy írtál.

2012. máj. 5. 21:23
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze, ezt meg is érti, hiszen ő mondta, hogy addig ne menjek el intézni(de már elég régóta keresek, és folyamatosan adom be az önéletrajzokat) de most műtét előtt nem adtam be. Úgy hallottam én is vissza unokabátyámtól, hogy az idősebb unokanővéremnek elpanaszolta, hogy ez a problémája, hogy utaznék, de nem dolgozom. Tisztában vagyok vele, hogy idős, lassan 80 éves lesz, de akkor is nagyon rosszul esik, hogy mostanában ilyen ellenséges. Lehet régebben én is úgy szóltam vissza, de az utóbbi időben már próbálom ezt kezelni.
2012. máj. 5. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Egyébként valószínűleg azért válaszolnak a kérdésedre kevesen, mert "agyonbeszéled". Magyarán kevésebb szóval, lényegre törőbben is elmondhattad volna a problémádat.


Nem fognak tisztelni, ha otthon ülve várod ezt. Tegyél valamit azért, hogy elfoglald magad értelmesen.

2012. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És ez feljogosítja őt arra, hogy trágárul beszéljen velem?

Rendben, oda fogok rá figyelni, köszönöm.

Attól, hogy most nem dolgozom, ugyanúgy megcsinálom a dolgaimat itthon, bevásárolok, takarítok, stb.

2012. máj. 5. 21:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Önszorgalomból tanulom amúgy (tovább a a nyelvet, illetve filozófia, és a tudományok iránt érdeklődöm. Ez is baj neki, hogy hirtelen ezek kezdtek el érdekelni
2012. máj. 5. 21:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok tudod ő 80 évesen már sok mindent átélt,rosszat biztos nem akar neked,sajnos az anyagi gondok is terhelhetik,hogy ilyen mogorva mostanában.
2012. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm első. Sajnos ő már nem fog változni sajnos.

Testvéremmel nem ilyen.De van ha jó kedve van, akkor nem ilyen. Köszönöm, hogy írtál.

2012. máj. 5. 21:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük
2012. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!