Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy nevelitek/fogjátok...

Hogy nevelitek/fogjátok nevelni a kislányotokat? Kényesre, vagányra stb.

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki a 2 éves kislányát "trendin" öltözteti, elhalmozza hercegnős meg Hello Kitty-s cuccokkal, rózsaszínbe öltözteti kb mindig. Azt mondja "Ő egy igazi hercegnő" meg hogy "Már most igazi nő mert kényes" (Mert tényleg van már most egy olyan kényes tartása meg viselkedése). Másik ismerősöm meg vagányul neveli az 5 éves lányát: görkoriznak, fociznak, úsznak stb.
2012. jún. 25. 14:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Még nincsen, de ha lesz tutti, hogy vagányra fogom :)
2012. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%
Vagány lányosra. Olyanra, hogy tudjon nőként is viselkedni, és vagányul is.Ahogy a helyzet hozza. Nem szeretnék egy fiús lányt.
2012. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
"Normálisra" fogom nevelni, se nem vagányra se nem kényesre... remélem sikerül, szakmámba vág a téma:D
2012. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy jól fogom öltöztetni a lányomat, és úgy nevelem, hogy adjon magára. De ennek ellenére biztos, hogy eljáratom majd valamilyen sportra is (úszás, kézi, röplabda, stb.). És a tanulást sem hanyagolhatja el.

Nem akarom, hogy egy kényes kis szemtelenség váljék belőle 12 éves korára.

2012. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Van egy másfél éves kislányom. Normális felnottnek akarjuk nevelni. A kényes pics...tol kiráz a hideg. Nem teljesen vagánynak, de belevalo kiscsajnak neveljuk (nem beszarinak). Olyannak szeretném, aki a jég hátán is megél, hiszen mi is olyanok vagyunk.
2012. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Semmilyenre se fogom nevelni, nem is lehet szerintem, max rövid távon, kiskorában. Nem jó, ha a szülő a gyerekén keresztül akar élni. Inkább hagyni kellene kibontakozni. Persze valamiféle irányítás szükséges, de az nem azt jelenti, hogy az alapvető természetét elnyomom és más irányba terelem. Jó abból még nem sült ki.
2012. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Olyanra, amilyen a személyisége. Nyilván fogom biztatni, hogy sportoljon, megyünk görkorizni, úszni, de ha ő helókitis cuccokat akar, akkor nem fogok mást erőltetni rá.

Édesanyám szerint ő hiába akart pl. engem vagányra nevelni, utáltam maszatos lenni, ezért aztán nem mentem sárdagonyázni.

2012. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen a gyerek személyisége. EGy valamit biztos nem fogok: belebeszélni egy olyan személyiséget, amilyen nem illik rá.


Nem fogom sem kényesnek nevelni, sem fiúnak. Igyekszem vele mindenfélét megismertetni, állatokat, könyveket, sportokat ha már nagyobb, megnézem mi tetszik neki, és abban segítem majd. Ha pl. a rózsaszínt fogja szeretni meg a csinos ruhácskákat, akkor nyilván azt kap majd. Ha a görkori érdekli és mondjuk karatézni szeretne tanulni mert megtetszik neki egy filmből vagy egy rokon által aki jár, akkor engedem.

Szülői hiba rákényszeríteni egy gyerekre valamit, ami NEKED tetszik....meg kell találnia, hogy Ő milyen is. És max abban segítheted. Persze az itt válaszolók 99%-a tuti ezt fogja válaszolni: jaj, persze hogy vagányra :))

2012. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%
Olyanra amilyenre a személyisége engedi. Ha lehet ne legyen túl felnőttes meg ilyesmi ne járjon feketébe, és a ló túloldalára se essen, h rózsaszínt a rózsaszínnel... Amíg kicsi azt adok rá ami nekem tetszik és ha majd kezd beleszólni azt adok rá amit szeretne addig a pontig míg a pénztárcám engedi. Ha valami nem illik hozzá megpróbálom róla lebeszélni. Ennyi.
2012. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

A 3. válaszolóval értek egyet: NORMÁLISRA.

A hello kittin és eperkén nevelkedett vinnyogós, nyávogós, pofátlan, kényes hisztigépektől kiráz a hideg. Másrészt szerintem az igazi nő nem egyelő azzal, hogy kényes.

Ugyanakkor focizni meg fára mászni sem fogok vele. Szerintem meg lehet találni a középutat.

2012. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!