Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket mennyire neveltek/ti...

Titeket mennyire neveltek/ti mennyire nevelitek a gyereketeket a "nemének megfelelően"?

Figyelt kérdés

Engem a szüleim nem lánynak neveltek,hanem egyszerűen csak embernek.

Sohasem mondtak olyat, hogy én lány vagyok és nekem így meg úgy kell viselkednem,erre meg arra kell vigyáznom stb...

Az biztos,hogyha nekem lesz gyerekem,én is így nevelem majd őt.

Talán a nevelésemnek köszönhető,hogy bennem nincsenek sztereotípiák a nemekkel kapcsolatban.Én nem nőket és férfiakat látok a világban,hanem embereket.



2012. jan. 28. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Engem nem veletek túl lányosan. Ha lesz gyerekem, jobban fogok figyelni a nemi identitására.
2012. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem lánynak neveltek, de nem királylánynak. (Szóval csak normálisan.) Azt, hogy ember vagyok és mások is emberek, azt huszonévesen tanultam meg.
2012. jan. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Két lányom van, a nagyobb szereti a fiús cuccokat, van hogy a fiúosztályon kell neki vásárolnom. De néha meg belebújik a hercegnős jelmezébe, akkor előadja a hősszerelmes királykisasszonyt. Néha autózik, a dínókat meg egyenesen imádja. Engem nem zavar.


Ha fiam lenne, akkor mondjuk rózsaszín tüllruhát nem adnék rá, de ugyanúgy megtanítanám főzni és elvárnám hogy tartson rendet maga körül. Szerintem egy felnőtt embernek - akár férfi, akár nő - el kell tudnia látni magát.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy egy kisfiúnak a szülei nem is mondták meg senkinek a nemét, hogy semlegesen tudják nevelni.

2012. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Engem lánynak neveltek, bátyáimat fiúnak. Én barbie-házat kaptam babákkal karácsonyra, a fiúk kispuskát, kisautót, lego kamiont, stb. 6 évesen játék sminkkészletet kaptam, a hajam mindig szépen fonva volt, néha göndörítve. Kisszoknyákba jártam, meg sok rózsaszín ruhám volt, és lakk kopogós cipőm, mert akkoriban minden kislány arról álmodott. A fiúknak farmerje volt, meg mesefigurás pólójuk. Viselkedésre ugyanúgy tanítottak minket. Legyünk tisztelettudóak, kedvesek, segítőkészek, ez nemtől független. De a testvéreim elég férfias férfiak, én meg nőies nő lettem. Szerintem ez teljesen normális.
2012. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Attól még általában a nők empatikusabbak, többet beszélnek, a férfiak pedig jobban tájékozódnak, és nagyobb bennük a versenyszellem. Különbségek vannak, amikről jó tudni, nem szabad úgy tenni, mintha nem lennének.


Neked is van gondolom szexuális preferenciád, nagy valószínűséggel férfiakba leszel szerelmes.

2012. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
27%
Én nem sok mindenben fogom követni a szüleim példáját, talán csak abban, hogy nem fogok semmit megtiltani a gyermekeimnek, mert nekem sem tiltottak meg semmit, mégis rájöttem magamtól, hogy mi az amit meglehet tenni és amit sosem tennék meg. Amire mindenképp oda fogok figyelni az az, hogy odafigyeljek, törődjek és hogy sose hanyagoljam majd el őket. Ezeket nem nagyon kaptam meg, pedig örültem volna, ha sokkal több jut ezekből.
2012. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
59%
Na persze, a drog meg a hasonló szerek mellőzése beléjük lesz nevelve, meg sokminden más is, ami az élethez kell. :)
2012. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
A te szüleid csinálták jól hogy normális emberként neveltek fel. Engem elég lányosan neveltek fel, és csodálkoztak hogy 14-16 éves koromban teljesen cicababa magamutogatós plázacica voltam. Igaz ez megváltozott az első pasimnak hála mert ő próbált terelni arra hogy emberként viselkedjek és ne egy burokban mesevilágban élő lány legyek hanem a valóságban élő emberi nő. Szerencsére már nem a divatnak öltözök hanem magamnak tehát ami csak nekem tetszik úgy öltözök, nincs saját mesevilágom hanem próbálok a valósághoz igazodni. Most vagyok pályakezdő szakmát tanulok, néha bulizgatok meg minden de nem viszem túlzásba. A szüleim is már arra próbálnak rábeszélni hogy álljam meg a világban a helyemet. Az biztos ha eljutok odáig hogy gyerekem legyen akkor őt tuti hogy úgy fogom nevelni hogy ne képzelje magát mesevilágba, ne legyen tinipics@ mert én ezt nagyon megbántam amikor az voltam, és ami a legfontosabb, figyelek arra majd főleg kamasz korába hogy véletlenül se essen bele azokba a hibákba amikbe én estem bele.
2012. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon lánynak akartak nevelni-kicsinek rózsaszín meg barbibaba meg anyámkínja- én mégis öcsém autóival meg plüsskutyákkal játszottam, sportos,fiús ruhákban jártam(nagyrészt mai napig). Gyakran hallottam a "lányhoz ez nem illik" mondatot. Mindig inkább fiúkkal barátkoztam, a lányok pedig ki is néztek maguk közül. Hát ez van. De nem vagyok leszbikus, nehogy azt higgyétek :D
2012. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%
A lányt lánynak, a fiút fiúnak kell nevelni. Ha a másik nem felé húz, én húzom vissza. Velem nem tették, lány vagyok, de nálunk a fiús jellegek voltak az értékeltek(erős, független,kalandvágyó), így fiús lettem. Nehezen találom meg a szerepemet, és ezzel állandóan nehézségeim adódnak. Egy lány akkor fogja jól érezni magát az életben, ha szereti, hogy lány,és tudja, mi az ő fő feladata, értéke.Nem tépem ki a lányom kezéből a markolót, de ha befejezte a játékot, becsusszantom a szekrény alá. Azt értékelem,ha babázik, anyáskodik az öccse felett. A fiúról pedig levetem a szoknyát, ha játékból felveszi, az nem neki való.
2012. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!