Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tiszteletlenség a szüleimmel...

Tiszteletlenség a szüleimmel szemben megváltoztatni a családnevemet, ha?

Figyelt kérdés
A családnevem nagyon különleges hangzású, apukám nem magyar származású, szóval kirí 1000 közül is. Nagyon szeretném egyszerűbbre könnyebbre változtatni, és a volt gimnazista társaim elöl is szeretnék eltűnni. Nagyon kiközösítőek voltak velem, ennek ellenére folyamatosan megtalálnak és üldöznek. Szeretnék teljesen eltűnni előlük, de mondok könnyebb hangzású nevet is szeretnék. Apukámnak láthatóan nem tetszik az ötlet...viszont én ragaszkodom hozzá. Anyám támogatja, de szerinte így is meg fognak találni, mert újra ki kell majd állítani az új névre az érettségi bizonyítványt és azt az intézmény végzi, erről nem tudok semmit hogy megy...
2012. jún. 25. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem igazából jobban érdekelne, hogy miért kell eltűnnöd, miért üldöznek és a többi.

Tiszteletlenség? Igen.

2012. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem tiszteletlenség, hiszen nem azért akarod megváltoztatni, hogy ezzek ifejezd, hogy nem tartozol a családhoz, hanem gyakorlati oka van.

Ezt az osztálytársas problémát viszont nem értem. Leérettségiztetek, felnőtt és érett emberek vagytok már, gyakorlatilag semmi közötök már egymáshoz, mégis csak azért megkeresnek, hogy ok nélkül piszkálódjanak? Én nem hiszem el, hogy ilyen létezik. Gyanús nekem ez a kérdés.

2012. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Folyamatosan felkeresnek hogy barátkozzunk, találkozzunk, úgy csinálnak mintha jóba lettünk volna, megerőltető hogy azok után amit velem csináltak még van pofájuk keresgetni, kutakodni utánam. Mindenféle adathalász kérdőíveket küldözgetnek postán, imélben, jönnek a meghívók, mindenféle csekkek hogy támogassam őket, a legdurvább módon aláztak meg és nem hagyják hogy elfelejtsem a múltat, folyamatosan felkeresnek ürügyekkel. ELEGEM VOLT!
2012. jún. 25. 19:18
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg van ez az iskola pályakövetéses program is, hogy ki hol tanul tovább olyan mint az ALUMNI. Nem akarom hogy így kövessenek.
2012. jún. 25. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell név változtatás,küld el őket Kínába kapálni,de ez nekem nem áll öszze,kérdőivek,meg milyen csekkek?Ez itt szereintem rendőrségre tartozik,ha zaklatás,nem lehet hogy piramis játékba akarnak berántani?
2012. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Jobb volna még időben egy jó pszichiáter. A paranoia ellen is és a bűnbakképzés ellen is, meg az önbizalomhiány ellen is kiváló.


Ha elmenekülsz a problémák elől, ha folyton csak menekülsz, annak soha nem lesz jó vége. Egyrészt a szüleid sem fognak örülni a névváltoztatásnak, másrészt te magad is töröd ezzel a saját identitásodat, harmadrészt aki szívatni és üldözni akar, az megteszi úgy is, ha egy egyszerű és köznapi nevet választasz. Mert mutogatni fog ujjal rád, hogy te vagy az, aki ezen meg ezen a néven voltál...és kész az ördögi kör.

2012. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én pár éve megváltoztattam a vezetéknevemet, mert túl gyakori, és ez nagyon zavart. Az apukám nem örült neki, de elfogadta, hogy én szeretném, és meghagytam az ő nevét is, így minden rendben van. Azóta sem bántam meg. Mások elől ez nem lehetőség az elmenekülésre, de sok esetben nagy segítség. A nevek magyarosítása pedig általános szokás, szerintem nyugodtan tedd meg, magyarázd el neki szépen és nyugodtan, hogy ez nem jelenti a tőle való elszakadást, és sorold fel az okokat rá. Összességében szerintem megéri.
2012. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akik küldik a csekkeket, meg e-mailokat egyáltalán nem a volt osztálytársaid. Jól írta, aki azt tanácsolta, hogy nézesd meg magad egy dokival.
2012. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk apukám változtatta meg a nevét 18 éves korában, és én nagyon örülök neki... Az apukája nem szólt érte semmit, viszont a testvére nem változtatta meg, így sokan azt hiszik, hogy féltestvérek. Valamint a régi iskolatársak még most is a régi nevén szólítják, de ez apukámat nem zavarja. A névváltoztatásról fogsz kapni egy nyomtatványt, amivel érvényes minden régi bizonyítványod, ha újat szeretnél, akkor a kibocsájtó intézménynél vagy a jogutódnál kell igényelni, gond nélkül kiállítják, pár ezer forint. 25N
2012. jún. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akik küldik a csekkeket, meg e-mailokat egyáltalán nem a volt osztálytársaid.


Azok vagy a bizonyos valássi banda,akik rohadt erőszakosak.

Vagy piramis játékos bezservezők,ezek is rohadt erőszakosak.

Vagy valami hasonló szervezet,de nem hiszem hogy az osztálytársaid lennének a dolog mögött,lehet még az is hogy valakit magadra húztál akit nem kellett volna,de a dokit én is ajánlom,mielőtt becsavarodnál,hogy mindenhol mumust látsz,ott is ahol nincs is.

2012. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!