Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miért nem érdeklem anyut?

Vajon miért nem érdeklem anyut?

Figyelt kérdés
Állandóan cigizik.De folyamatosan egész nap egyfolytába egymás után.Napi 2 doboz mindig elfogy.Ö köhög,egész nap.Mielőtt rágyújt és miközben cigizik,de nem zavartatja magát.Ha szólni merek akkor úgy viselkedik mint egy drogos.Egy ujjal nem nyúlhatok az ő "kicsikéjéhez".A lakásba tömény cigiszag van mindig.Az egy dolog hogy itt lakom de annyi jogom talán lehet hogy az egészségem védjem.Néha letudnám ütni anyut hogy ennyire leszar.Mit gondoltok?
2012. jún. 26. 06:49
 1/9 A kérdező kommentje:
ja,és mikor terhes volt velem már akkor is szívta.16 éve passzív dohányos vagyok,a papám meg tüdőrákba halt meg....Ha egy tüdőszürésen kiderülne hogy valami gáz van szerintetek képes lenne letenni? Mert szerintem nem.
2012. jún. 26. 06:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból tudom, hogy nem.
2012. jún. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mert a függőség mindennél erősebb, lényegében drog ez is
2012. jún. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, drog ez is, ezért is kellene ezt is ugyanúgy betegségnek kezelni, mint a dorogosokat, de sajnos ezt egyelőre nem veszik be a gyógyítandó betegségek listájába.


Persze nagyon sok embernek sikerült azért önerőből "kigyógyítania" magát ebből a betegségből, nem könnyű, de meg lehet csinálni. (Több mint 40 éves cigizés után, 1 év kemény munkájával tettem le)

Sokkal többen abbahagynák, ha ehhez megfelelő, támogató segítséget kapnának.

2012. jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ja persze... ez csak kamu.A nagydohányos nem fog leszokni még segítséggel se.Anyunak is volt már fizetve kezelés de semmi nem változott.Akarat gyengék.Én segítség nélkül lefogytam 10 kilót pedig már majdnem kaja függő voltam.Most 55 kiló vagyok és sikerült.Akarat gyenge az összes
2012. jún. 26. 08:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Magamból kiindulva, és seni ne vegye sértésnek, ezeknek az embereknek NEKEM is annyi az akaraterejük mint a szaron ülő légyé.

Soha nem fogja letenni.

2012. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Márpedig én letettem, több mint 40 éves cigizés után, egy év alatt fokozatosan vontam meg magamtól a nikotink (=egyre gyengébbeket kezdtem el szívni), és húsvét óta nem gyújtottam rá, de nem is kívánom!

Ne mondd azt, hogy kamu!

Az mondom, nem könnyű, de elhatározás kérdése! Persze voltak benne visszaesések is, de ha az elhatározás megvan, akkor az illető újból és újból nekifog és csinálja.


Persze, arra nem gondoltam, hogy ezek után hirtelen rám telepszik jónéhány többlet kg, de akkor most itt a következő "feladat", önerőből leadni a többletet. És hiszem, ahogy neked is sikerült, nekem is sikerülni fog az IS!

2012. jún. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Barátom fiatalon szokott rá a cigire és egy fogadás miatt szokott le egyik napról a másikra, bár neki szerintem elég volt egy nap egy doboz. Mamám alkoholista volt, most már nem iszik nagyon régóta. Én kiskoromban az cumi helyett az ujjam használtam ezért nem lehetett leszoktatni róla, 7 évesen meg eldöntöttem hogy na majd megmutatom (bár ez nem igazán egyenlő az előzőkkel :D) Ha akar valamit az ember, azt megvalósítja. Ráadásul ez olyan, hogy egyszerűen nem megy el boltba, nem veszi meg és nem lesz, nem használja többet, még ha az elején nehéz is.

Lehet anyud leszokna, ha valami baj lenne a tüdőddel, egy anya csak nem lehet ilyen nemtörődöm. De én inkább azt javaslom, ha tudsz költözz el minél hamarabb. Koli albi akármi.

2012. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt írod, 16 éve szívod a mama által eregettt füstöt.

Még kb. 2 év, addig nemigazán tudsz elköltözni, max. a nagyiékhoz, ha van rá lehetőség. Erről azért érdemes lenne beszélni velük.

Másrészt ha még ez nem is megoldható, az anyudnak megmondhatod, hogy vagy leszokik róla, vagy ahogy teheted, abban a percben elköltözöl tőle, és attól kezdve pöfékelhet egyedül.

2012. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!