Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg anyut,...

Hogyan győzzem meg anyut, hogy ne költözzünk el zuglóból?

Figyelt kérdés

Anyukám minden áron el akar költözni a mostani házunkból. Budapesti házakat keres, de zuglón kívül is. Nem szeretnék elmenni innen, minden itt van zuglóban. A sulim, a különóráim és minden más. Ha még zugló mellé költöznénk nem lenne akkora baj, de pl. a 17.ker.-be nem akarok menni..

Többször felvetettem, hogy nekem teljesen jó lenne egy panel, és hogy menjünk panelba, de az állatok miatt nem akar odamenni. Pedig már felajánlottam, hogy odaadom egy ismerősnek a kutyámat és a macskámat.

Ötletek? 15/L


2012. ápr. 20. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha el akar költözni, biztos oka van rá. Ezt kellene végig beszélnetek.

....a költözés utáni utazási-, tömegközlekedési következményeket. Megéri, nem éri, előnyök, hátrányok a mindennapokra nézve...


Lehet, hogy a kommunális adó-, Zuglói önkormányzat rossz anyagi helyzete miatt költözne. A 16. kerületben is nézelődhetnétek, itt van a kerület szomszédságában és az árak sem feltétlenül magasabbak mindenhol.

2012. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Valószínű 15 évesen nem nagyon tudod felmérni a helyzetet egy lakással. Biztos nem jókedvéből akar elmenni. Abból is látszik , hogy nem értesz hozzá hogy képes lennél egy panelba menni önként és még az állataidat is lepasszolnád csak hogy neked jó legyen. Az állatokat így is add oda, lehet jobb helyük lesz.
2012. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Yes válasza:
Kötözz át egy másik barátodhoz. Ha megengedi.
2012. ápr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Yes: Ja, persze, hogy megengedi.xD
2012. ápr. 20. 18:44
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem meg nagyon is jól látja attól még, hogy 15 éves.

A sok utazás szörnyű dolog, és iszonyú fárasztó. Leszívja a szellemi energiáidat, nehezebb úgy a tanulásra koncentrálni.

Én sem értem minek kell ház, mikor egy lakás is jó. Sőt, sokkal jobbnak tartom. Nemcsak panelek léteznek, téglaépítésű is.

Na, de még ne add fel, hátha maradtok kerületen belül vagy a környéken.

Addig is mondogasd neki minél többször, hogy milyen rossz lesz, ha messzebb költöztök, te ott nem lennél boldog, aztán minél többször hallja, valószínű annál inkább elgondolkozik rajta.

2012. ápr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Persze hogy egy pesti azt mondja jó a lakás is, senki nem akar olyanba költözni amit nem ismer...
2012. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6.: Köszi, megpróbálom.:)

7.: 8 évig laktunk panelban, kőbányán. Utána költöztünk zuglóba, egy családi házba. Nekem semmi más kívánságom nincs, csak hogy itt maradjunk.

2012. ápr. 20. 18:56
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt elhiszem, hogy neked jó, de azt megbeszélted már teljesen anyukáddal , hogy ő miért akar menni? Mert neked mind1 hogy mentek e vagy sem csak zuglóba maradjatok.
2012. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Anya azért akar elköltözni, mert elvált a férjétől - aki nem az apám -, és nem szeretne vele együtt lakni tovább.
2012. ápr. 20. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!