Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi áll annak a hátamögött,...

Mi áll annak a hátamögött, hogy egy (majdnem) 23 éves lányt nem engednek (! ) a szülei kettesben nyaralni?

Figyelt kérdés

No...a lakótársamról van szó, most lesz 23 éves, és a szülei kijelentették, hogy nem mehet a barátjával nyaralni kettesben. Most lesz a diplomaosztója és CSAK úgy jöhet a srác, ha a lány tesójáéknál alszik.


Én értem a féltést a szülők részéről, de mi a francot akarnak ezzel egy húszon felüli lánnyal???

Engem is féltettek 17-18-19 évesen, bevallom, haza kellett érjek mindig 10-11 re, meg nem aludtam a párommal (akivel egyébként még mindig együtt vagyunk) és sokszor ezt is túlzásnak tartottam. Az én szüleim úgy látom már eltudták fogadni, hiszen 22 évesen még jó hogy!

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy egyébként többdiplomás szülők, hogy ilyen napellenzősek...ja persze, ők 21 évesen már házasok voltak :-O


2012. jún. 26. 07:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
13%
Ezek a szülők gondolkodnak normálisan,bár ma ez nem szokás.
2012. jún. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem normális egy 23 éves lányt így korlátozni...
2012. jún. 26. 07:20
 3/29 anonim ***** válasza:
54%

"ja persze, ők 21 évesen már házasok voltak :-O"

Szerintem ebben a mondatban van a titok nyitja! Gondolom nem szeretnék, hogy a lányuk is hasonló butaságot csináljon! Nyílván Ők megbánták, hogy fiatalon elkötelezték egymást!

2012. jún. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
28%
* egymást helyett magukat.. boccs
2012. jún. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
A lánynak eszében sincs férjhez menni, de 23 évesen nem jár egy közös nyaralááás? Na neeeeee...:-S
2012. jún. 26. 07:27
 6/29 anonim ***** válasza:
35%
nem lehet hogy vallásosak a szülők?
2012. jún. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Ez a helyzet csak addig áll fenn, amíg a lakótársad a sarkára nem áll, és ki nem harcolja magának ezt a szabadságot otthon.

Valószínű, hogy eddig még nem találkozott egy olyan személlyel, akiért úgy érezte volna, hogy érdemes lenne a szüleivel összetűzésbe kerülni.

2012. jún. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

"Kiharcolja magának a szabadságot?"

Akkor mehet szabadon dolgozni, szabadon elmehet albérletbe, szabadon eltarthatja magát.

Nem mindig fair, de igaz a mondás: amig otthon lakik, és a szülő kenyerét eszi a gyerek, addig az van, amik őt akarnak.

Ha ez nem tetszik, akkor 18 év felett szabadon el lehet menni otthonról.

Milyen szabadságharcról beszélsz?

2012. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Csak elvi síkon. Leülni, megbeszélni velük, és lehetőleg közös nevezőre jutni a dologban.

De ahogy írtam, véleményem szerint a lakótárs még nem találkozott azzal a fiúval, akiért mindezt érdemesnek tartja felvállalni.


:D

Egyébként nálunk is az volt: "amíg az én kenyeremet eszed, addig az van, amit én mondok"

2012. jún. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

Nem normális egy majdnem 23 éves lányt ennyire korlátozni.

Ilyen erővel akkor ha feleség lesz akkor is megfogják mondani neki, hogy mit csinálhat és mit nem.

A lány pedig kiállhatna magáért, felnőtt nő, bár nem tudom milyenek a szülők.

Engem is féltenek, de megbíznak bennem, 21 évesen 1,5 hétre elutaztunk nyaralni tavaly a párommal.

2012. jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!