Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelemből, vagy szeretetből...

Szerelemből, vagy szeretetből "éri meg jobban" házasodni?

Figyelt kérdés

Még régebben olvastam itt, hogy valaki szerint sokkal jobban megéri az, ha "csak" szeretetből, tiszteletből házasodunk, és nem pedig olyan emberhez megyünk hozzá, aki iránt lángoló szenvedéllyel fellobbanunk.

Aztán én is elgondolkodtam ezen, hogy lehet, hogy tényleg jobb. Mert valóban hátrány, ha egy ilyen kapcsolatban élünk és a házasság közepén betoppan a nagy szerelem, viszont előnye, hogy nincs féltékenykedés, nincsenek viták, a gyerekek így boldogan nőnek fel, stb.


Nektek mi erről a véleményetek?


2012. jún. 26. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki igy nyilatkozik az vagy nem vlt még szerelmes igazán vagy nagyonnagyot csalódott.
2012. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Házasodni szerintem azzal érdemes, akivel megvolt a lángoló nagy szerelem, de ennek csitulásával is megmarad egy nagyon mély szeretet. Én így tettem és bár már nem vagyok a rózsaszín ködben, még vannak olyan pillanatok, amikor csak nézem, ahogy pl. alszik és elszorul a torkom attól, hogy mennyire szeretem.


( Ezelőtt volt egy kapcsolatom, ami az eljegyzésig jutott, de házasság nem lett belőle. Ott pl. nem volt soha rózsaszín ködös szerelem,de szerettük és tiszteltük egymást. Aztán a szeretet csillapodott és mivel sosem volt olyan erős, így miután csillapult nem maradt más csak a közöny.)

2012. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerelemből és szeretetből, elfogadásból, tiszteletből. Elég sok minden kell hozzá szerintem. Meggyőződés, hogy igen ő az. Én is így mentem férjhez.
2012. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem egyikből sem éri meg! A legjobb, ha nem házasodik meg az ember
2012. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

"előnye, hogy nincs féltékenykedés, nincsenek viták, a gyerekek így boldogan nőnek fel, stb."


Csak hiszed! Ugyanis ha valaki nem szerelemből házasodik akkor előbb-utóbb jön a "mit keresek én emellett az ember mellett" érzés és az ebből fakadó feszültséget mindig a másikon fogják kitölteni a felek (véget nem érő háborúskodás, legjobb esetben válás). És a gyerekek? Mivel háborúban nem lehet élni így ők menekülni fognak otthonról amilyen hamar csak lehet. Így tessék nem szerelemből házasodni!

2012. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Nálunk is nagy volt a szerelem az első hónapokban de idővel csillapodott és átalakult szeretetté. Mivel mindketten komolyan gondoltuk, hogy együtt legyünk ezután is, hat év együttlét után összeházasodtunk.

Nem csinálnám másképp és bízom benne, hogy még sokáig együtt is maradunk.


32F

2012. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Házasodni szerintem azzal érdemes, akivel megvolt a lángoló nagy szerelem, de ennek csitulásával is megmarad egy nagyon mély szeretet."


Ehhez csatlakoznék. Bár szerintem még ez is kevés egy holtig tartó házassághoz, az nagyon hosszú idő. De erre már határozottan érdemes alapozni.

2012. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer olvastam egy cikkben az előre elrendezett házasságokról. Azt hiszem, indiaiak voltak, és azt mondták, hogy a házasságuk sokkal tovább jó, mint a szerelem-házasságokban, mert ott ugye alapból magas lángon ég a szenvedély, és egy idő után már hanyatlik. Míg ez a pár akkor ismerte meg egymást, így már jó ideje házasok voltak, mikor elkezdtek szerelembe esni egymással.
2012. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Lángoló szerelemből házasodni 2 hónap ismeretség után valóban hülyeség.

Azért mondják, hogy szerelemből nem jó dolog házasságot kötni, mert amíg szerelmes az ember, addig nem lát reálisan. Sok sok sztorit olvasok/nézek, amik bizony csúf véget értek.


Érdemes elolvasni Gary Chapman: Egymásra hangolva c. művét. A szerelemről is ír benne, elég érdekes.


Én a magam részéről biztos nem kötnék házasságot szerelemből. DE szükséges a szerelem ahhoz, hogy majdan házasságra lépjek azzal a bizonyos nagy Ő-vel.

2012. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem vagyok szerelmes a férjembe.

De: jó apa, jó férj. Nem iszik, nem agresszív, amikor itthon voltam a gyerekekkel nem vágta a fejemhez hogy ingyenélő vagyok, segít a házimunkába. Ugyanazokat a dolgokat szeretjük csinálni szabadidőnkben, azonos a véleményünk a gyerekkel kapcsolatos dolgokban és úgy általában minden fontos kérdésben. A szex is nagyon jó.


Én is gondolkozok, mi lenne, ha szerelmes lennék másba....nem tudom. Egyik felem vágyik rá, másik retteg tőle.

2012. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!