Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elengednétek a gyereketeket...

Ti elengednétek a gyereketeket VOLTra?

Figyelt kérdés
igazából csak egy napra mennék, de a szüleim nem akarnak elengedni, pedig soproniak vagyunk, a barátaimmal megyek(akik nagyon megbízhatók, a szüleim ismerik őket is és a szüleiket is, jó véleménnyel vannak róluk), ott lesznek a testvéreim is, és néhány barátnőm szülője is, ráadásul a szüleim is egy utcával odébb mennek aznap este kertypartira. én is megbízható vagyok, nem iszom, nem cigizem, vigyáznék is magamra, a testvéreimmel fél óránként találkoznánk, és ételt/italt itthonról vinnék. hogyan tudnám őket rávenni hogy mégis elengedjenek, ti mit ajánlotok?
2012. jún. 26. 19:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja, és 13/L!
2012. jún. 26. 19:05
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
16 évesen először megbízható felnőtt rokonnal,lehet ez unokatesó,testvér stb. 17-18 évesen megbízható baráti társasággal mindneképp,de 13 éves kislányt semmilyen fesztiválra nem engednék még szülővel sem
2012. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem.

Lányt 15 évesen és csak megbízható barátokkal, fiút 14 évesen ugyanígy.

14/f

2012. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Ja elolvastam az egészet, így igen. Főleg mert soproni vagy.
2012. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
én is 13 éves lány vagyok, nem sokára 14, de meg sem fordult a fejemben, hogy diszkóba menjek, a szüleim meg ott helyben agyoncsapnának, ha megkérdezném tőlük. nem vagyunk konzervatívak, én sem vagyok egy visszafogott lány, de szerintem ez még nagyon korai...
2012. jún. 26. 19:46
 6/16 A kérdező kommentje:
na végülis a barátnőm szülei rábeszélték anyát, elmehetek:)) köszönöm a kommenteket! :) az előző hozzászólásért pedig bocsi, nem ide akartam írni
2012. jún. 26. 20:12
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Engem 14 évesen engedtek el először a Balaton Soundra végig, azaz 4 napra, én is egyik barátnőmmel mentem aki velem egyidős volt és bátyámmal, aki 10 évvel idősebb nálam. A tesóid hány évesek? Ha 18 felett vannak, én elengednélek. Főleg, ha még szülők is lesznek veletek. Próbálj meg ezzel érvelni, hogy lesz felnőtt veletek.
2012. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Ezt egy másik VOLT-os kérdésre írtam, bemásolom:

"Egy történetet mesélnék el, ami a másodunokahúgommal történt meg. Tavaly a VOLT-on. A legmegbízhatóbb, végig kitűnő, 14 éves lányt képzelj el, aki még a felvételit is 97%-ra írta meg. A részleteket onnan tudom, hogy együtt laktunk akkor még a nagynénémékkel és a szüleim meg ők elutaztak. A lányka a fesztivál végén jött csak haza, én addig otthon voltam.(Tavaly töltöttem a 19-et.)

Szóval a leányka elment egy 15 fős társasággal, vegyesen 17, 16, 13, 15 évesek keverve. A második napon csörgött a vezetékes telefon, gondoltam valami rokon. Hát a kórház volt. A lányt megerőszakolták, különböző partydrogokat találtak a vérében, illetve ájultan hozták be a kórházba, persze töméntelen alkohol kíséretében. Már rohantam a kórházba(jogsim, kocsim volt már), közben hívtam a szüleimet, nagynénéméket de mobil kikapcsolva, a szállodában nem voltak. Csak délután mehettem be a másodunokahúgomhoz. Éppen ébredezett. Falfehér fallal tanulmányoztam a rokonom arcát, illetve fogtam fel a történteket. Már éjfél körül járt az idő, míg mindent elmesélt. Amiket elmondott, később kiderült minden igaz volt, mert az elkövetők beismertek mindent. A történet:

Másodunokahúgom kért egy üveges colát a rekeszből, mert a társaság többi tagja vitt. Folyamatosan nézte -a biztonság kedvéért- nem-e raknak bele valamit. Kiment a barátnőjével a sátor elé leülni, ott bontotta ki az üveget. A szokásosnál jóval nehezebben nyílt, mást nem érzett rajta. Ez olyan este 7 körül történt. Később elkezdett fájni a feje, vett be gyógyszert=meg is szűnt a fejfájás. Később szédült, leült, ivott egy kis vizet= jól lett. 11-kor két a csoportból lévő fiú egy másik üres sátorba vitte. Mivel már hatott a drog, elkezdték itatni. Hát a lány egyre jobban élvezte a fiúk társaságát, hát sztriptízt adott nekik. A fiúk is tettét a dolgukat=kényeztetni kezdték. Minden volt ám amit el tudsz képzelni...Végül a kiscsajszi elájult, megijedtek a fiúk, hát kórházba vitték. Onnantól már tudjátok mi történt. És kitudja, ha valamire nem emlékezne mi történt még. Hál' Istennek terhes nem lett, AIDS-et sem kapott. Eléggé jól jött ki a körülményekhez képest. Ma már átkozza a pillanatot, amikor a szülei elengedték, persze nem haragudott rájuk. Én akkor megtanultam, nem engedem el a lányom, még ha milliókat is adnának érte. Szerintem a szüleid jól tették, hogy nem engedtek el. Talán mindenkinek leeset, hogy a colába előzőleg rakták bele a cuccot és még a fóliába is visszarakták. Ennyit erről, remélem Te nem szeretnél így járni."

20/N

2012. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
El,de semmi pozitívat nem fog ott felszedni.Fiatalkori tapasztalatszerzésnek jó,ha nem engeded később erősebben akar majd menni.Megtapasztalja mi van ott,ezután rájön kell-e neki az a közeg vagy sem.Idővel kinövi az ember ezeket a tinifesztiválokat.Pár év múlva valószínűleg már nem fogja annyira érdekelni.Csak arra kell vigyázni hogy a kábszerezésbe ne folyjon bele.
2012. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A Colába nagyon vékony tűvel nyomjták bele sztem.

14/f

2012. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!