Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek 16-17 éves...

Elengednétek 16-17 éves gyereketeket nyaralni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a szülőkben mi játszódik ilyenkor.

Elengednék e gyereküket a barátjához, egy hétre?

És akkor is elengednék e, hogyha mondjuk 400 km távolságba lenne (mondjuk a Balatonon)?

Ha nem engednétek el, akkor miért nem?

És függ attól, hogy a gyerek lány e, vagy fiú?


2010. júl. 3. 16:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Az én lányom 450 km-re megy 11 évesen táborozni az iskolával.Elengedem,mert egész évben tanult.Ennyi megjár neki.Igaz tiszta ideg vagyok már most,de szerintem a mi szüleink is átélték u.ezt.Nehéz,de próbálok arra gondolni,hogy nem lesz semmi baja.Meg ő normálissan viselkedik(általában).
2010. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
23%

Szia!


16-17 évesen nem, még akkor sem, ha ismerem a barátja szüleit.

(Ez nem tábor, és hát gondolom nem azért menne a barátjához, hogy a Vuk mesét nézzék, meg ki tudja milyenek a szülők, milyen engedékenyek..stb.)

Max. 3 nap. (oda és visszaúttal együtt)

2010. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
16%
Visszavonom. Még 3 napot se. Valahogy nem érzem ezt "jó" ötlenek.
2010. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
24%
18 alatt csak azért nem, mert a te felelősséged, ha bármi történik vele. Úgy mondjuk oké, hogy 1 napra pl velencei tóra és másnap hazajönnek, esetleg kiemnnek a Szigetre vagy bármi más fesztiválra 1-2 npra úgy, hogy ottalsznak, de hosszabb nyaralásra biztos nem.
2010. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Igen, elengedném!!!!

A szülőnek ilyenkor a legrosszabb, de arra kell gondolni, hogy 16-17 évesen ő(k) mit csinált(ak) ennyi idősen. A mai világban, 16-17 évesek már mindent kipróbáltak, amit ki lehet, akár nyaraláson 400 km-re, akár otthon, vagy az iskolában. De tényleg. Akkor meg minek rontani a viszonyt? Menjen, szerezzen élményeket.

Persze a lányt még nehezebb elengedni, de nem kell őket sem már félteni. Félteni 13-14 éves korukig lehet "úgy". Utána meg inkább legyen béke, mint háború.

Ha nem megy a gyerek, az csak problémát szül. És feltételezi a továbbiakban a hazugságokat, füllentéseket.

2010. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%

OFF

"18 alatt csak azért nem, mert a te felelősséged, ha bármi történik vele." :

Miért, gondolod, ha már 19 éves lesz a gyermeked, akkor magadban arra fogsz hivatkozni: "menjen csak, az ő felelőssége" pfff...

2010. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
31%

Ne haragudj előttem szóló, de attól tartok te is a mai "fiatalság" körébe tartozol. "Mindent kipróbálnak".

Na, és akkor mi van ha pl. az én gyerekem kivétel, nem pasizik, nem cigizik, nem bulizik? (Mondjuk alapjáraton el se menne akkor 1 hétre 16-17 évesen a szüleitől távol).

Ha visszajön "megesve", vagy netán elrabolják, akkor is legyintsen a szülő, hogy "de legalább én elengedtem, én jó szülője vagyok...?"

16-17 évesen menjen a szüleivel nyaralni, ne külön. Szerintem.

2010. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Engem fix nem engednének el...

És leszöktem. Meg sem tudják.

Ha olyan lett volna régen, hogy elengedtek volna akkor elkéredzkedem, de így nem.

Kitaláltam egy tábort és most voltam ott 2 hétig. És valószínűleg megyek is vissza még 2x2 re vagy egyszer 5 hétre. Pénzt se kérek meg semmit...Engem csak engedjenek el.

Jó persze tényleg nem a Vukkot nézzük, de melyik korombeli nem csinálja még? Max. egy-két kivétel, a nagyon jól neveltek. De hülye nem vagyok. Védekezünk.

Szerintem ez a szüleim hibája, hogy nem mondom el nekik az igazat. És ha bajom lesz, vessenek magukra. Ha elengedtek volna, kicsit nagyobb pórázra akkor nem lett volna ez. És nem hazudnék folyton nekik mindenről.

(Bár amúgy kicsit zavar, és az én gyerekemet ha ilyen lesz, biztosan megbüntetem. De engedékenyebb leszek vele. Nem akarok ilyen viszonyt neki, mint nekem)

16/L

2010. júl. 3. 17:09
 9/31 anonim ***** válasza:
61%

Én a helyedben ezt ide nem kommneteltem volna be, mert ez nem csak a szüleidről állít ki bizonyítványt, hanem rólad is. Magyarán semmibe sem veszed őket. 2 hét tábor, meg nem vagy hü.lye , védekezel...Aztaa. Már akkor van eszed.

Gyerekes vagy, elszökdösöl otthonról?

És nemá, hogy a szüleid 2 hét alatt 1x se telefonálnak rád, hogy hogy vagy, meg nem derül ki, hogy nincs is tábor? 16-17 évesen nekünk még papírt kellett aláíratni a szülőkkel, hogy táborba mehessünk. Vagy ez már nincs így? Vagy meghamisítottad?

És ki adott pénzt az útra? A Barátod szülei? Vagy a vonaton is lógsz? Autóba ki tankolt?(ha azzal mentetek)...és egyáltalán a barátod szülei nem furcsállják , hogy 2 hetet náluk vagy??

Az írásod alapján nem vagy buta.De ha ezeket megteszed, akkor nem is tudod hogy mennyire felelőtlenül élsz...

2010. júl. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%

OFF

"18 alatt csak azért nem, mert a te felelősséged, ha bármi történik vele." :

Miért, gondolod, ha már 19 éves lesz a gyermeked, akkor magadban arra fogsz hivatkozni: "menjen csak, az ő felelőssége" pfff...


De a rendősrség a szülőket veszi elő balf@szkám, ha bármi baromságot csinál és igen, 18 éves korától sok tekintetben már magáért felel.

2010. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!