Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apósoméknál lakom, és szeretné...

Mindler Krisztián kérdése:

Apósoméknál lakom, és szeretnének állandóra be jelenteni, de nem lehetséges, mert az apósom anyukáját állítólag nem lehet ki jelenteni! Ide van be jelentve állandóra, de nem itt lakik, és szeretnék őt ki jelenteni, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
...és akkor te miért nem jelentkezhetsz be, mert a mama oda van bejelentve? Nem kell őt ezért kijelenteni. Egy lakásban 50 bejelentett ember is élhet.
2012. jún. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól téged még betudnak jelenteni.
2012. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egy címen nem csak egy ember élhet, lehet bejelentve... szép is lenne. A kijelentés meg ennél azért bonyolultabb és nyomós indok kell hozzá.
2012. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha apósod anyukájának van tulajdonrésze, akkor kell az ő beleegyezése is a bejelentéshez. Nem akarok hülyeséget írni, de lehet, hogy akkor is, ha csak haszonélvezeti joga van.
2012. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de nem értem az összefüggést a két dolog között...

Téged bejelenteni: sima ügy.

Őt kijelenteni: kényszerkijelentés. Tanúk arra, hogy nem lakik ott. Ennyi.

2012. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Akinek haszonélvezeti joga van az határozhatja meg hogy ki lakhat ott! Miért kellett a jó válaszolót köszönet helyett lepontozni?
2012. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha haszonelvezeti joga van (bar nem irtad, csak az egyik valaszolo), akkor azzal ti nem tudtok mit tenni.

De miert kell ot kijelenteni ahhoz, hogy ti bejelentkezzetek?

Pl mi is bejelentkeztunk aposekhoz. Tulajdoni lapott kellett vinni es alairatni az igenylolapot az egyik tulajdonossal. Ketten vannak, anyos volt otthon, raert, elkisert bennunket (elvileg nem lett szukseges), alairta egyedul es kesz.

Szoval miert kellene ahhoz kijelenteni a mamit, hogy bejelentkezzetek?

2012. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából a hivatal mondta személyesen, hogy nem lehet be jelenteni, mert kicsi az alap négyzetméter, és sokan vannak be jelentve! Én ezt nem értem igazából, de, aki igen az írja meg!
2012. jún. 27. 11:53
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Azért, kedves 6. válaszoló (bár én nem pontoztam le senkit!), mert haszonélvezetről a Kérdező nem beszélt!! Akkor meg mi köze a dologhoz? Semmi!


Kérdező! Igen, az lehet, hogy olyan sokan vannak oda bejelentve, hogy már nem elég az egy főre előírt m2!!


Mondom: kényszerkijelentés!!

2012. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az lenne a kérdésem, hogy 1 főre hány négyzetméter jut? Ez fontos lenne nagyon!
2012. jún. 27. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!