Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság után néhány évvel...

Házasság után néhány évvel mennyit változott a párotok?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokan ijesztgetnek ilyesmivel, hogy persze, csak kezdetben kedves, romantikus, segítőkész...stb, aztán majd összeházasodunk, telnek az évek és szép lassan ugyanolyan lesz a barátom, mint minden férfi...

Na nyilván ezt eléggé megkeseredett emberek mondják, tudom, de azért nagy általánosságban igaz lehet, bogarat ültettek a fülembe.

Mi 6 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt élünk, a barátom mindig segít, teljesen egyértelmű volt, hogy minden házimunkát együtt csinálunk, kedveskedünk egymásnak, amiben tudjuk, segítjük egymást, szánunk időt arra mindig, hogy csak úgy szeretgessük egymást...stb, most nem is ez a lényeg, hogy ezt részletezzem, csak az érdekelne, akiknek hasonlóan indul a kapcsolata, ott is valóban egy idő után az lesz, hogy ezek a dolgok mind megszűnnek, átszakad rám minden házimunka...stb?

Én ezt el se tudom képzelni, hogy így legyen, de nagyon érdekelnének olyan vélemények, akik már voltak hasonló helyzetben.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

(és természetesen tisztában vagyok vele, hogy attól mert itt valakinek jól vagy éppen rosszul alakult az élete, még nem ez lesz igaz ránk, csak érdekel akkor is)


2012. jún. 27. 01:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Észrevettem már magamon hogy ébredés után alacsonyabb az ingerküszöböm, megfogadtam hogy nem fogok ilyenkor csípőből lőni mert úgyis megbánom, de ezt nem tudom megállni.


Alig várod már ezt az időszakot? Mindenki mondta hogy lesz és még mindig nem jött el? Mi lesz most veled, hogy fogsz igy kifarolni a kapcsolatból? Hisz nincs rá okod, végén még el kell ismerjed hogy a te hibád.

Azt azért egy nő mégsem engedheti meg magának!


Mi a fenéért érdekel téged mások horror-sztorija ha a te kapcsolatod valóban olyan jó mint amilyennek beállitod, miért izgatja a fantáziádat mások kudarca?

Uncsizol? Uncsi az állóvíz? Sehol semmi izgalom, 6 év alatt még megcsalni sem volt képes ami picit feldobta volna ezt az állóvizet?


Mégis, mivel lennél elégedett? Közremüködő, felvállal, veled él, nem csal meg, mit tegyen még hogy neked megfeleljen? Igazából tökmindegy mit csinál, valami bajt biztosan találsz, ezt kéne meglásd magadban.


Egy dalszöveg jut eszembe rólad:


"És hogy ne szidjon folyton az asszony,

Két hétig voltam én Michael Jackson"


De tartok tőle, szegény srácot még ez sem mentené meg, csak időt nyerne.

2012. jún. 27. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha eddig ilyen jó, harmonikus a kapcsolatotok, ezen a házasság sem fog változtatni. Mi kb. 4 éve éltünk együtt, mielőtt összeházasodtunk (ennek is 4 éve). Minden kapcsolatban vannak jobb és rosszabb periódusok, "krízishelyzetek", amiket együtt meg lehet oldani. Nálunk a gyerekek érkezése eléggé felborította az addigi életvitelünket, azóta egymásra is kevesebb idő jut, de azért törekszünk rá, hogy kettesben is tudjunk lenni néha. És ha idönként veszekszünk, utólag mindig sikerül tisztázni a dolgokat. Szerintem ezek nagyon fontosak egy kapcsolatban.
2012. jún. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van a kérdésben igazság, az én férjem is addig rajongott amíg meg nem esküdtünk, aztán már teljesen természetes volt neki minden, elmaradtak a kedveskedések én sem hittem volna, de így van. És még csak most leszünk egy éves házasok!
2012. jún. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

ma 04:32

Neked meg mi baod? Bal lábbal keltél? :))


Kérdező, nyugi, van olyan pasi, akiből sosem lesz az a tipikus elhanyagólós, kocsmábajárós, megcsalós bunkó.

Az enyémből se lesz, ebben biztos vagyok.

2012. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kicsi elkényeztettem a férjem igy változott.Ez részben az én hibám.Házimunkában ugyanugy segit,inkább a kedveskedések maradtak el.Azelőtt reggel kávéval keltett,most ha kérem főzzön kávét akkor sem teszi meg.

A legnagyobb változások a gyerek érkezése után voltak.Volt jó és nagtiv változás is.Mindig azon viccelődünk,hogy emlékszel mikor nyugiban kávéztunk...emlékszel mikor meg birtunk nézni egy filmet ...emlékszel még a csendre:)

2012. jún. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Különösebben nem változott, picit könnyebben robban (hamarabb lesz szóváltás), viszont ezek mindig konszenzussal végződnek, így nem zavarnak. Inkább 3 perc vitatkozás, mint hónapokig gyűjteni a sérelmeket egy puskaporos hordóba.


Mondjuk én tudatosan figyeltem, hogy krízishelyzetekben hogyan viselkedik. Stressz alatt a legjobb színész is ledobja az álarcát, ezért olyankor mutatkozik meg az igazi énje.

Itt most nem arra gondolok, hogy indulatos lesz-e valaki, ha sarokba szorítják vagy provokálják (mert igen, az lesz, én is az vagyok ilyenkor), hanem, hogy milyen megoldási stratégiát keres az ösztönös viselkedést igénylő helyzetekben.


Nekem az is pozitívum volt, hogy reálisan tud hozzáállni még az érzelmileg elkötelezett helyzetekhez is. Tehát a gyerekéről is megmondja, ha éppen felidegesítette, vagy akár azt, hogy néha baromi fárasztó és idegesítő volt hatszor felkelni hozzá. Ettől még szereti, de bevallja az árnyoldalakat is. Számomra ez hitelesebb, mint a cukorsziruppal leöntött verzió, ahol minden szép és jó.

Ha lesz közös gyerekünk, akkor igen, tisztában vagyok vele, hogy főleg az éjszaka felsírós időszakban ő is néha ideges lesz - de ennek ellenére is helyt fog állni.

Illetve nem fog ufonak nézni, ha néha nálam is kiborul a bili majd (mert biztos vagyok benne, hogy lesz ilyen a kimerültségtől).


3 éve vagyunk házasok, előtte levő 5 évből hármat éltünk együtt (tehát 6 éve vagyunk egy fedél alatt), jelentős változás azóta nem volt.

2012. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"szép lassan ugyanolyan lesz a barátom, mint minden férfi"


Ha mindig beugatok, amikor a nőkre jönnek a negatív általánosítások, akkor most is. Ezek szerint te minden férfit ismersz?


Egyébként nekem a feleségem volt ilyen - pár évvel az esküvő után elhanyagolta magát, fel sem kelt a tévé elől, minden házimunka az én nyakamba szakad, ő meg csak sárkánykodott, ha valami mégsem lett elvégezve. Először a szerelem tűnt el, aztán a szex, aztán elváltam, és határozottan boldog vagyok. Gyerekünk szerencsére nem volt, mielőtt valaki a fejemhez vágná, hogy elhagytam a családot.


40/F

2012. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%

Egyet kell értsek elsővel.


Az élet sosem lesz habos torta.


Az emberek általában nem tudják elfogadni a boldogságot és agyalnak mindig, vajon mikor lesz vége, mi lehet az egész mögött, biztos csak egy jól kitervelt valami, és valami iszonyatos csalás, szemfényvesztés az egész. Hisz ilyen nincs, mindenkinek sz@r, majd pont nekem lesz jó stb. És így tényleg mindenkinek sz@r. Hurrá. Muszáj a saját életünket pokollá tenni. A Mátrixban jó volt az a mondás, hogy az emberek nem tudnak tökéletes és boldog világban élni, egyszerűen nem viseli el a szervezetük sem a tudatuk.

2012. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A 40 éves férfinek üzenném : amit kiragadtál a kérdésből, azt pont hogy mások mondják nekem, szerintem ez egyértelmű abból, ahogy leírtam.

És nem értem, hogy mit akartok azzal, hogy semmivel se vagyok elégedett, úgy érzem, hogy igazán tökéletes kapcsolatban élek, a páromnál jobbat el se tudok képzelni. Sőt, írtam azt is, hogy el se tudom képzelni, hogy úgy legyen, mint amit már írtam fentebb... de attól még érdekelt, hogy másoknál hogy volt ez.


És köszönöm mindenki válaszát! :)


(egyébként nem rettegek én ettől, csak elgondolkodtam, úgy gondolom, ha kölcsönösen jól bánunk egymással, akkor ez nem tud kihalni a kapcsolatunkból)

2012. jún. 27. 12:29
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha teljesen elégedett lennél akkor itt azt a kérdést olvasnánk tőled hogyan teheted még boldogabbá.

De te nem ezen gondolkodsz ha jól nézem. Hanem azon amit 'sokaktól' hallottál. Kik azok a sokak? Ezt vesézük ki.. a szomszéd? A Tv-ben mondta valaki vagy villamosvezető? Vagy ki? Nem mindegy ha te elégedett vagy?


Forditsuk ezt meg és válaszolj: nekem tökéletes az asszony, egy bombázó, mindig fitt és tiszta, napi két szex mint a nagykönyvben, de sokan azt mondják meg fog hizni!

Ez igaz? (sokan mondták) Mit lehet ezzel kezdeni, mikor meghizott az asszonyotok hogyan kezeltétek?

Elhozhatok egy másikat?


Szóval őszintén, mi ez a hülyeség Safranek? Kéne egy női megfelelő a Safranekre.

2012. jún. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!