Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokatesóm nem foglalkozik...

Az unokatesóm nem foglalkozik velem, szerintetek nem is szeretett soha?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, az unokatesóm is lány, kb március óta van egy pasija, azóta egyszer jött el hozzánk, akkor is csak ballagási meghívót hozott, s később csak a ballagásán találkoztunk. Régen kéthetente hetente elmentünk ide-oda, de mivel ő suliba járt, és érettségizett is, nem jártam a nyakára, hogy lógjunk már együtt. A szóbeli előtt se eresztett el egy telefont, a bizonyítványát se hozta el megmutatni /nálunk ez a szokás, hogy elvisszük a rokonságba/. Pedig én minden írásbeli napján felhívtam hogy sikerült. Nagyon bánt ez a dolog, mi a véleményetek erről a viselkedésről?
2012. jún. 27. 19:17
 1/9 A kérdező kommentje:
volt már máskor is, hogy volt pasija, s akkor nem igazán tartotta velem a kapcsolatot, de amikor vége lett, akkor szeretett volna menni diszkóba, meg összejártunk rendesen. Igazából ezután még ennyit se fogunk találkozni, mert 100 km-re megy el koliba, én meg itthon dolgozom, de akkor is furcsa. Már ilyen korán tönkretette a családi viszonyokat egy pasi miatt?? Másnak is ilyen a családja?
2012. jún. 27. 19:20
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Úr Isten! Azt hittem, egy 10 éves kislány levelét olvasom.
2012. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ne aggódj egysezr csak emgjon az esze addig harcolj érte hogy minél tobebt láthasd
2012. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azért, mert azt írtam nem is szeretett soha? amiatt lehet, hogy mi együtt nőttünk fel, és mikor rá gondolok, akkor mindig a gyerekkorunk jut eszembe, hogy ennyi szép emlék, aztán most se egy telefon, se egy email, semmi. Elég sz@rul tud ám esni az embernek, mert ráadásul én vagyok az idősebb, és rá kellett jönnöm, hogy a család az utolsó /vagy csak én, nem tudom a többiekkel hogy bánik?/ és ez nagyon elkeserít. Szerintem a mai körülmények közt meg kéne becsülni, hogy van családunk, akire számíthatunk, nem pedig elhanyagolni mindenkit.
2012. jún. 27. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Élhetnéd te is az életedet. Szerezz pasit, barátokat, és járj el velük szórakozni, strandra, akárhova. Sosem értettem az ilyen embereket akik egy "barát" köré építik az életüket, akit ha elveszítenek, megáll körülöttük a világ. Elhiszem, hogy rosszul esik, de próbáld magad túltenni rajta. Te magad mondtad, hogy nemsokára kollégiumba megy. Így is úgy is ritkulnának a találkozások, ő is talál majd magának ott új barátokat, és ritkulnak a telefonok, e-mailek. Ez az élet rendje, törődj bele.
2012. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nekem vannak barátaim, pasim is van, strandra meg minden nap járok, sportolok, emelett dolgozok is. eddig sem minden nap egymásra csimpaszkodva éltünk. az a baj, hogy mindenki így gondolkozik, hogy jólvan, le van tojva, megvan a saját életem. És akkor szerinted hogy maradnak együtt a családok? tudvalevő, hogy elmegy, aztán 4-5 évig havonta, ha hazajár, de azért jólesne egy rokontól, ha néha eljönne, és elmesélné, hol is tart az élete. nem kérek sokat, eddig sem kértem. Már önmagában ez zavar, hogy a családomba gyakorlatilag minden testvéri-unokatestvéri kapcsolat ilyenek miatt romlott meg, hogy az egyik fél hirtelen megszakította a kapcsolatot, különösebb indok nélkül, se veszekedés, se semmi nem adna okot erre. a családok egyszerűen nem tartanak össze, mert "megvan a saját életünk, a többieket meg lesz@rom" a hozzáállásuk tudod?
2012. jún. 27. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk az a megszokott, hogy csak a nagy ünnepekkor találkozunk, addig nem is nagyon hallunk egymásról. Minden rokonunk minimum 150 km-re lakik tőlünk, és mindenkinek megvan a saját élete. Munka, gyerekek, iskola, saját barátok akik két háznyira laknak nem 200 kilométerre. Néha telefonálunk, de egyébként marad a karácsony, a húsvét és ennyi. Ez mindig is így volt, soha nem volt belőle probléma, én ezt szoktam meg, valószínűleg azért nem tudom átérezni a problémádat. Van olyan unokatestvérem akit még csak egyszer láttam. Ha elvégeztem a főiskolát külföldre akarok költözni, nem is olyan közel, L.A. a cél. Ha oda egyszer kimegyek, lehetséges, hogy a saját szüleimet sem fogom többet látni, mert biztos, hogy onnan nem jövök többet haza. Ha a szüleim kijönnek, mert még jó lesz az egészségi állapotuk, akkor találkozunk, ha nem, hát akkor örökre búcsúzom el a reptéren, és tartjuk a kapcsolatot skype-on. Igazad van, gyakori ez a hozzáállás ma, hogy mindenki a saját életével törődjön, én is ezt a nézetet vallom. A bátyámék 250 km-re laknak tőlünk már 25 éve kb. Van két gyerekük, de még soha egyiknek a tanulmányi eredményéről nem hallottam, őszintén szólva nem is érdekel, hogy milyen tanulók, mert nem az én dolgom. Ők nem tudtak eljönni májusban a ballagásomra, bár akkor felhívtak, mert ez azért egy nagyobb esemény lett volna. Az érettségim miatt mi sem hívtuk fel őket, hogy hogy sikerült, és ők sem érdeklődtek utána. Minek? Az én dolgom, az én életem függ tőle, nem az övék.
2012. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mi egymástól 10 percre lakunk, mama is nagyon közel hozzánk. nincs akkora családunk, hogy legyenek ilyen távoli ismerősök, akiket még sosem láttunk életünkbe se. nekem ő az egyetlen unokatesóm, akivel együtt egész jól kijöttünk. Azért telefonálgatunk egymásnak, mert eddig mindig jól kijöttünk és kölcsönös volt az érdeklődés. Anno nekem is minden nap jött a teló, mikor érettségiztem. Hát na mindegy, lehet ő is úgy volt vele, mi már nem fogjuk egymással tartani a kapcsit, mivel ő is messzire költözik, és később én is. De ilyen módon még a karácsonyi, húsvéti köszöntések sem lesznek, ha alapból nem érdeklem, amúgy az normális, ha 150 km-re vannak egymástól a rokonok, nem is lehet minden nap cseverészni, meg skypolni.
2012. jún. 27. 21:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem az unokatesóm szinte sose hív fel, 90%-ban nem válaszol a leveleimre, mert halasztgatja, ha ott vagyok, ahol lakik, nekem kell mindig utána menni stb. Ilyen. De ha aztán mégis beszélünk/találkozunk, abba sem tudjuk hagyni. Ettől még szeretjük egymást. Én elfogadtam, hogy ő olyan, hogy nekem kell utána menni, ő meg megszokta. Ez van.
2012. jún. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!