Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem öccsének felesége...

A feleségem öccsének felesége nekem rokonom?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
szerintem a sógornőd, van aki szerint senkid
2009. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem mindenképpen a rokonod, és szerintem is a sógornőd.
2009. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Mitől lenne a sógornője? Ha az Ő öccsének a felesége lenne, akkor lenne az. Vagy a felesége testvére. De annak a házastársa... Én nem így tudom.


Rokon a szó tágabb értelmében, távoli rokon. De erre már nincs megnevezés szerintem.

2009. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Előzőnek! Szerintem sokkal egyszerűbb azt mondani, hogy a sógornője, mint hogy a sógorának a felesége. Valóban tágabb értelemben rokon, és tágabb értelemben a sógornője :-)
2009. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
De nem az a lényeg hogy mi egyszerűbb hanem hogy hogy hívják... Keresztanyámat is egyszerűbb lenne Anyunak hívni, de attól még nem lesz az anyám...:)
2009. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem meg sógornő. Nálunk legalábbis így van, fel sem merül olyan h egy házaspáron belül egyik sógor meg a felesége. Sógornő!!!
2009. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
66%

Lehet rokonod, ha házasságuk előtt is rokonod volt ( lánytestvér, unokatesó...)

Én így gondolom. Lehet, hogy rosszul?


Ha nem ez áll fent, akkor a "szerzett rokon " szerintem még nem is távoli rokon, csak a sógor felesége

2009. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!