Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy hosszú kapcsolatból...

Egy hosszú kapcsolatból kilépve rögtön beleugrani egy másikba? Szokott ez működni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Párom egy hét éves kapcsolatból szállt ki, és gyakorlatilag 5 nappal később már együtt éltünk. (a szakításhoz nem volt közöm, nem miattam történt, de ő szakított.)Most három hónapja vagyunk együtt, és imádjuk egymást. Nálam az érzelmek kialakulásához általában több idő kell, de ez valahogy most más.

Csak az aggaszt egy kicsit, hogy túl gyorsan történt minden, és remélem, hogy nem csak fellángolásról van szó nála. Nálam egészen biztosan nem csak az, viszont én sokáig egyedül voltam,mielőtt összejöttünk.

Minden stimmel egyébként, imádjuk egymást, és lehet, hogy pont ez ijeszt meg.

Az ok egyébként, amiért kiírtam a kérdést az, hogy én ugye nála lakom már gyakorlatilag, de még fizetem a saját albérletemet ami kidobott pénz. Nem tudom, hogy így három hónap után fel szabad-e adnom, vagy várjak még? én 25N, ő 27F


2012. jún. 28. 13:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha haldoklott az előző kapcsolat, tök mindegy mennyi ideig voltak együtt. A férjemnek sem működött az előző kapcsolata, a szakítás küszöbén álltak. Mi legjobb barátok voltunk előtte 7 évig, neki mindig is tetszettem, megtudta hogyan érzek iránta, aznap este szakított a barátnőjével (együtt laktak), másnap átjött hozzám, megbeszéltük a dolgokat, következő nap elköltözött tőle az ex barátnője.

Mindig mondogatta, hogy neki most egy kis szünetre van szüksége, én megértő voltam, de rá fél percre megcsókolt. Következő dolog, hogy ő már régóta vágyott rám és nagyon szeretné, ha nem teketóriáznánk, szeretne minél hamarabb összeköltözni velem, mondom persze, én sem szeretnék elkapkodni semmit. Rá 2 napra mondta, hogy költözzek oda :D

Azóta pedig a felesége vagyok, szóval ne aggódj :)

2012. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
* na, úgy akartam írni, hogy szeretett volna minél hamarabb összeköltözni velem, de ezzel is várni akart egy kicsit...
2012. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig ő nem mondja, hogy add fel az albérletedet, addig ne add fel. Beszéld ezt meg vele.
2012. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól esik, miért ne, ha idő kell arra, hogy kicsit magához térjen az ember, akkor úgyis érzi, hogy még ne. Az pedig benne van a pakliban, hogy valaki annyira fél az egyedülléttől, hogy azonnal beleugrik egy másik kapcsolatba, miközben még a másikról ábrándozik, de ha azt nem is, akkor sem igazán szerelmes az újba...
2012. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Megnyugtató. Valóban egy haldokló kapcsolat volt, ez látszott kívülről is. Mi egy éve ismertük egymást előtte és mindig is tetszettünk egymásnak, de ez csak a szakításuk után derült ki. Korábban ilyesmiről nem beszéltünk.

Nálunk én kérdezgettem mindig, hogy van-e időre szüksége, de állítólag nincs. Ez volt nekem furcsa, mert én felajánlottam neki, hogy adok... De nem kért, ráadásul már most családról, gyerekekről beszél. Természetesen néhány éves tervek ezek, és én is el tudnám képzelni. Csak én mindig is racionális típus voltam, és most rám hullott a rózsaszín köd. Nem akarok meggondolatlanul cselekedni.

2012. jún. 28. 13:40
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Én 13 év házasság után,rögtön a válóperem kimondása után pár héttel már össze is költöztem a párommal. Aki azóta a férjem,és 10 éve élünk boldog házasságban. Működik.

Én sem a második férjem miatt váltam el. Sőt csak a válóperem után ismertem meg.

2012. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
vagy működik vagy nem, nincs bevált recept. egyébként gyakori, h a hosszú kapcsolatból kilépők gyorsabban tudnak váltani, mert a régi kapcsolat már jó ideje haldoklott, mire szakításra került a sor. gyakran előfordul, h már közben úgymond "meggyászolták" a halálát és túl is vannak egymáson, mire kilépnek a kapcsolaból. nincs "mi lett volna, ha" érzés, nincsenek szálak, amiket el kell varrni, mint egy rövid kapcsolatnál, ahol benne van a pakliban, h talán másképp is alakulhatott volna. a többéveseknél meg általában tényleg mindent kipróbáltak már a megmentésre. tudják, h nincs remény.
2012. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Harmadiknak.

Beszéltünk erről, sőt, ő hozta fel, az ő ötlete volt. És igazából nekem sincs ellenemre, mert úgy érzem, hogy működhet ez közöttünk. Csak mint az előbb írtam, normál esetben én ennél racionálisabb típus vagyok. De vele most valahogy minden más, és félek, hogy meggondolatlanul cselekszem.

2012. jún. 28. 13:44
 9/18 A kérdező kommentje:
Az exétől egyébként nem tartok, nem vagyok féltékeny. Az teljesen biztos, hogy lezárt történet, bár a lány még keresi, mert szeretné visszakapni. De erre tudom, hogy nincs esély, mert elmúltak az érzelmek a párom részéről. ha én nem lennék képben, akkor sem menne vissza hozzá, ebben egészen biztos vagyok.
2012. jún. 28. 13:48
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Hú, ugyanígy éreztem én is.

Én mindig is 2 lábbal a földön jártam. Pl. volt egy exem, 5 évig voltunk együtt és ő költözött oda abba az albérletbe, ahol én laktam, egyértelmű volt, ha vége, akkor ő megy. Én is ilyeneken aggódtam, hogy ha nem így lett volna, hova mentem volna, nem szeretem a sűrű változást lakhely terén stb.


Hát a férjemnél ilyen 1x fordult meg a fejemben, de így is 2 hét után már költöztem hozzá! :)

2012. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!