Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti támogatnátok engem...

Szülők, ti támogatnátok engem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most érettségiztem. Nem szeretnék továbbtanulni, nem hinném, hogy menne a főiskola, az állam pénzén meg nem akarok élősködni.

Ezért arra gondoltam, hogy kitanulnám a gépgyártás technológus szakmát, amely elvileg elég keresett mind itt, mind külföldön. Ezen kívül van nyelvvizsgám.

Szóval én nem mennék fősulira, hanem 2 évet képezném magam, majd utána elhelyezkednék a szakmámban.


2012. jún. 28. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Én támogatnálak. Sőt, örülnék annak, h ilyen körültekintő gyerekem van. Ha meggondolod magad felsőoktatás ügyben, akkor később még mindig tanulhatsz. Sok sikert! :)
2012. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Támogatnálak,jó terv!
2012. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha ezt szeretnéd csinálni, hajrá! Semmi nem rosszabb annál, ha olyan szakmát választasz (akár diplomásat, akár nem), amit amúgy nem is szeretsz és nem is érdekel, aztán nyűglődhetsz vele egész életedben.

Normális szülő nem erőszakol a gyerekére olyat, amit az nem szeretne.

2012. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Szülőként támogatnálak. A 20 éves fiamnak és 17 éves lányomnak is mindig mondogattam,hogy nem nekem tanulnak,hanem maguknak. Ezért ők válasszanak olyan szakmát amit szeretnek,és akár egész életükben örömmel végeznek..

Ez a legfontosabb. Mit ér a sok diploma ha utálni fogják??

2012. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Amikor azt írtad, hogy érettségiztél, és nem szeretnél tovább tanulni, akkor megijedtem, de amikor olvastam tovább, jó az ötlet. Ha ezt megcsinálod, az is lehet kedvet kapsz valami szakmába vágó fősulis szakhoz. Jó ötlet!
2012. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Én is támogatnálak.

Büszke lennék rá, hogy 18 évesen ilyen előrelátó vagy.

Arra ügyelj, hogy mindig legyen lehetőséged a továbbtanulásra. Én csak érettségiztem anno, eszem ágában nem volt tovább tanulni, most iszom is a levét.

36/nő

2012. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Ötlet nem rossz,csak nézz utána.


Gépgyártástechnológiai mérnök képzettségem is van egy másik méröki mellett.

Amit te 2 év alatt megtanusz,az már minimálissal kevesebb mint amit nekem tanitottak 3 és fél év alatt.

Csak másfél évvel több.

És rengeteget számit.

Főleg hogy nemkicsivel többet kereshetsz vele,külföldön végképp.

2012. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Állam pénzén élősködni... Ez aranyos. Nem fordítva van inkább? :D
2012. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Bár párommal mindketten diplomásak vagyunk, már évekkel ezelőtt eldöntöttem, hogy bármi is akar lenni a gyerekem, ha becsületes szakmát választ, legyen az lakatos, virágkötő vagy fodrász, esetleg atomtudós vagy irodalmár, és azt szívvel-lélekkel akarja csinálni, mindent megtesz, hogy a lehető legtöbbet kihozzon magából, akkor támogatom. A lógást viszont nem fogom tűrni. :)


Így ahogy leírtad, rendben lévőnek látom. Tájékozódj azért több szakmáról is, hogy biztos azt találd meg, ami a leginkább megfelel!

2012. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Már hogyne támogatnálak. Előrelátó, komoly gondolkodású fiatal vagy, aki tudja mit akar. Ez ritkaság. Szurkolok, hogy sikerüljenek a terveid.


40/F

2012. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!