Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti támogatnátok engem...

Szülők, ti támogatnátok engem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most érettségiztem. Nem szeretnék továbbtanulni, nem hinném, hogy menne a főiskola, az állam pénzén meg nem akarok élősködni.

Ezért arra gondoltam, hogy kitanulnám a gépgyártás technológus szakmát, amely elvileg elég keresett mind itt, mind külföldön. Ezen kívül van nyelvvizsgám.

Szóval én nem mennék fősulira, hanem 2 évet képezném magam, majd utána elhelyezkednék a szakmámban.


2012. jún. 28. 13:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatnálak.Megfontoltnak tűnsz aki törődik a jövőjével!
2012. jún. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

az OKJ-s szakma is továbbtanulás, csak nem egyetemi szinten.

jó ötlet. amire nagyon figyelj, h minél hamarabb menj el szakmai gyakorlatra, akár ingyen is dolgozz, ha arról van szó, mert hiába akármilyen papír, ha nincs mögötte gyakorlati tudás, akkor popótörlésre sem jó.


szóval hajrá, szerintem a szüleid büszkék lesznek rád, ha jó szakember lesz belőled.

2012. jún. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért tök jó lenne tudni, h egyes emberek miért pontozódtak le? Nekem úgy tűnik, h mindenki egy véleményen van. Legalább az adott ember magyarázza meg, h mi a kifogásolni való a véleményünkben.
2012. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én mindenkit felpontoztam, és köszönöm szépen a bíztatásokat és a válaszokat!


Igazából a szüleim fejét rokonomék beszélték tele, miszerint az ember diploma nélkül semmit nem ér, és ha diplomája van, azonnal biztos állása, és keresete van. Én tudom, hogy a diplomával könnyebb elhelyezkedni, de nem akarok 3 évig lébecolni az egyetemen úgy, hogy tudnám, nem tudnám elvégezni. Inkább kitanulnám a szakmát, dolgoznék, és pénzt keresnék.

2012. jún. 28. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!