Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltöznél a helyemben? Ki...

Hazaköltöznél a helyemben? Ki lehet adni albérletbe a lakást ha hitel van rajta? Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

A férjem 2hónap múlva megy dolgozni Angliába. Először csak 3hónap múlva tudna hazajönni. Budapesten élünk,itt vettünk egy lakást hitelre. Van egy 2,5éves kislányunk.

Vidékről költöztünk fel 5éve,mert otthon nem találtunk munkát. Mostanra már nagyon rosszul állunk anyagilag,így muszáj mennie. A fizetését jócskán visszavették,én meg csak Gyest kapok. A munkahelyem megszűnt.


Mondtam neki ha ő elmegy én hazaköltözök anyukámhoz a gyerekkel(220km re lakik). Nem köt ide semmi,munkám úgy sincs,majd ott keresek. Ha maradok teljesen egyedül lennék a gyerekkel,mert egy rokonom/ismerősöm sincs itt. Csak felszínes barátságok. Erre ő azon kezdett el aggályoskodni hogy mi lesz a lakással?! Hogy az üres lakásra fogjuk a hitelt fizetni?! Mondtam hogy kiadhatnánk albérletbe,de azzal meg az lenne a probléma hogy senki nincs aki "ránézne" az albérlőkre,és menne a pénzért. Mivel senki nincs akit ezzel megbízhatnék,így nekem kéne minden hónapban 220km utazni oda vissza.:(((



2012. jún. 28. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ mennyiért adnád ki albérletbe. Pl. ha kiadod albérletbe 20.000Ft-ért az oda-vissza utad max 10.000Ft, akkor is marad neked 10.000Ft +ba. Másrészt írhatnátok szerződést, akkor pedig már le vagy védve. Ha pedig hazaköltözöl a szüleidhez könnyebben el tudnál helyezkedni, mivel könnyebben meg tudod oldani a gyerek felügyeletét, mintha teljesen egyedül maradsz itt.
2012. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 1500 km- re vagyok a lakasomtol és van alberlom. Mindent a neten intezek. Átutalással. Add ki ugy, hogy minden hó elején a szamladra utalja a bérleti díjat és a rezsi összeget , te tudod a dijnaten keresztül a számlákat fizetni. A szomszédot megkered hogy néha nézze meg a lakást . Egyszerű
2012. jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet adni hiteles lakást és amúgy utaltasd az összeget. Nekünk a szomszéd házban lakik a garázsbérlőnk és ő is utalja pedig minden nap kontaktban vagyunk. De ha tényleg egyedül éreznéd magad akkor költözz.
2012. jún. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bocs ha hülyeséget kérdezek,de mi van ha netán az albérlő nem fizet/utal? Bíznom kéne a jó szándékában???
2012. jún. 29. 00:17
 5/11 AndreaMariann válasza:
77%

Közjegyző,közjegyző,közjegyző.

Ennyi az egész,igaz,az is pénzbe kerül,de az teljesen bebiztosít.

Nekünk is ragaszkodtak a főbérlőink a szerződéshez,igaz,hogy Ők közel laknak,és személyesen találkozunk Velük,de jó viszonyban is vagyunk,plusz mindannyian biztosak vagyunk abban,hogy nem érhet minket meglepetés,nem rakhatnak ki csak úgy,és mi is betartjuk a szerződés feltételeit.Azokat pedig Te szabod meg.

2012. jún. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendes szerződés, NAV felé bejelentett jövedelem, mindent jogszerűen intézve, és akkor nem lesznek a bérlők zsarolási pozícióban. Kikérheted egy ingatlanügyekben jártas ügyvéd tanácsát is, még ha pénzbe is kerül, biztosan nem annyiba, mint pár parazita bérlő által okozott kár...
2012. jún. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A lakást adjátok ki, DE hivatalosan, ügyvéddel hitelesitett szerzödéssel. A lakásra minek kellene ránézni, amig fizetnek, addig ök laknak ott, ha meg el akarnak menni, akkor a szerzödés alapján vissza kell állitaniuk az eredeti állapotot, illetve ezt kifizetniük.
2012. jún. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 makikecske ***** válasza:
27%

Látod, látod, minek kellett lakást venni? Csak azért, hogy elmondhassátok, hogy a tiétek? (vagyis lesz majd kb 20-30 év múlva, amire kinyögitek a hitelt). Nem lett volna ésszerűbb bérelni egyet és ha ilyen helyzet áll elő, hogy másik országban kell munkát vállalnotok, akkor egyszerűen csak felmondjátok a bérleti szerződést és viszlát? Ehelyett most van egy böszme nagy nyűg a nyakatokon.

Ha akarnék már most is tudnék venni házat, akár önerőből is, de nem őrültem meg. Lehet, hogy 2 hónap múlva 1000 km-el messzebb kapok egy jobb állásajánlatot és akkor mit csinálok vele...majd ha 50-55 évesen visszavonulok és maximum hobbi szinten fogok dolgozni, na akkor fogok venni egyet.


A helyetekben két dolog közül választanék:

-Eladni a lakást a vérbe (de a hitel miatt lehet nálatok ez nem járható út...az értéke nem fedezi a hitelt)

-Kiadni hivatalosan, szerződéssel, leadózva...én ezt tenném.

2012. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem utal a berlo,akkor meg mindig raersz pestre utazni es kirakni oket es helyere uj berlot keresni neten. 8 eve igy adom ki a lakasomat a 3. berlo lakik ott. tehat kb 3 evig lakik ott egy berlo atlagban.
2012. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csinalj internetbankot a bankodnal hameg nincsen, mert azon keresztul mindig tudod kovetni,hogy mikor mennyit utalt a berlo es te is ott tudsz ide oda utalgatni, szamlakat meg a dijnet.hu, befizetes.hu ezeken tudod fizetni, regisztraltatod a kozuzemi szamlaid. Ha a kozos koltseget a hazban kell szemelyesen fizetni, az nem baj,mert azt is tudod szamlaszamra utalni. De vigyazz!!! Semmikepp ne a berlo fizesse!!!!! En mar porul jartam egyszer 300 ezer ft os szamla maradt a berlom utan,mert megbiztam benne. Nincs megbizhato berlo,ha nem ellenorzik nem fogja befizetni a szamlakat.. Tisztelet a kivetelnek. Ha kerdesed van irj batran segitek
2012. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!