Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok! Mit tegyek?

Tanácstalan vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Fogalmam sincs hogy mit tegyek. Teljesen össze vagyok törve, nem tudom mi lenne a megfelelő út.

Szóval: Édesanyám és Édesapám elváltak.. (igen ..sajnos..)

Mióta elváltak, Édesapám nem fizeti a gyerektartást, édesanyám munkanélküli, és egyedül nevel engem, és két tesómat.

Végrehajtási eljárás is indult apám ellen, de nem lehet behajtani rajta az összeget.

Most vett új kocsit, márkás cuccokba jár, nekünk meg alig van valamink, örülünk, ha enni tudunk.

Beszéltünk vele, hogy jó lenne hogy segítsen, de semmi.. hajthatatlan.

Hogy lehet valaki ilyen szülő? Esetleg hogy segíthetnék édesanyámnak elhelyezkedni? Vagy mitévő legyek??


Előre is köszi. ( Egy nagyon elkeseredett 16 éves lány)


2012. jún. 29. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a nevén van a kocsi, akkor igenis be lehet rajta hajtani a gyerektartást, forduljatok bírósághoz, ők átadják végrehajtónak az ügyet és tudják mit kell tenni! Ne hagyjátok! Apukád meg szégyellheti magát!
2012. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel már a behajtás is megvolt (lett volna), édesanyád menjen be a gyámhivatalhoz. Lehet olyat kérni, hogy gyerektartás állami megelőlegezése. Ehhez az kell, hogy

1. legyen bírói papír a gyerektartásról

2. és ne legyen behajtható.


Ez akkor nálatok megvan.


3 évre ítélik meg, ami még egy alkalommal 3 évvel hosszabbítható. Itt az állam fizet anyukádnak.


Apukádat meg hivatalból feljelentik a rendőrségen, anyukádnak meg be kell mennie, tanúként hallgatják meg, majd bíróságra kerül az ügy, ahol apukád vádlott lesz, de ne ijedj meg, legfeljebb felfüggesztetettet kap (a gyerektartás nem fizetése bűncselekmény)


Szóval hívjátok fel a gyámhivatalt, és kérjetek időpontot.


(én is kaptam már így gyerektartást)

2012. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Anyu felkereste a gyámhivatalt.. de semmit nem lehet csinálni, mivel ilyen havi 2-3 ezer forintokat utal..

ebből nem lehet eltartani 3 gyereket :SSS

2012. jún. 29. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyámhivatal pontosan mit mondott, miért nem lehet semmit csinálni? Ilyen nincs! Ne hagyjátok magatokat lerázni! Az utolsó válaszoló leírta pontosan a teendőket, azt az eljárást indítsátok el.
2012. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt mondta, amig egy fillért is utal .. nem tehetnek semmit.
2012. jún. 29. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:
De ha arról van papírotok, hogy a gyerektartás - most mondok valamit - 20e Ft/hó, akkor a bankszámlakivonaton világosan látszik, hogy csak minimális összegeket fizet. A maradékot visszamenőleg ki kell fizetnie. Vagy az állam kifizeti, és utána behajtja adó formájában.
2012. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és olyan nincs, hogy jaj nincs elég pénzem akkor nem fizetek. A gyerektartást az adott szülőnek a saját megélhetésének rovására is ki KELL fizetnie.
2012. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!