Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem adja vissza a saját...

Miért nem adja vissza a saját anyám a pénzem?

Figyelt kérdés

A történet a következő. 12. osztályból elballagtam, kaptam a rokonoktól 20ezer forintot vegyesen, anyuéktól semmit. Erre néhány napon belül anyám elkezdett velem bevásároltatni, abból a pénzből amit kaptam. Mondom jó, rendben van, csak majd kérném vissza, mert gyűjtenék a későbbiekre. És amikor ezt felhozom, akkor egyből elkezd legyintgetni, és látom rajta, hogy esze ágában sincs visszaadni azt a pénzt.

Rendben van, hogy adok neki valamennyi pénzt, mert a kaja mindannyiunknak kell, és nem állunk túl jól, bár érdekes, hogy havonta mindig ki tudtunk jönni, enélkül a pénz nélkül is. Szóval így sosem fogok tudni összespórolni akármire is, ha anyám fülébe jut, hogy nekem pénzem van, és onnantól kezdve a sajátjának tekinti, és elkölteti velem.

És nem ez az 1. alkalom. A húsvéti, a születésnapi pénzemet is ezekre kellett elköltenem, mert anyám erkölcsi zsarolásba kezd, ha nem adok: "akkor nem eszel!" meg ilyenek.


2012. jún. 30. 16:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyissál bankszámlát és oda tedd be a kapott pénzeket, így fizikailag nem lesz nálad, nem tudja elvenni. Ennyi.
2012. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Rendben van, hogy ez egy megoldás, de engem inkább egyszerűen az zavar, hogy a saját anyám elől kell dugdosnom azt a pénzt, amit kapok. Mert ha csak néha kérne belőle, még vissza sem kérném, mert nagyügy az a párezer forint, de hogy majdnem mindet erre kell elköltenem..
2012. jún. 30. 16:56
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem csak a te anyád az ilyen.

Nekem soha nem volt zsebpénzem, bármennyit kaptam elkezdett előttem drámázni, hogy jaj nincs pénze, hogy miből vegyen kaját. Oddtam az enyémet neki mindig. Utána már kérés nélkül elvette a pénzt.

2012. jún. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Hát ez elég rossz. :(

Nekem sosem engedték, hogy bármit is a saját pénzemből fizessek, sőt, inkább adtak még, amikor csak tudtak. (Nem milliókról van szó, hanem ami egy gyereknek nagy pénz csak!)


Sajnálom, hogy anyukád így áll hozzá. Nagyon mit csinálni nem tudsz, hiszen otthon élsz, te is ott laksz, ott eszel... Szóval tényleg vannak költségeid, ha ő úgy gondolja, hogy megfizetteti veled, szíve joga. Nem szép dolog (szerintem), de joga van hozzá. :(

2012. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Megértelek nem egyszerű. Nyilván még otthon kell maradnod ha tanulsz. De amint külön válsz mondd meg, hogy itt a vége, már a magad dolgait is épp elég megoldani.
2012. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%
Ha rosszul állnánk anyagilag, én kérés nélkül "haza adnám" a pénzt, nem még itt hisztiznék 20.000 Ft-ért!
2012. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
6-os. Akkor te még sosem élted meg, milyen az ha semmit nem tudsz félre tenni emiatt. Nálam ez hosszú évek alatt már több millióra rúg, amit sosem fogok viszont látni. Ennek okán külön életet (lakás) sem tudok kezdeni.
2012. jún. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
3%
Én először azt hittem, hogy dolgozol. Pedig csak hülye vagy. Nekem is és szerintem másoknak is elvették a kapott pénzt. Sose volt zsebpénzem. Sose kaptam alkalmakra pénzt, mint mások. A szülők többnyire ilyenek.
2012. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen, mi is sz*rul állunk anyagilag, de kedves apám miatt, mert alkesz, én is zokszó nélkül fél millát odaadtam neki, mert bevettem, hogy tényleg hasznos dologra akarja költeni, erre eltapsikálta MIND!

Azóta egy fityinget nem adok neki!

2012. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A szülők többnyire ilyenek.


Nem, nem mind. Mi sem élünk nagy lábon, de soha nem jutott eszemben elvenni/elkérni azt a pénzt, amit pl. a nagyszülőktől kaptak.

2012. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!