Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit Tegyek az idegesítő...

Mit Tegyek az idegesítő anyámmal? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés
14 vagyok.Panelben lakunk. Anyám nagyon tisztaság mániás és mint én egy átlagos tinédzser nem szeretem a túlzott rendet :) ( bár koszban mocsokban én sem szeretek élni).Figyelek valamennyire a rendre,de kisebb hibákat vétek anyám mániájában .Legutóbb egy koszos tányérért felpofozott , úgy hogy leesett rólam a szemüveg. Sajnos az IQ-ja sem üti a minimálbér alját, sokszor oltom és magyarázom neki a dolgokat( tök ciki nekem is 14évesen magyarázok egy középkorosztályú anyának).Általában mindig ordít velem a rendetlenség miatt( ami nála egy össze hajtott zsebkendőből áll az ágyamon).Ami még nagyon idegesít ,hogy a panelban konkrétan mindenki hall mindent ,nem hogy még azt amikor anyám üvölt velem a szaros wc ügyével,(ezt úgy képzeld el hogy a wc kagyló szélén egy 0,000001% köröm méretű barna pöttyöt talál).Vezetése stílusát egyszerűen "érdekesnek " nevezem( üvölt mindenkivel hogy faszlámák,persze ahogy vezet az egyszerűen fos.A hasonló korosztály kérdezem, Nektek is idegesítő az anyátok ? :D
2012. jún. 30. 22:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem irigyellek, nekem az egyik osztálytársam anyukája volt ilyen. Utáltunk felmenni hozzájuk, meg mindig kínosan kellett ügyelni rá, hogy még a lépcsőházban a folyosón hozzájuk vezető részen nehogy maradjon egy ici pici darab homok, vagy a lakásban nehogy elcsússzon a lábtörlő stb. A srác csak röhögött rajta, mikor mesélte, hogy "ja anyám egyből levágta, hogy volt nálunk valaki, mert a bejárati ajtó küszöbén volt egy lábnyom", "leugatott, mert a fehér tűzhelyen látszott egy pár szem instant kakaó" "töredezettségmentesítettem a gépemet és leugrottam boltba, közben hazaért és elkezdett üvölteni mikor felmentem, hogy hogy mertem úgy hagyni a gépet mi van, ha kigyullad" stb. Nem tudom, hogy bírta elviselni..
2012. júl. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Davina ***** válasza:
Szerintem anyádat is meg kéne hallgatni a témát illetően,nem? Lehet,hogy idegbeteg,de ahogy te róla írsz,az nekem bicskanyitogató. Igazi kis tiszteletlen sz@rjancsi lehetsz. Látszik,hogy még a tojáshéj a s.ggeden van,mert szülőről ÍGY akkor sem beszélünk,lehet ennek kultúráltabb formát is ölteni. Na meg ez az IQ meg oltás dolog... Oltani max. a haverokat,meg a tüzet szokták. Meg sztem 14 évesen a vezetésbe sem kéne beleszólnod.
2012. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Igen, eléggé idegesitő,már alíg birom. Én mindent megcsinálok amit kell itthon és mégsem jó neki semmi. kis dolgokon veszekedik. Ha kiakarok menni akkor leordítja a fejem,hogy más 14 éves otthol ül ( stb )..

Hidd el , én megértelek.

14/L

2012. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Tudjátok, vannak ilyen dac korszakok. A gyerek ellenáll a nevelésnek, a változásnak. És itt éli ki magát. Én a fiam hátára kötöttem a kispárnáját, kezébe nyomtam a maciját, és elküldtem világgá. Rögtön meggondolta magát. Azóta a "hátadra kötöm a batyudat" szóláson jókat nevettünk, de mindig megtette a hatását.
2012. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
az anyád idegbeteg. Dühkezelési problémái vannak, vélhetően depressziós, és kényszerbeteg (ocd) Én a helyedben feljelenteném a rendőrségen gyerekbántalmazásért. Ha ügy lesz a dologból, akkor úgyis elkényszerítik gyógykezelésre. Előtte közöld vele, hogy vagy elmegy egy pszichiáterhez, vagy hívod a rendőrséget. Mindenesetre ha megüt, azonnal üss vissza. Ezt nem teheti meg. Ha hagyod, akkor rendszert csinál belőle. Amikor megüt, akkor kilép az anyaszerepből. Tehát te sem vagy tovább gyerek. Hanem egy ember vagy, akit éppen vernek. Ja és nem a te dolgod a betegségét meggyógyítani. Esetleg a suliban beszélj valakivel, egy tanárral, akiben megbízol. Aki segíthet őt megfékezni.
2012. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
49%
előző vagyok. Inkább ne üss vissza, hanem barmold szét a lakást ott helyben. borítsd fel a dolgokat, csinálj rumlit, törj össze valamit. Attól megretten. Ezután közöld vele, hogy te is itt laksz, nem csak ő, ezért nem lesz minden úgy, ahogy ő azt elképzeli.
2012. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Nem tudsz elmenni bentlakásos suliba? Ez az egyik lehetőség vagy a másik hogy ragaszkodsz a rend mániához ami nagyon nehéz tudom. :( És apukáddal vagy a testvéreddel nem tudod megbeszélni? Vagy barátok ismerősök?
2012. júl. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Shaddark ***** válasza:

"borítsd fel a dolgokat, csinálj rumlit, törj össze valamit. Attól megretten."


Feltéve hogy a mamája teljesen normális.

Ha nem akkor ezzel csak roszabb lesz minden mert pl. egy hisztérikás ezt önigazolásnak veszi hogy más is ilyen mint ő, és hogy igaza van hogy hisztizik. És ráerősít...

2012. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!