Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van Magyarországon valami...

Van Magyarországon valami zárda, ahová bevonulhatnék, annak ellenére, hogy nem hiszek kifejezetten istenben?

Figyelt kérdés

2012. júl. 1. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Akkor meg mi a fenének?
2012. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van.Nem tudom hol.Amúgy szerintem minden zárdába bevonulhatsz úgy.A tihanyi apátság nem lenn jó véletlen?vagy Esztergomban nemtom van-e.Sopronban talán van.Amúgy,ezt elkeseredettségekben kérdezed?
2012. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
NEm találom helyemet ebben a világban, egyszerűen nem tudok beleilleszkedni, rosszul érzem magam, nem tudok magammal mit kezdeni, és arra gondoltam, hogy ezzel a "megoldással" egy fix helyre kerülnék, ahol biztonságban vagyok, és arra áldozhatnám az életemet, hogy másokon segítsek. Mert szerintem semmi értelme sincs az életnek, ha csak magamra figyelek, és magamnak próbálok valami jót elérni.
2012. júl. 1. 11:16
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad a nemedet, de a pannonhalmi apátság fiúk részére bentlakásos intézmény. Bár ők tanulnak, papok, apácák vigyáznak rájuk, de talán, mint "önkéntes" valamilyen pozícióban bekerülhetsz oda. Egyszer voltam ott 3 napot, még egy verseny keretein belül, a nyugalom szigete,annyira magával ragadott, hogy én is elgondolkodtam akkor ezen, nagyon jó érzés volt.
2012. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

lány vagyok mellesleg (19)


Én is vágyok tanulni, rengeteg mindent szeretnék, de úgy, hogy azt aztán mások javára fordíthassam

2012. júl. 1. 11:25
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy zárdában sem fognak úgy eltartani teljesen ingyen, hogy nem hiszel abban, amiben ők és nem veszel részt azokban a programokban amikben ők, aztán pedig x idő elteltével nem teszel fogadalmat, hogy te istennek szenteled az életedet, nem házasodsz, nem vállalsz gyereket, stb stb.

Én megértem, hogy valami gondod van, de mély elkötelezettség nélkül ez azért elég durva döntés lenne nem gondolod?


Inkább igyekezz valami más elfoglaltságot keresni. Keresd fel a helyi árvaházat, beteg gyerekekkel foglalkozó intézetet, idős otthonokat, esetleg kórházakat és érdeklődj, hogy nincs-e szükségük önkéntesre. Lehet, hogy pár helyről elhajtanak de ha nyitott vagy, járnál rendszeresen és megbízható, akkor valahol biztos hogy szükség lesz a segítségedre, akár csak arra, hogy beszélgess a bentlévőkkel/bentlakókkal. Ha budapesti vagy, akkor van is a kórházlátogatóknak egy szervezete, neten megtalálod. Szerintem ez egy nagyon jó dolog és másokkal törődsz, másoknak segítesz, nem pedig csak magaddal vagy elfoglalva, ugyanakkor még sem adod olyanra a fejed, amire nem is vágysz igazán!

2012. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj el önkéntesnek valamely bentlakásos intézménybe, Magyarországon vagy külföldre. Pl. ahol sérült vagy beteg gyermekek vannak. Ott kapsz teljes ellátást, és tudsz segíteni másokon.
2012. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én megfogadnám szívesen, hogy nem megyek férjhez soha, meg ilyenek, a programokon is részt vennék akár

2012. júl. 1. 11:53
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Van, három is: Kalocsa, Tököl, Márianosztra.
2012. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2012. júl. 1. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!