Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen barátok és család nélkül maradtam?

Figyelt kérdés

Párommal élek. Családomtól külön vagyok 15 éves koromtól, agresszióról és alkoholizmusról szólt az egész gyerekkorom. Ekkor költöztünk össze, azóta csak nagyszüleimmel tartom a kapcsolatot, velük is csak telefonon, mert nagyon messze laknak, és nincs pénzünk utazni, csak igen ritkán Egy hónapja végeztem a sulival, de ez csak annyi változást hozott, hogy most itthon vagyok, és mást tanulok még egy darabig.

Az elmúlt fél évben minden "barátunk " vagy lekopott mellőlünk, vagy kiderült, hogy nagyon nem kellett volna ennyire naivnak lennem, sajnos a félig-meddig egyedüllétem ezt hozza ki, minél hamarább akartam barátokra szert tenni, és végül én jártam rosszul. Kihasználtak, eldobtak, mentem a levesbe. Nem hogy barátaink, még haverjaink sincsenek, nincs egy közösség, akivel leüljünk meginni egy pofa sört, szidjuk a politikusokat, pletykáljunk, sztorizzunk, röhögjünk, lelkizzünk, semmi. Az összes társaság az, ha leviszem sétálni a macskát és összebeszélgetünk a kutyásokkal, lám, talán emiatt nem kattantam be eddig, hogy egy pórázos cica mindig érdekes beszédtéma, ami általában itt ki is merül.

Párom is hasonlóképp van. Neki régebben kisebb baráti köre volt, de ahogy exével szétmentek, ez szétszéledt, egy emberrel beszélünk a csapatból, vele is félévente talán. Ő a munkahelyén kap egy társasági adagot, de ott is 60as bácsikákkal dolgozik együtt, durván az apja lehetne bármelyik.

Mit tanácsoltok? Nincs keretem szórakozóhelyekre járni, és ilyen diszkófélékbe nem is vágyom, inkább egy kiskocsma valahol a sarkon, de nekünk az is megfizethetetlen. Valaminek történnie kéne, mert lassan bekattanok!

19L


2012. júl. 2. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem még párom sincs. Na ki nyert? Én...
2012. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sajnos legtöbb baráti kör egy idő után "szétesik", lemorzsolódnak az emberkék.

Esetleg valami szakkör, vagy hobbi, érdeklődési kör alapján társaság neten?

Vagy kutyások közt nem lehet továbblépni a cicás:) témán és valami jó kocsma felől érdekldődni?


Fogalmazásod, leírásod alapján jó arc lehetsz, ha most nem, majd munkahelyen, vagy máshol úgyis kialakul valami.

2012. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát keress barátokat.

Járj el valahova, írogass fórumokon (mondjuk olyan témában, ami érdekel, ha pl. kedvenc könyved van, akkor könyvklub, stb.)

Járjatok el kettesben táncolni, színházba... Ott is próbáljatok ismerkedni.


Mindenki így csinálja. Nem otthon kell ülni és keseregni, mert azzal semmire sem mész.

2012. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Sulitársak között nem volt olyan, aki járt volna pl. túrázni, táncolni? Vagy bármi olyan hobbija volt, ami téged is érdekelne? Érdemes lenne utánatelefonálni, hova jár, mibe kerül, kik vannak még ott, stb. Ha a sulitárs nem is szimpi, ahova jár, ott lehet még érdekes ember.

Időnként szerveznek mindenféle egyesületek, baráti körök nyilvános programokat: a leggyakoribb a túra, bár nem biztos, hogy téged az érdekel. De lehet pl. közös játszótér takarítás, kutyamenhelyen segítés, stb. Neten, vagy a kerületi lapban utánanézhetsz, hoogy van-e olyan, ami érdekelne. Ezek a programok azért jók, mert van lehetőség közben beszélgetni, ismerkedni, na meg hasznosnak is érezheted magad. Márcsak azért is érdemes ilyesmikben rézst venni, mert segíthet később munkát találni (ismerősökön keresztül).

2012. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Környezetváltozás? Radikális környezetváltozás? Külföldi munka?
2012. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én egyszer csak úgy, unalomból kísértem el egy ismerősömet ping-pong edzésre, közel 10 évre ott is maradtam. Télen ping-pong, nyáron tenisz, rengeteg új ismerős, új társaság, új élmények, programok, stb.
2012. júl. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Érdekes és fájó dolog ez a barát kérdés... amikor van egy ember, akivel beszélgetni tudsz, akkor mindig másra vágysz, amikor meg nincs, akkor épp arra vágysz, hogy legyen már valaki, bárki, akivel egy picit beszélgetni tudsz..


Egyébként én nagyon szívesen eltársalgok bárkivel, nyugodtan írjatok! :) F/21

2012. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetbe vagyok,mint te.Merre felé laksz?
2012. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Komárom-Esztergom megyei vagyok!
2012. júl. 2. 11:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a pároddal, itt van már 2 emberke is, aki szívesen ismerkedne, barátkozna.

Csináljatok egy összejövetelt négyesben: sült-krumpli, hűtött gyümölcstea-menüvel. :))) Vagy pic-nic alapon, ki mit tud bedobni a közösbe.

Egy jó kis dumcsizás, ismerkedő beszélgetés, esetleg összekötve a sétával, vagy bicikli-túrával, és utána pedig majd kialakul, hogy ki az, akivel marad a kapcsolat, ki az aki idővel lemorzsolódik.

Fogj, fogjatok hozzá!

2012. júl. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!