Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen barátok és család nélkül maradtam?

Figyelt kérdés

Párommal élek. Családomtól külön vagyok 15 éves koromtól, agresszióról és alkoholizmusról szólt az egész gyerekkorom. Ekkor költöztünk össze, azóta csak nagyszüleimmel tartom a kapcsolatot, velük is csak telefonon, mert nagyon messze laknak, és nincs pénzünk utazni, csak igen ritkán Egy hónapja végeztem a sulival, de ez csak annyi változást hozott, hogy most itthon vagyok, és mást tanulok még egy darabig.

Az elmúlt fél évben minden "barátunk " vagy lekopott mellőlünk, vagy kiderült, hogy nagyon nem kellett volna ennyire naivnak lennem, sajnos a félig-meddig egyedüllétem ezt hozza ki, minél hamarább akartam barátokra szert tenni, és végül én jártam rosszul. Kihasználtak, eldobtak, mentem a levesbe. Nem hogy barátaink, még haverjaink sincsenek, nincs egy közösség, akivel leüljünk meginni egy pofa sört, szidjuk a politikusokat, pletykáljunk, sztorizzunk, röhögjünk, lelkizzünk, semmi. Az összes társaság az, ha leviszem sétálni a macskát és összebeszélgetünk a kutyásokkal, lám, talán emiatt nem kattantam be eddig, hogy egy pórázos cica mindig érdekes beszédtéma, ami általában itt ki is merül.

Párom is hasonlóképp van. Neki régebben kisebb baráti köre volt, de ahogy exével szétmentek, ez szétszéledt, egy emberrel beszélünk a csapatból, vele is félévente talán. Ő a munkahelyén kap egy társasági adagot, de ott is 60as bácsikákkal dolgozik együtt, durván az apja lehetne bármelyik.

Mit tanácsoltok? Nincs keretem szórakozóhelyekre járni, és ilyen diszkófélékbe nem is vágyom, inkább egy kiskocsma valahol a sarkon, de nekünk az is megfizethetetlen. Valaminek történnie kéne, mert lassan bekattanok!

19L


2012. júl. 2. 09:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Suliban durván különcnek számítottam, kezdve a zenei ízlésemmel (metal a cigányzenével meg a divatzenével szemben), folytatva hogy nem csak dísznek ültem bent... a családi helyzet miatt egy szamunkásba kerültem,ottragadtam, és gyakorlatilag egyetlen voltam, aki készült és tanult... cserébe a fél osztályt korrepetáltam vizsgák előtt... úgyhogy nagyjából senki sincs suliból, akivel próbáltam kapcsolatot tartani, lerázott igen hamar.

Egyébként külföldre készülünk, de nem megy, nem találunk állást ott, ahova mennénk (más nyelven pedig még nem beszélünk, bár én aktívan és folyamatosan nyelvet tanulok)

2012. júl. 2. 11:06
 12/14 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok.Annyi különbséggel,hogy anyumékkal szinte minden nap beszélek telefonon,sógornőmmel is gyakran de ennyi.ELköltöztem a páromhoz másik városba,szinte senkit nem ismerek itt.Párom által pár embert,de az nem olyan.Itthon ülök sajnos,járom a várost...mikor dolgoztam,akkor jó volt,volt kihez szólni,ha épp olyan kedvük volt a kollegáknak..Az én barátaim,ismerőseim is már össze vissza vannak..egyeseket csak a buli érdekli,engem az nem annyira..Néha kimegyünk a csajokkal,de ritka..
2012. júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy ott a párod.Amúgy nehéz barátokat találni,nagyon sok az érdekember.Nekem is megszakadt a kapcsolatom a suliból mindenkivel,valahogy nem maradnak meg mellettem az emberek,pedig voltak olyan barátnőim,akiket bírtam.Azt hiszem,azt elmondhatom,hogy talán van egy barátom,de vele ma már elég ritkán találkozunk,mert elfoglalt és ha ez nem elég,még jól össze is balhéztunk egyszer.Róla tudom,hogy nem használna ki és számíthatok rá,csak az a kérdés,hogy ő hogy van ezzel.Sokat fájt amiatt a fejem,hogy vajon vele is meg fog e szakadni a kapcsolat?Néha olyan érzésem van,hogy egyáltalán nem fontos a személyiségem,emiatt csak az érdekemberek találnak meg.Amihez személyiség,meg fontossági sorrend kell,az meg nem működik,mert valahogy mindig mások mögé szorulok,lehetőleg az utolsó utáni helyre.Lehet,hogy akkor nincs is igazi személyiségem,mert nem kell senkinek.Bocs,de folyton ilyen gondolataim vannak.
2012. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem csak te vagy ezzel így egyedül + nekem még van is egy 3 éves kisfiam akihez alkalmazkodni kell és nem mehetek bárhová mert időhöz vagyok kötve. Kár hogy olyan messze lax én szÍvesen barátkoznék veled , engem sem hallgat meg senki pedig annyi mondani valóm kenne...24 L KECSKEMÉT...
2012. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!