Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem el a barátom...

Hogyan viseljem el a barátom anyukáját?

Figyelt kérdés
Mit tegyek? Lassan 4 éve vagyunk együtt a barátommal (21évesek vagyunk), 1 éve költöztem fel Pestre tanulás miatt, minden ott kezdődött... Ritkán járok haza, hozzám sokszor jönnek fel pestre a szüleim, ezáltal kevesebbet is találkozok a párom szüleivel (amit nem is bánok). A barátommal a konfliktusok mindig a családja miatt vannak köztünk, az anyja okosnak képzeli magát közbe meg... a barátomnak alig adnak pénzt, bezzeg a tesójának 15ezerért vesznek melltartót, én ezt nagyon igazságtalannak találom. A barátom túl jólelkű és megértő és ezt használja ki az anyja... Sajnos az ő szülei miatt nem tudunk együtt lakni, mert azt mondták neki h nem támogatják anyagilag. A barátom is tanul még, tehát teljesen tőlük függ anyagilag. Az anyja mindenki szemébe teszi a jót, közbe meg úgy manipulálja a családot hátulról...Minden negatív dolgot a barátom apjára fog rá, h ő jól jöjjön ki... Most nyáron a barátom dolgozni fog tehát hozzám tud költözni 2 hónapra. Mondta az anyja h bevásárol alap dolgokat nekünk. Pl. tisztítószereket, mondtam h ne vegyen csak azt ami nincs itthon. Mondtam h mi nincs, erre ő azt üzente meg a párommal h ő azt nem vesz, mert ő azt feleslegesnek tartja mert ő nem használ olyat (cif-ről volt szó amúgy)...és teljesen úgy állítja be a dolgokat mintha én gondolkodnék rosszul...nem tudom mit tegyek, de nem bírom elviselni...
2012. júl. 2. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyira rossz asszony nem lehet, ha be akar nektek vásárolni, még, ha alap dolgokat is. Ne foglalkozz azzal, hogy a párod testvére mit kap és mit nem! Kár ilyen dolgokba belemenni, amikor még házasságról szó sincs. Majd, ha azon gondolkoztok, akkor kezdj el azon agyalni, hogy bírod-e az anyósodat! És ne haragudj, de, lehet a párod anyjának nagyobb tapasztalata van, mint Neked gondolkodásban is! Örülj, hogy együtt vagytok a sráccal és slusz, anyóst sem kell nap mint nap látnod.
2012. júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
A kérdés lehetne az, hogy viseljen el téged a barátod anyukája. Vagy: hogy viseljen el téged a barátod....
2012. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
:D
2012. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nagy Vanessza 21 ***** válasza:
65%

Van egy pár ilyen anyós.. Tapasztalatból beszélek. Sztem zárjátok ki teljesen az életetekből. Ne fogadj el tőle semmit. Inkább spórolva,olcsóbb cuccokat vegyetek,minthogy utána az hallgasd.

Álljatok a talpatokra. Ne kelljen semmiben a segítsége,így nincs beleszólása az életetekbe..

Nekem bejött! ;)

2012. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aha felajánlja h segít, meg vesz ezt meg azt...de azt is úgy h a barátom könyörgi ki (csak ezt elfelejtettem írni) aztán meg semmi, vagy vesz egy tálca szalámit. Az én szüleim meg mindennel ellátnak minket... és ez nem igazságos, mert amit az én szüleim hoznak annak ők is örülnek... meg attól h nem lakunk együtt egy éve én mosok a barátomra,mert a héten 4 napot mindig itt van. és az anyja egy üveg öblítőt se adna...
2012. júl. 2. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsed el, hogy az anyja mit ad és mit nem! Ha meg tudod milyen, ne várj tőle egy üveg öblítőt se!!! Én kezdetben nagyon kiakadtam anyósomon a hozzáállása miatt. Nem csak az anyagiak miatt, hanem a teszetoszasága miatt is. Nagyon idegesített. Nálunk is az van, hogy mindent, amit kapunk azt a mi szüleinktől, családunktól kapjuk. Anyósomtól még az esküvőre is a nagy lóf...szt. Ő vette meg a vonatjegyünket a nászutunkra, amit fillérre pontosan leszámoltatott, azok után, hogy az esküvőnkre nullát adott, még a részét sem fizette volna ki. És ez csak egy dolog a száz húzásából. Már nem érdekel. Ritkán látom, lesz..rom. Nem várok tőle már soha semmit és nem is kell, csak ne kelljen vele sűrűn találkoznom. Neked még nem az anyósod! Próbálj ne ezen agyalni. Örülj, hogy a Te szüleid rendesek, aranyosak, segítenek! Ne fog-lal-kozz az párod anyjával!!! Nincs értelme!!!
2012. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nagy Vanessza 21 ***** válasza:
0%

Majdnem ugyanebben a cipőben jártam volt barátommal.

Hozzánk költözött a volt pasim. Mindketten nappali tagozaton tanultunk. Én érettségin, ő szakmán. Majdnem 1 évig lakott nálunk. Az anyja felvette utána a családit. De nem adta oda neki vagy a szüleimnek. Mondjuk anyukámék úgysem fogadták volna el,de legalább a fiúnak lett volna zsebpénze. Nah lényeg. A srác kapott 1 csomag szalámit 1 hétre. Egy forintot se. Az nem számított,hogy miből vesz hozzá zsemlét. Vagy ha kell valami ki veszi meg neki. Ezzel letudták a gyereknevelést. Az nem érdekelete őket,hogy nálunk eszik, mi mossuk a ruháit stb.

1 ftot soha nem adtak. Meg se kérdezték mi van vele. Csak akkor hívták,ha segíteni kellett valamit. Jah és ők is. Van 2 fiatalabb tesója. 9ekik mindent megvesznek. Volt pasim meg 1 év alatt még 1 zoknit sem kapott. De a családi az anyjának jár..

Érdekes.. Mert már én sem lakom otthon és anyukám minden hónapban odaadja a családit.. És szólnom sem kellett érte..

2012. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos az ő szülei miatt nem tudunk együtt lakni, mert azt mondták neki h nem támogatják anyagilag."


Most akkor én leszek a gonosz, de ha a párod is felnőtt ember, akkor mégis hogy gondolod, hogy az anyukája fizesse a párod lakbérét, rezsijét, ha nem otthon lakik hanem majd veled? Meg hogy öblítőt vegyen neked... Otthon mos rá, eltartja, ez rendben van, de a különköltözésnek pont az a lényege, hogy a fiatal felnőtt a saját lábára áll és szépen eltartja magát. Ha a szülők ajándékba visznek dolgokat, az kedves, de nem elvárható.


25N (aki külön él és eltartják magukat a párjával)

2012. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De aki 2 egyetemen tanul egyszerre, az nem tud mellette dolgozni...
2012. júl. 3. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!