Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? És mégis hogy viseljem el a hátralevő időt?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok. Anyagi okok miatt itthon kell laknom, 50km-re járok be minden nap suliba. Eddig dolgozni csak hébe-hóba tudtam, most felsőfokúzom németből, az írásbelim már megvan, szóbelire készülök. Mindig volt valami, ami annyira elvette a szabadidőm, hogy csak részidőben tudtam volna dolgozni, arra meg soha nem kellettem. Ennek ellenére ösztöndíjból magamnak fizetem a bérleteket, a ruhákat, a kozmetikumokat, sokszor a kaját is. Mégis egy kis senkinek vagyok itthon beállítva.

Annyit érdemes tudni, hogy van egy féltestvérem, aki már 30 éves, de semmije nincs, játékgépezik és folyton a legrosszabb fajta cigányokkal lóg. A húgom is hasonló, 17 éves, de drogozik, iszik, cigizik és lop is. Én soha nem csináltam semmi ilyet, már buliba se járok. Mindezek ellenére apám szerint én vagyok a legrosszabb, legszemetebb lánya, aki rajtuk élősködik és csak nekik köszönhet mindent. Szerintük alám van rakva minden, beleértve az egyetemet és a nyelvvizsgáimat, egyéb eredményeimet is. Nem érti meg, hogy a nyelvtudásom (német mellett tudok angolul és picit spanyolul is, holott az utóbbit soha nem tanultam tanárnál), az nem pénzkérdés, főleg hogy a könyveket is magamnak veszem és egyedül hétvégén tudok németezni, pl szombat esti buli helyett. De mindezt ők abszolút nem értékelik.

Ma nagyon csúnyán összevesztem velük, mert apám folyton a cicám miatt cseszeget, éjjel-nappal szemétkedik velem miatta. Ha megetetem bent, már elmondja őt mindennek, pedig tudja, hogy nekem a cicám az egyik legjobb barátom, mégis bántja, néha bele is rúg. Én meg nem bírom elviselni, ha valaki ok nélkül bántalmaz egy ártatlan lényt, sem embernél, sem állatnál. Természetes, hogy azonnal megvédem. Erre megint el lettem mondva mindennek, apám már olyanokat vágott a fejemhez, hogy én vagyok a legnagyobb szemétláda, akit ismer és az elviselhetetlen természetem miatt soha nem fogom vinni semmire. Erről még azért annyit, hogy pont ma adtam le a pályázatot, hogy kimehessek 1 évre Ausztriába tanulni, nagy remények fűznek hozzá, később külföldön szeretnék dolgozni. Kedves fogadtatása volt, "úgyse viszed semmire" fogadtatás... Mikor kiakadtam és megmondtam neki, hogy nézze meg a másik 2 lányát, becsülnie kellene engem mellettük, akkor csak mégjobban nekiállt üvölteni, hogy én vagyok a legeslegrosszabb mind közül, és bennük sokkal több emberség van, mint bennem, hiába nem olyan sikeresek. Erről meg annyit, hogy mindig nekem kell anyámnak segítenem, a féltestvérem apám arcába vágta, hogy neki nincs apja, a húgom meg cifrábbnál cifrább szavakat kiabált már össze rá. Én nem vagyok ilyen, mindig segítek, ha kell (pl a vállalkozásukban) és félreteszem akár a tanulást vagy a szórakozást is miattuk, és sosem beszélek trágár módon. Ehhez képest ezt kapom. Kinek mi a véleménye? Jól esne egy kis megnyugtatás is, de elsősorban őszinteséget várok.

És bocsánat azért, hogy ilyen hosszú lett.


2012. ápr. 24. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi, de biztos, hogy ő a vérszerinti apád?
2012. ápr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Az őszinteségem annyi, hogy én nem tenném félre a tanulást ezek miatt a vadbarmok miatt soha, inkább nyomnám neki hogy minél előbb lehúzzak onnan és majd a saját házamból és életemből kiabálnék vissza nekik hogy nyaljátok ki, majd amikor jönnek majd kéregetni akkor küldeném őket a börtön viselt tesóimhoz. Jól csinálod, ne hallgass rájuk, viszed majd valamire, a külföldhöz szurkolok!! bízz magadban és bevonzod a jót!
2012. ápr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szegyellem magam. Apad helyett.


Benned azt latja, hogy mi lehetett volna belole. Sajat kudarca nagyitodik fel altalad. Az ilyen ember csak biologiailag apa.


Melyik telepulesen elsz?


29F

2012. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként anyám nagyjából már felfogja, hogy mi a helyzet, hogy öregkorukra én maradok az egyetlen támpontjuk, az egyetlen normális gyerek, bár kicsi korunktól a húgomat szerette jobban, és ez még néha most is látszik, de már igyekszik igazaságos lenni. Apám viszont még a rendőrök előtt is kimentette a húgomat, mikor elkapták drogkereskedelemért és -fogyasztásért (plus ellopta anyám aranyékszereit is, el akarta adni). Ő akkor kisebb büntetést kapott, mint én 16-7 évesen egy 4-esért a gimiben mondjuk. Persze azóta is folytatja, hisz soha nem tanították meg neki, hol a határ és mi a helyes értékrend (én nem tudom, hol tanultam meg, de nem a családtól, ez is biztos), igazából sajnálom őt. Mindenki megmondja, volt szomszédok, rokonok, hogy a szüleink hibája, hogy ilyen lett. Tényleg sajnálom.
2012. ápr. 24. 13:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesapád ennyire kedves, én nagyon reménykednék, hogy megnyered a pályázatot, kimész (macskástól mindenestől) és vissza se jössz. Az ország helyzete nem valami fényes, ha a családod sem tart itt, akkor minek vesződni? Kezdj új életet, állj a saját lábadra, és minden rendben lesz.
2012. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben Neked van igazad!Nehogymár Te vagy a szemétláda..Nézze meg a többi gyerekét(drog,alkohol)..Örüljenek,hogy Te tanulsz,nem beszélsz rondán,nem iszol stb.Én csak annyit tudok mondani,hogy MINÉL ELŐBB MENJ KI KÜLFÖLDRE!!!!!!!
2012. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nyugati országrészben élek, települést nem írnék. Egy kis, Isten háta mögötti falu, ahol apám a polgármester. Így kétszeres főnökként még fellengzősebb lett, folyton mindenben csak azt halljuk vissza, hogy ő-ő, ő az Isten, mi meg kis senkik vagyunk. Anyámmal is ilyen sokszor, sajnálom őt is, de tudom, hogy ő tehet arról, hogy velünk is ilyen lett (amilyen hangnemet megenged a nő a férfinek, ált. olyat használ a férfi a lányainál is). Én nem vághatom pofon azért, hogy lek*rváz vagy elhord mindennek, anyám meg gyáva. A húgomat is csúnyán lehordja, de őt csak akkor, ha rosszat csinált. Engem meg ma azért kezdett el cseszegetni, mert a macskámat az étkező egyik sarkában, a földön etettem meg. Szerinte ez undorító és elfogadhatatlan, be akart zavarni a szobámba, hogy húzzak be a macskámmal és maradjak is ott. Erre jöttem én, hogy nézzen körbe a házban (disznóól kb, én takarítok szabadidőmben, néha anyám is, de rettentően trehányak).
2012. ápr. 24. 13:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azon nem gondolkodtál, hogy az egyetem mellé költözöl lakótárssal? Egyetemeken sokszor hirdetik lakótársat keresek...

Kérd ki a családipotlékodat+ ösztöndíj+ elmész szórolapozni vagy újságot hordani. 50km-es bérlet sem kerülhet kevésbe, ezt sem kellene kifizetned akkor.

ha hébe hóba jársz haza majd anyád mindig csomagolni akar kaját, így néha kapsz kaját is otthonról, de külön jobb lesz.


ìrod hogy felsöfokuzol németböl, így akár kisdiákokat is fogadhatsz tanításra.

2012. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A külfölddel az az elsődleges baj, hogy ha megkapom a max. támogatást (Erasmus), akkor is max a kolit és a kaja egy részét fedezné (gyakran járok Ausztriába, ismerem az árakat). Szóval nem lenne elég. A diákmunkával meg nem vagyok tisztában, de egy magyart kevésbé fognak alkalmazni, erre nem alapozhatok! Szüleim meg nem fognak túlzottan támogatni. Így, mivel "csak" 80km-ről van szó, úgy döntöttem, be fogok járni, mert a bérlet csak havi 80 euró, a koli meg 210... és így megmarad a különbözet + itthon eszek. Így egy év alatt többszázezret tehetek félre. Szóval választhatok. Vagy kibírom még 1-2 évig, és bebújok a szobámba, kerülöm őket a nyugalmam érdekében, de elviselem a mocskot (mint koszt, rendetlenséget és mint szemétséget is) és megtakarítok többszázezret, vagy elköltöm az összes pénzem, aztán friss diplomásként várom a csodát. :(
2012. ápr. 24. 13:46
 10/13 A kérdező kommentje:
Családi pótlék egyetemen már nem jár. 20500Ft-ból gazdálkodom havonta ebben az évben, sosem kérek a szüleimtől emellé, ebből hozom ki a ruhát, bérleteket (félévtől függ, 7-10ezer Ft) és minden egyebet. Ha nem jut valamire, max szűkölködöm. Szerencsére nyárra már most szerveződik egy diákmunka, mellyel távol is leszek és pénzt is keresek. :) De tudom, hogy hiába minden, úgyis csak senki maradok apám szemében.
2012. ápr. 24. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!