Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyóssal összeköltözzünk?...

Anyóssal összeköltözzünk? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletben élünk a fővárosban. Jó és szép környék csak panel. A párom felhozta a témát mi lenne ha az anyukájához költöznénk vidékre a baba születése után és ő onnan járna be dolgozni,ert itt nekem is könnyebb lenne gyerekkel és csak családi ház nagy kerttel. Nem is lenne rossz,de nem vagyok az tipus aki sokáig el tudja viselni ha megmondják mit hogy kellene csinálnia stb. Azt meg főleg nem ha a gyereknevelésbe is beleszólnának. Anyagilag kb ugyan ott lennénk ha anyóssal élnénk,mert a párom benzinköltsége annyi lenne egy hónapban ,mint az albérlet ára,rezsit meg itt-ott mindenhol fizetni kell.

Nem tudom mi legyen ,mert jó is lenne meg nem is. Ami miatt szeretném az a családi ház, de mással együtt élni... főleg úgy nem ,hogy félek rámegy a párommal a kapcsolatunk. De ő meg annyira szeretné. Csak nem értem mi ez a nagy fordulópont, amikor anno ő költözött el mert jobbnak érezte a külön életet.

Pár napot együtt töltöttünk anyóssal, háááát.... jöttek a problémák :én így szoktam csinálni, én is csinálnám, várj megmutatom...stb. Ha azonnal nem csináltam meg valamit (pl mosogatás) akkor ő megcsinálta.pedig mondtam megcsinálom, de én ebéd után nem szoktam egyből felugrani.Én ezt nem bírom elviselni, nem vagyok már 7 éves gyerek! Estére már annyira kész voltam,hogy a páromnak is mondtam ne szóljon most hozzám. Majd másnap már ő is jött azzal,hogy miért kenek a kalácsra vajat ,mert arra nem kell. Mire én bepöccenve rászóltam,hogy el tudom dönteni,hogy én ,hogy szeretném megenni. Szóval kezdte átvenni ezt a stílust.


2012. júl. 3. 09:11
1 2 3 4
 1/37 Dottorre ***** válasza:
83%

Én biztos nem költöznék!

Én is panelben nőttem fel, soha nem volt kertes házunk, még is felnőttem valahogy. Jobb a saját privilégiumodban élni, és nem az anyóssal, aki mindenbe bele fog szólni gyereknevelés ügyben, mert a nagymamák ilyenek... szerintem inkább tartsátok meg az önállóságotok, és a gyereket vigyétek néha le a nagyinak megmutatni, jobb lesz az úgy hosszabb távon mindenkinek.

2012. júl. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%
isten orizz hogy osszekolozzetek, barmekkora a haz, a kert, 2 dudas 1 csardaban, borzaszto lesz, nem lesz egy nyugodt napod, mindig erezni fogod hogy anyosnal laksz, ha eddig normalis is volt a kapcsolatotok, ezutan ellensegek lesztek, foleg ha baba is lesz....anyos csak ugy jo ha nem tud atjonni hazipapucsban. en tudom, anyosekkal elunk, ellensegemnek sem kivanom ezt az eletet!
2012. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%
Ha pár nap alatt összekülönböztetek anyukával, mit vársz attól, ha odaköltöztök? Hogy azóta megváltozott? Ugyan úgy bele fog szólni mindenbe, sőt egy jó kiadósat sem veszekedhettek, hisz te ott csak vendég vagy.
2012. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

1. Ha tényleg annyi az üzemanyag, mint az albi összege, akkor ez jó indok arra, hogy maradjatok

2. Amikor a pici már nem annyira pici, hamarabb találsz mellette akár napi pár órás munkát is Pesten, mint vidéken a mamánál


Nem mozdulnék, majd amikor a pici megszületik, akkor a mama az első hetekben felmehet hozzátok, úgyis elkel a segítség, de arra vigyázz, hogy a te mamádnak is jusson ugyanannyi idő a babázásra, legyen köztük egyenlőség!

2012. júl. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 zokniszörny ***** válasza:
86%
Szerintem se költözz, persze, tök jó a családi ház, de kb. egy hét után eleged lesz anyósból. A gyereknevelésbe is folyton bele fog szólni, nem csak a házimunkába. Én maradnék a helyetekben albérletben, főleg, ha a benzin annyi lenne, mint az albérlet ára!
2012. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
86%
a leírásodban ott van a válasz... nem szereted ha dirigálnak vagy megmondják hogy szokták az anyos meg pont ilyen.... ne költözzetek össze mert vér fog folyni...
2012. júl. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Ez meg a másik ,hogy ott akar lenni 1-2 hétig mikor jön a baba. Mivel a lakás amiben élünk 1,5 szobás így a mama a gyerekszobában tudna aludni. De én így ,hogy fogok boldogulni? Tényleg eddig mindig nyeltem (csodálkozom is magamon :) )és alapjában véve aranyos csak irányító tipus én meg pont nem vagyok irányítható. Hogy mondjam majd neki meg a páromnak ,hogy mostmár szeretném ha hármasban élnénk és a mama segítsége már nem kell? És azt,hogy nem szeretnék összeköltözni vele? Nem szeretnék én a rossz lenni :(
2012. júl. 3. 09:29
 8/37 anonim ***** válasza:
88%

Semmiképp.


Felnő az a gyerek panelban is,másrészt napi sok km-t vezetnie párodnak veszélyes.

Ha olyan sok a benzin,az azt jelenti hogy nem 10 perc mig hazaérne,annyival kevesebbet lenne veletek.

Az már csak a "hab" a tortán hogy anyósoddal meggyilkolásznátok egymást.

2012. júl. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%
Ne költözz vele össze.Én is laktam anyósjelölttel,de nem bírtam sokáig.Nem azért,mert bele szólt mindenbe,mert nem,csak egyszerűen nem tudtam azt csinálni,amit szeretnék.Szinte csak ültem a szobába,amikor ott voltam,mert se segíteni nem kellett,se semmi.
2012. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
94%
Hogy közöld a pároddal?Egyszerűen mond el neki,hogy nem,esetleg kérdezz vissza,hogy ő lakna e az ő anyósával.
2012. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!