Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te tudsz jókat beszélgetni a...

Te tudsz jókat beszélgetni a pároddal?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon fontos a kommunikáció és imádok beszélgetni. Mostani párommal azonban lehetetlen. Ha élőszóban beszélgetünk jobb esetben válaszol egy-két szóval, rosszabb esetben nem is nagyon figyel arra amit mondok. Telefonba már hallom a hangján, hogy legszívesebben letenné a telefont és ne magyarázzak már annyit. Magától nem mond el szinte semmit, mindent úgy kell kihúzni belőle feltéve ha elmondja. Azt állítja szeret, fontos vagyok neki és majd többet fogunk beszélgetni. De persze semmi változás. Azt mondja ő ilyen típus. Nem szeret beszélgetni, de imádja hogy nekem be nem áll a szám. Csakhogy nekem meg így nincs kedvem beszélgetni, az számomra nem beszélgetés hogy én beszélek ő pedig hallgat. Egyre többször érzem magányosnak magam mellette.

Mit gondoltok? Ez már sosem fog változni?


2012. júl. 4. 00:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Persze néha igen jókat tudunk beszélgetni, de én is megkaptam már, hogy ő nem beszédes típus, szokjam meg.

Nos, mi lassan 10 éve vagyunk együtt, megszokni nem tudtam, viszont én is hallgatag lettem.

Rám is szólnak az ismerősök, rokonok, hogy "Valami baj van?"

Azóta nekem idő kell, hogy társaságban újra dumagép legyek.

Szóval kedves kérdező, szerintem nem fog megváltozni a párod, nem fogod tudni "átnevelni".

2012. júl. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A jövőre nézve nem túl biztató. Kicsit ellentmondás van a szavaidban. Telefonálsz, ő meg legszívesebben letenné a telefont, hogy ne beszélj már annyit. Ugyanakkor azt mondja, hogy imádja, hogy be nem áll a szád.....

Ha ő ilyen típus, akkor nem igazán fog változni, te pedig más típus vagy, te sem fogsz csöndben maradni, kevés ideig meg lehet erőszakolni magad, de hosszútávon nem fog menni.

2012. júl. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetetlen,(főleg hosszútávon), hogy valaki a beszédesből hallgataggá váljon.

Én másfél év után elmondhatom, hogy kuka lettem. Annyit tudtam nevetni, beszélgetni hülyéskedni, komolyabbnál komolyabb témákról beszélgetni... most meg elmegyek vendégségbe és hagyom, hogy másik beszélgessenek, van hogy észre se vesznek, hogy ott vagyok, annyira kuka leszek.

Én (sajnos) megváltoztam.

És bár alkalmazkodtam Páromhoz, most ha nagy ritkán van igényem beszélgetni, akkor se beszélget velem, ha meg mindketten kukák vagyunk akkor meg ez van...

Már csak azért aggódok, hogyha lesz gyerekünk, mennyire fogunk beszélgetni vele... gondolom akkor újra nyitott leszek, de Páromnak épp oly fontos ez az egész (én így gondolom).

2012. júl. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Figyelj én 3 éve vagyok együtt egy kukával és egyre magányosabbnak, boldogtalanabbnak érzem magam mellette. Nem fog változni ezt tudom, és nem is lenne helyes olyat elvárni tőle ami idegen tőle. Nem fogunk együtt megöregedni, de még vagyunk egy ideig. Azért vagyunk még mindig együtt, mert a családom közel van és így tudok kivel beszélgetni.
2012. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az én férjem is ilyen volt, amikor összejöttünk, mindig rágtam a fülét, hogy ne legyen már ilyen kuka..Most meg nem lehet lelőni annyit tud beszélni,nagyon sokat változott jó irányba úgyhogy van remény, ne add fel (ha csak ennyi a probléma)!


Mióta vagytok egyébként együtt?

2012. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az én párom se a szavak embere :) Pl ha ott van a család halk, csendes, de mikor együtt vagyunk teljesen ketten akkor teljesen felenged, és mi tudunk beszélgetni.


Pedig a kapcsolatunk elején úgy volt h heti 3-4 nap nál többet nem akart velem lenni mert neki kell a csend, meg kell a magány.... Ez mára teljesen megváltozott.


Úgy látom rajta h kevés emberrel tud úgy beszélgetni mint velem.

2012. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15-ös válaszoló.

Mitől változott meg a Párod?

Valamiért belátta, hogy a beszélgetés a kommunikáció fontos és szükségünk van rá, ha kitartó és hosszú kapcsolatot szeretnénk.

Mi történt vele?

Én szeretem Páromat, és csak azért nem fogok valakitől elválni, mert nem beszél eleget. Ez szerintem sem reménytelen, miért lenne az?...

Egyébként sok nőnek nehezére esik elfogadni azt, hogy a férfiak nem lelkizősek (többsége), ezért sem beszél. Nem mindenki gondolja úgy, hogyha nem kérdezik akkor neki bármiről is kellene beszélnie, van ilyen is (pl én Párom).

2012. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok. Igen, belátta, hogy egy kapcsolatban fontos kommunikálni. Én azt csináltam, hogy olyanokat kérdeztem, ami fordítva is jól esett volna, ha kérdezi és magától elmeséli (gyakran már nevettünk, hogy még nem is válaszolt az egyik kérdésre már kérdeztem a többit:)nem vette zaklatásnak (már az elején kiderült, hogy nem egy szószátyár, így kb az első héttől én próbálgattam a határait). Nem vesztünk rajta össze, vette a lapot és már Ő is kérdez (érdekeltem Őt, csak nem volt hozzászokva ehhez a társas együttléthez). A pasik alapból nem lelkizősek, de szerintem az igenis érdekelje, hogy mi van a párjával és a saját nyűgjét is mondja el.. Ott lehet a gond, hogy úgy nőnek már fel eleve, hogy csak a lányok érzelgősek, elvannak a hobbival pl. foci, bicaj.. a párom is "időszámításunk előtt" dolgozott majd estig sportolt, aztán otthon zenét hallgatott- nem is nagyon kommunikált.. Mióta együtt élünk, már néha Ő nyaggat, hogy beszélgessünk már én meg punnyadnék.. Ha egy pasi akar, szerintem tud változni (csak idő kérdése).Nekem ez a tapasztalatom. Bocs, kicsit sok lett.
2012. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%
:o ha nem tudnék, nem lenne a párom. számomra alap, h tudjunk beszélgetni. azt hittem ez mindenkinél így van :D
2012. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!