Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen létezik? Vagy valaki...

Ilyen létezik? Vagy valaki ennyire lehet rosszindulatú?

Figyelt kérdés
Férjem, nagyim és én egy háztartásban élünk. Többször volt olyan hogy szükségünk lett volna a céges autóra. Nagypapámé volt vagyis a cégé de ő vezette. Tavaly augusztusban meghalt akkor épp anyukámnál volt az autó. Nyaralni volt, hazajött és azóta nála van, magyarán lenyúlta. Nem mellesleg teljesen leamortizálta, és nagyim fizeti pedig ők használják. Mindegy, használják, felesleges is hogy csak az udvarban álljon. A lényeg az hogy nekünk azért nincs oda adva a kocsi mert céges és csak céges ember vezetheti. Állítólag kell írni egy papírt hogy használhassuk mert elvehetik az autót meg megbüntetik a céget... Anyukám nincs bejelentve a céghez, én igen. És papírt sem láttam soha nála. Férjem sokkal régebb óta vezet, 17 éves kora óta van jogosítványa. Az a mostani helyzet hogy nyaralni vagyunk, nekünk azóta lett egy autónk de nem mertünk vele elindulni mert van benne egy rossz alkatrész. Kiderült útközben hogy a céges kocsinak ugyanaz a baja. Az autópálya közepén be is adta a kulcsot. Fél óra múlva tudtunk vele elindulni de úgy hogy férjem vezetett mert valami olyasmi volt hogy nyomni kellett a gázt és anyukám nem is tud úgy vezetni. Szombaton jöttünk, hétfőn meglett csináltatva a kocsi. Most megkérdeztem hogy a délutánra megkaphatnánk-e. Elszerettünk volna menni gokartozni egyet, utána meg kettesben vacsorázni. (Délután hívtuk őket is gokartozni de nem akartak jönni, így gondoltuk elmegyünk ketten és tudunk romantikázni is kicsit.) Először csak hebegtek-habogtak. Kérdezték hova akarunk menni, ők miért nem jöhetnek stb. Aztán anyukám felvágósan mondogatta hogy majd ő elvisz, nagyon szívesen. Mamám próbált kitalálni mindent hogy de a férjem tegnap reggel ivott egy 2%os sört meg hasonlók. Erre közöltem hogy de arra jó volt hogy lehozza őket/minket és ott hagytam őket. Most bejött hozzánk a nagyim hogy de csak úgy vezetheti ha ő is ott van mert az ő nevén van az autó, hogy papírt kell írnia és hasonló marhaságok. Télen elnézte azt is ahogy terhesen begyalogoltam a városba este mert hivatalosak vlltunk apukámékhoz estére. Ez szerintem annyira tisztességtelen. :( Mellesleg párom vezette már a munkahelyén a céges kocsit mert anyagért küldték. És csak szeptembertől lesz bejelentve... Szóval ez s céges marhaság is kitaláció. Nem csináltam belőle nagy ügyet, ez már a századik visszautasítás volt de baromi szarul esik hogy anyukám meg a cigány pasija megkapta az autót amikor 3 autójuk van az egyiket most foglalta le a bank.. én meg -10 fokban vonatozhattam terhesen karácsonykor egy másik városba férjem szüleihez... :(
2012. júl. 4. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
At autómat én sem adom oda senkinek sem. Ha tönkremegy, menjen tönkre nálam. De nem is értem az egészet. Te a tulajdon édesanyád, vagy a nagyanyád ellen panaszkodsz itt gyk-n? Valahogy nem világos ez az egész. Meg aztán a kocsi bajáról mondottak is azt bizonyítják, hogy légyfingnyit sem értesz az autóhoz. A másik: ha kölcsönadod az autódat bárkinek, papírt kell készíteni róla. Ez nem kitaláció. Pl. baleset, kár esetén százezreket ér ez a papír. Ugyanis ez bizonyítja, hogy nem a tulaj, és nem a cég a felelős. Érted? ( csodálnám....)
2012. júl. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Papírt tényleg kell írni. De nem nagy cucc, itt van. ugyesleszek.hu/download.php?so=x&zip=&id=5

Mondjuk kinek a nevén van az autó?

2012. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: Ki mondta hogy én vezetném a kocsit? Amúgy meg a légtömegmérő és a termosztát ment tropára.

Második: Nagyim vagy a cég nevén van az autó, nem tudom mert erről is hazudozik állandóan.

2012. júl. 4. 17:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta zagyvaság az egész! Azt sem lehet érteni, hogy most tulajdonképpen kire haragszol, meg kinek a nevén van az autó, meg ki van a cégben...stb...Ha van kocsitok járjatok azzal, nem értem mi a problémád! "nekünk azóta lett egy autónk de nem mertünk vele elindulni mert van benne egy rossz alkatrész" Minek vettetek olyan autót, amivel nem lehet járni?
2012. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!