Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadhatnám el magamat?

Hogy fogadhatnám el magamat?

Figyelt kérdés

Tudom nem épp jó témakör, de itt általában értelmes emberek vannak és nem is fogyókúrás tanácsokat szeretnék kérni.

Az a helyzet, hogy nem érzem magam jól a bőrömben. Régen rendszeresen sportoltam, egy deka felesleges nem volt rajtam, aztán abbahagytam és nagyon lassan kúsztak fel a plusz kilók. Nem vagyok kövér, egyedül a combom az, amin van kis felesleg, de nem szeretnék kifejezetten fogyni, tornázgatok itthon, mégsem tudom elfogadni magam. Pedig tudom, hogy nem nézhetek ki úgy mint 7-8 éve... Annyira irigylem azokat a lányokat, nőket, akik önfeledten tudnak szórakozni a strandon, pedig látom, hogy nagyobb combjuk fenekük van mint nekem, és mégis olyan jól érzik magukat a bőrükben. Oké, oké, tornázok, hogy nyugtassam a lelkiismeretem, de mégis, hogy tudnám elfogadni önmagamat?

Közben a páromnak sem akarok folyton erről nyafogni..

Tényleg nem tudom mit tegyek. Kérlek segítsetek. Ha tudtok valami jó könyvet, vagy filmet, vagy bármit, ami helyrerázza az önértékelésemet, akkor kérlek ossztáok meg velem.


2012. júl. 4. 19:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ehhez hozzájön az, hogy régebben az exem piszkált azzal, hogy nagy a combom... És az eléggé rossz volt. Most a párom hiába mondja, hogy csinos vagyok, néha ő is mondja, hogy ma nem tornáztam, vagy mi lesz a tornával, és ezzel megint nem tudok mit kezdeni.. Még mutatott is képet, hogy nem akarja, hogy ilyen vékony legyek, szóval így szeret. És még ez sem elég ahhoz, hogy elfogadjam magam így, ahogy vagyok.
2012. júl. 4. 19:05
 2/11 anonim válasza:
0%
Plasztikai sebész.
2012. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem egészen ilyenre gondoltam..
2012. júl. 4. 19:19
 4/11 anonim válasza:
akkor írd ki, hogy nem ilyenre gondolsz. de amúgy ez egyszerű megoldás ha a pénztárcád engedi! ha nem, akkor a zacskó olcsó!
2012. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne otthon tornázgass (ami lóf@szt sem ér), hanem mondjuk menj el futni és figyelj az étkezésre. Talán még eredménye is lesz.
2012. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem kérek fogyókúrás tanácsokat. A futást nem bírja a térdem, helyette kardios videókra tornázok, meg persze erősítek is. Az étkezésre is odafigyelek, sok zöldség, gyümölcs, víz, fehérje, kevesebb szénhidrát.


A kérdés, hogy miként fogadhatnám el magam? Úgy ahogy vagyok. Mindenféle plasztikai beavatkozás, vagy akár torna által. Csak úgy önmagamat, ahogy vagyok.

2012. júl. 4. 19:33
 7/11 A kérdező kommentje:
*nélkül
2012. júl. 4. 19:33
 8/11 zokniszörny ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy a külsőd miatt nem tudod magad elfogadni. 7-8 éve hány éves voltál? Mert ha 13, és most 20 vagy, akkor akármennyit sportolhatsz és fogyózhatsz, úgysem fogsz úgy kinézni, mint annyi idősen. Nekem is nehéz vele megbirkóznom, hogy 21 éves koromra már bizony nem jó rám az s-es nadrág, mint még pár éve (pedig nem híztam egy dekát se azóta.) Egyszerűen ahogy nőiesedik az ember, úgy a csípő is szélesedik. Ezt kell elfogadnod, a változást.


Ha viszont 28 éves vagy, és szép lassan meghíztál, és ez zavar, akkor bizony nincs más megoldás, mint fogyózni - vagy megbékélni azzal, hogy te ilyen alkat vagy. Állj a tükör elé, és mondogasd, hogy szeretem magam, a testem. Vagy, ha van rá egy kis pénzed, menj el átalakító fotózásokra, ahol 1 órában magyarázzák neked, hogy gyönyörű vagy, és szexi, és mikor visszanézed a képeket a fotózásról, te is megállapíthatod ezt. Hogy jé, tényleg.


Amúgy meg vigasztaljon az, hogy a külsőségek úgyis elkopnak és elmúlnak. Ne légy ennyire felszínes. Légy jó ember, és foglalkozz többet azzal, hogy milyen vagy belül. Ugyanis a szépség belülről jön. Vannak nők, akikre ránézel, és azt gondolod, úristen, ez a lány csodaszép. Aztán megnézed komolyabban, és azt gondolod, hát, de vastag a vádlija, csúnyák a körmei - de mégis, valami olyan sugárzik belőle, amitől mindenki őt nézi. Te is tudsz ilyen lenni, ha akarsz. Gondolj arra, hogy vannak körülötted olyanok, akik szerint te egy remek ember vagy, és ott a párod, akinek tökéletes vagy. Merj bízni magadban. Hidd el, hogy szép vagy és önmagadban tökéletes. Ennyi.

2012. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm. :)


21 vagyok, és 14 évesen hagytam abba a sportot. Pont emiatt tudom, hogy soha nem nézhetek ki úgy, mint régen.

Jó embernek tartom magamat, kedves vagyok az emberekkel, vidám természet vagyok.

Ha kapok egy kis dícséretet másoktól (a barátom talán csak elfogult), akkor az egy kicsit megdobja az önbizalmam, de sajnos nem tart túl sokáig.

Majd megpróbálkozom azzal, amit mondtál, hogy tükör elé állok, és próbálom elfogadni magam.

Tényleg köszönöm.

2012. júl. 4. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont ha alapból nem érzed így jól magad, akkor nem is kell elfogadnod magad. Tegyél ellene, és változtass magadon! Ha most ebben az állapotodban nem vagy harmóniában magaddal, akkor akár fejre is állhatsz, csak ámítod magad. De te tudod...
2012. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!