Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kamaszok! Buktatok már le...

Kamaszok! Buktatok már le hazugsággal? Hogyan szereztétek vissza a bizalmat?

Figyelt kérdés
Én nemrég hazudtam a szüleimnek, nem olyan hatalmasat, de kiderült, ráadásul én "mondtam el", vagyis elfelejtettem rá figyleni, hogy az a dolog "nem is úgy volt". Ezután már felesleges mentegetőzni, esküdözni. Nem bántam meg annyira, mert az a dolog nekem ténylegfontos volt, de szerintem már nem bíznak meg bennem. A tanulságot levontam, de mit tegyek hogy visszaszerezzem a szüleim bizalmát?
2012. júl. 6. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Én hosszú időn keresztül hazudoztam és titkolóztam a szüleim előtt, vagyis inkább apa előtt. Ő nyilván mindenre rájött, megmondta, hogy nem képes bízni bennem, és ha ez így megy tovább nem mehetek sehova. Sok hosszú és mély beszélgetés után rájöttem, hogy fölösleges, és apa bizalma többet ér. Kerestem a lehetőséget mindenhol. Attól függ milyen dologban hazudtál. Én konkrétan mindenben. Hol vagyok, kivel, mikor jövök haza, ha apa nem volt otthon akkor mikor értem haza.... Utána betartottam, amikor hazaértem meséltem neki stbstb. Adott egy esélyt, azóta neki képtelen vagyok hazudni. Már másnak se, csak apró füllentés, de az is szükség esetén, és az se mindenkinek.
2012. júl. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, én úgy szoktam gondolkodni, hogy: igazat mondok-veszélye, hogy nem mehetek, vagy hazudok-veszélye hogy lebukok és általában a másodikat választom. Persze mérlegelem, hogy van-e valami veszély abban, hogy adott helyzetben nem tudják, hogy hol vagyok és kivel (leggyakoribb hazugságaim), meg vigyázok, hogy legyen valóságalapja a mesémnek. Most ez a lebukás azért volt rossz, mert így a barátaimban sem bíznak többet, meg anyámék egyik haverja falazott nekünk, tehát benne se.

Apám azt mondta, hogy elég volt most már, nem mehetek sehova, anyámnál már korábban betelt a pohár (pedig akkor történetesen épp igazat mondtam anyámnak) és már egyik sem bízik bennem. Apámmal jobb a kapcsolatom, de ha próbálok vele beszélni, csak rontok a helyzetemen szerintem, magyarázkodni pedig végképp nem akarok.

Az a baj, hogy eddig viszonylag elvoltam a hazugságaimmal, de most már nem bízik bennem senki. Épp most van egy csomó féle buli meg minden és nehezen tűröm, hogy nem mehetek sehova.

2012. júl. 6. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!