Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a titka a hosszu házaságnak?

Mi a titka a hosszu házaságnak?

Figyelt kérdés
mi a titka egy hosszu házasságnak persze hogy olyan szép legyen mint kezdetben az idő mulásával elhalkul az a bizonyos tűz.
2012. júl. 6. 16:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tényleg csak őszinte kíváncsiságból kérdezem azoktól akik válaszoltak: ti (hosszú)házasságban éltek?
2012. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
jó választás, jó ember és önismeret
2012. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerelem, szeretet, türelem, bizalom, és nem 4 hónap után megházasodni. Ha valami elromlik, azt megbeszélik és nem elválnak. A papámék 59 évig voltak házasok.
2012. júl. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Tolerancia, tisztelet, kiváló kommunikáció és szeretet!
2012. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én most rossz leszek és olyat mondok, amit nem szabad.

A környezetemben többféle házasságot is láttam, ráadásul olyan szerencsés helyzetben voltam, hogy a hátteret is volt szerencsém szemrevételezni, nem csak a felszínt. Persze csak annyira, amennyire egy közelebbi-távolabbi rokon vagy ismerős ezt láthatja.

Azok a házasságok, amik úgy indultak, hogy "jaj, de szeretjük egymást", legkésőbb 8-10 év múlva pokollá váltak, nagy részük végződött válással. Törvényszerű volt, hogy egy idő után a hűdenagy szerelem elmúlt, aztán nem jött a helyébe semmi más.

Ellenben azok a házasságok, ami valami más miatt köttettek, meglepően sokáig tartottak és előbb-utóbb ki is alakult a viszony a férj és feleség között. Volt mifelénk házasság "ha már megcsináltad neki a gyereket, vedd is el!" jeligével (mondjuk ott a leányzó direkt fogta meg a jóképű és jó családból származó fiút), volt "menjél hozzá, nem valami szép, de jó családból származik, gazdagok a szülei!", akadt olyan, ahol maguk sem tudják, hogyan kerültek össze, de egyszerűen nem tellett két külön lakásra, a szülők meg egyiküket sem fogadták be ("mer' ha neked ez kellett, nem az, akit mi kinéztünk, akkor most már maradj vele!") - akadt itt minden. És az ilyen, muszájból köttetett házasságok mind évtizedeken át tartottak. Talán azért, mert volt valami indok, hogy miért kellett férjnek és feleségnek minden ésszerű határon túl is együtt maradnia.

Persze ilyet nem szabad írni, csak mindent elsöprő, lángoló szerelemből szabad házasodni és csak az az igazi, ha ezt már az első pillanatban érzik a felek, a házasság meg csak tökéletes lehet, az első vitánál válni kell, mert mindenki megérdemli a jobbat.

De én akkor sem hiszem el, hogy a fene nagy rózsaszín köd eloszlása után van még bármi, ami összetarthat egy kapcsolatot, ha nincsenek mindenféle földhözragadt külső indokok.

2012. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 16 éve vagyunk együtt, de csak 1 éve házasodtunk össze.
2012. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
57%
Hogy hihetoen tudj hazudni.
2012. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Próbálj "régimódi" lenni, nem rossz dolog az.
2012. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!