Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy friss házaspárnak milyen...

Egy friss házaspárnak milyen nagyszülőknél lakni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem egy háztartásban, hanem csak az udvar közös. De mivel ugye idősek gondolom kell róluk gondoskodni. Nem nagyon tudom, hogy ez a gondoskodás miből áll, mert nekem mondhatni, hogy nincsenek rokonaim és nem tudom elképzelni. Nektek milyen tapasztalataitok van ezzel kapcsolatban?
2012. júl. 6. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Segíteni kell nekik takarítani, ablakot pucolni, boltba járni, orvoshoz kísérni őket,ha kell, kaját is kellene főznöd. Ez attól is függ, hogy milyen állapotban vannak, mert láttam én 82 éves embert, aki teljesen önálló volt, és 64 éveset is aki nagyon beteg, ápolásra szorult.
2012. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Öregek, de jó állapotba vannak. Mi az, amit illene csináljak? Gondolom mivel közös a kert közösen kéne gondozzuk. De, akkor is segíteni kell nekik a főzésben takarításban, ha jól vannak?
2012. júl. 6. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem árt néha megkérdezni, hogy tudsz-e nekik valamiben segíteni. Vagy ha főzöl akkor néha főzz 2 adaggal többet és azt átviszed nekik, biztosan értékelni fogják :)
2012. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a párommal élek a nagyszüleinél egy házban, mindketten dolgozunk, általában 4-kor kelünk. Mamám főz, télen begyújt, tatám pedig rendben tartja a gyümölcsöst. Mi mosni szoktunk, porszívózni és füvet nyírni, nagyjából ez az, amit minden héten megcsinálunk, a többi a nagyszülők "dolga". Tavasszal nagytakarítás, nyáron meszelés, télen favágás (ha meg tudjuk előzni a papát, mert már volt olyan, hogy akkorra rendelte meg a fát, amikor mindketten továbbképzésen voltunk Pesten, és szépen felaprította és behordta mindet...) Illik megkérdezni, hogy miben segíthetsz, a főzést pedig csak akkor ajánld fel, ha mama már nem tud főzni, mert az elég kényes téma. Úgyis látni fogjátok, hogy mi az, ami nem megy nekik, de agyonpesztrálni se kell őket.
2012. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mármint nem az én mamám meg tatám, de úgyis értitek. Már 2 éve együtt élünk, nagyon jól megvagyunk.
2012. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!