Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ilyen család...

Mit csináljak ilyen család mellett? Én is idegroncs leszek már 20 évesen?

Figyelt kérdés
A szüleim állandóan veszekednek, apukám iszik, anyukám pszichiátriára jár, gyógyszereken él. Nagyon sokat dolgoznak, hogy eltartsanak minket, és semmi kikapcsolódásuk nincs. Mindig ordibálnak egymással, én meg tiszta stresszes vagyok, enni sem tudok, már fogytam 10 kilót, már csak 46 kg vagyok 168 centivel. Állandóan remegek, szerintem lassan nekem is pszichiáterhez kell mennem. Mit csináljak? Itt hagyni nem akarom őket, mert szeretem őket és akkor nekik csak még rosszabb lesz. Tudom hogy nekik se könnyű, de elrontják az életemet. 20L
2012. júl. 7. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Pedig mást nem tudsz tenni. Másokat nem tudsz megváltoztatni, ezzel az indokkal pedig örök életedre mellettük kellene maradnod.
2012. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt mondom menj külön.Ne tedd tönkre a saját életedet.
2012. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
de akkor meg azért lenne bűntudatom, és akkor is ugyanolyan stresszes lennék..
2012. júl. 7. 12:07
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Ne legyen bűntudatod.Bocsi,de ha lenne egy csöpp eszük a szüleidnek,akkor elválnának.Az alkoholizmus pedig egy elég undorító szenvedély és a világon a legnagyobb önzőség.
2012. júl. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Ezen kell valahogy túllépned. Amúgy se fogsz örökre velük maradni. Nem vállalhatod fel miattuk, hogy tönkretedd a saját életedet.
2012. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Tehát soha életedben nem akarsz onnan elköltözni, mert lelkiismeret furdalásod lenne? Nem te rontottad el az ő életüket, de ők el fogják rontani a tiedet.
2012. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Ott hagyni nem akarod őket? Márpedig, ha meg akarod őrizni az ép eszed, nincs más lehetőséged. 20 évesen már illene önálló életet kezdened, külön költöznöd tőlük. A gondjaikat nekik kell megoldaniuk, nem neked. Bőven elég neked, hogy elkezdd építeni a saját életed.

Hidd el, tudom, miről beszélek, mert 18 évesen hasonló környezetből szakadtam ki. Bűntudatom volt anyám miatt, máig mondom neki, hogyha végre eljut addig, hogy elege van, jöjjön le hozzám, megoldjuk valahogy, de nem hajlandó eljönni onnan, akármilyen is apám. Be kellett látnom, hogy érte sem tehetek semmit. Azt pedig tapasztalatból tudom, hogy olyasmi miatt nem érdemes idegeskedni, amit nem tudsz megoldani, hleyette inkább megoldható problémákkal kell foglalkoznod. A külön költözés, és a jövőd építése pedig éppen egy ilyen, megoldható probléma.

2012. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz elköltözni,akkor menj dolgozni,hogy a szüleid is egy kicsit fellélegezhessenek.

Nem árt néha nekik sem egy kis pihenő,kikapcsolódás.

Egyik szülőnek sem jó érzés,hogy a felnőtt gyerekeit még mindig el kell tartani,és még mindig nem csak magukért élnek,dolgoznak..


Tudod én anya vagyok. 21 éves a lányom. Sosem erőltettem hogy dolgozzon suli mellett, de bizony amíg nem dolgozott,mi szülők dolgoztunk 2 helyen is,hogy semmiben ne szenvedjen hiányt. Amíg ő tanult,és nyáron Balatonra ment, addig mi csak robotoltunk. Amióta dolgozik,és van pénze (egy fillért nem kérünk el tőle,költse magára) nekünk is lazább lett. Amire szüksége van arra megkeresi a pénzt, így végre mi is lazábbra vehetjük a gyeplőt,és végre annyi év után mi is elmehettünk lazulni.. Nagy segítség ha dolgoznál te is..

2012. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
egyetemre járok, nem tudok mellette dolgozni mert így is nagyon nehéz a suli, ezért ők támogatnak anyagilag. amíg nem végzek vele addig nem tudok elköltözni.
2012. júl. 7. 13:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Talán utolsó előtti válaszoló lennék. Második évem fejeztem be mérnök informatika szakon, ami mint tudjuk, nem a legkönnyebb. Két éve külön élek, öneltartó vagyok, amire fel támogatást kapok az egyetemtől, és jó ösztöndíjat az eredményeim után. Ha piacképes szakon tanulsz, be lehet vállalni a diákhitelt is. Nekem ne mondd, hogy nem lehet, és tanulás így meg úgy, mert TUDOM, hogy lehet, hiszen abban élek. Nyáron dolgozom annyit, hogy félre tudjak tenni valamennyit, év közben értelemszerűen csak tanulás. Az kell látnom, hogy egyetlen, ami otthon tart, az a kényelem. Amíg az ő pénzükön élsz, nincs jogod panaszkodni rájuk. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, remélem, nem veszed sértésnek, mert nem rossz szándékkal tettem.
2012. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!