Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mikor számít már...

Szerinted mikor számít már gazdagnak egy kétgyerekes család? Milyen ingóságok és ingatlanok mellett mondanád őket gazdagnak?

Figyelt kérdés
Nem felső tízezerről beszélek, tudom nekik 500 milliós vagyonuk van.
2010. szept. 16. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk saját ház (hitel nélkül), két autó, min. évenete egy külföldi nyaralás, és kb. havi 400-500 ezres bevétel, esetleg még 1 vagy 2 saját ingatlan. Szerintem ez már nem jó szintnek számít, hanem gazdagnak!
2010. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

nagy ház, balatoni nyaraló, 2 középkat. verda, gyerekek elit suliban, magánórákon.

nem okoz gondot egy hirtelen kiadás. van legalább 5 mill. ft tartalékuk, ha bármi gáz van.

nincs semmilyen tartozásuk.

ja, és ami a legfontosabb: tudnak bánni a pénzzel, és megfontolják mire költik.

2010. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én is kb. így gondolom, saját családi ház, feleségnek, férjnek autó, esetleg a gyerekeknek egy-egy lakás, évente külföldi út már elég gazdagnak számít.

Ingóságok: minden szobában, tehát mindenkinek tv és számítógép, értékesebb festmények, bútorok, néhány komolyabb ékszer.

2010. szept. 16. 10:40
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pl olyan család már nem átlag mint a nővéremék.(sajnos)

Nem nagy családi ház hitel nélkül fullra felújítva,kényelmesen tudják fizetni a rezsijét,3 évente lecserélik a bútorokat.Kocsi hitel nélkül.Rendszeres jövedelem kb 400000 a nővérem fizuja ebből csak megtakarítás.Euróban lekötött milliós megtakarítás a bankban.A gyerekek nem járnak elit suliba,de nem is a falusi iskolába.Minden nap hordják őket.Tudnak fizetni nekik lovaglást,képzőművészeti foglalkozást.Szóval ami érdekli a gyereket.

Évente egyszer belföldön nyaralnak,karácsonyra 2 laptopot,és 4 egyforma mobilt vettek maguknak.Van pénzük hobbira,szórakozásra,benzinre.Ha kedvük van bemennek egy könyvesboltba és 20 000 otthagynak könyvekre.

Szeretnék én is így élni,nekem ez mind elérhetetlen luxus.

De hozzá kell még tennem,hogy a gyerekek ugyan olyan természetességgel hordják a turis ruhákat,mit a Keyo-s cuccokat.Így lettek nevelve.

2010. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, sok embernél a "nyomor" oka a lakáshitel.

Szinte megfojt mindent, akár egy kellemes könyvvásárlást is.

2010. szept. 16. 11:02
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
kb. attól a szinttől, amit a nővéredékről írtál. pedig tulajdonképpen ők még nem dúsgazdagok, csak jómódúak. de sajnos a magyar átlag ettől még messze van.
2010. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akik már a gyerekeknek is tudnak venni lakást,nem csak gazdagok,hanem nagyon gazdagok!
2010. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

na, azért ne túlozzunk. nekem is tudtak lakást venni, és nem úszunk a pénzben. csak tudni kell takarékoskodni.

és még van pár ismerősöm, aki szintén kapott lakást. nem budai villát, de egy egyszobás lakás azért nem olyan nagy luxus, hogy egy középosztálybeli család ne engedhetné meg magának.

2010. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

lakás önmagában még semmit nem jelent, mert pl. lehet úgy is lakást adni, hogy a szülők Mucsaröcsögére költöznek egy tanyára és a gyereknek meg nagy nehezen ki gazdálkodnak egy garzont.

én ha törik ha szakad, a gyerekemnek fogok lakást venni, hogy milyet, az majd a körülményektől függően alakul.

2010. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"na, azért ne túlozzunk. nekem is tudtak lakást venni, és nem úszunk a pénzben. csak tudni kell takarékoskodni."

Teljesen egyetértek veled!mi a párom szüleitől kaptunk egy nem luxus de egy 1+2 fél szobás lakást, A tesója szintúgy megkapott egy hasonló lakást!És háát a szülők nem úszkálnak a pénzben. Csak megfogadták mikor a gyerekek születtek,hogy nekik lakást fognak venni és gyűjtögettek!a havi bevétel kb 300 ezer forint náluk és egyáltalán nem luxus az életük!van két autó,nagy plazma tv is,de egy szerény többlakásos házba élnek 2 szobában!szóval nem értek azzal egyet,hogy nagyon gazdag lenne aki a gyerekének lakást vesz!!!

2010. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!