Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munka mellett lehet családi...

Munka mellett lehet családi életet élni? Nektek hogyan sikerül?

Figyelt kérdés

A férjemnek 160 km-re kell majd eljárnia dolgozni. Kb reggel 6-kor fog indulni és 5-körül ér majd haza. Azt mondta, munka mellett semmire sem lesz ideje, így döntsem el most én, hogy elvállalja-e a munkát. Azt mondta két lehetőség van:

1 - dolgozik és lesz pénzünk

2 - a családjával (velem és a gyerekkel) foglalkozik és éhezünk.


Ezt valóban nem lehet összeegyeztetni? Nincs arany középút? Nem úgy van most se, hogy hazajön a munkából és neki kell főzni, meg takarítani, bevásárolni, vasalni, mert azt én megcsinálom és a gyerekkel is foglalkozok (11 hónapos). Munka mellett valóban nem fér bele, egy közös séta, vagy játék? Engem már most is hanyagol. Több, mint 1,5 éve nem szeretkeztünk. Kb 4-5 havonta nézünk meg együtt egy filmet :(

Nem értem, ha nekem a házimunka és a gyerek mellett jut időm arra, hogy fát metsszek, kutyakakát felszedjek, virágoskertet gyomláljak és napi 3 órát sétáljak a lányommal, akkor neki miért nem fog sikerülni, hogy velünk legyen pár órát. Mit csinálok rosszul?


2012. márc. 26. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy mindenkinek arra van ideje, amire időt akar szánni.
2012. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lenne rá(tok) ideje ha akarná.Meglehet oldani.Férjem hajnal 5kor megy el és este 21re ér haza és van ideje ránk(én+kisfiúnk).

Miért nem költöztök oda ahol a munkája lesz?Sok időt megspórolhatnátok!

Vállalja el mindenképp,nem éhezhet egy 11 hónapos!

2012. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Délután 5 után azért még bőven ráérne kicsit veletek is lenni. Ha akarna...

De ha még most sem teszi, pedig még nem 160 km-re jár munkába, akkor ott nem veled van a gond.

2012. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ő most is sokat dolgozik, panaszkodik is miatta, hogy fáradt, de mégis este fél 8 körül megvacsorázik, utána beül a tv elé és barátok közt-öt néz, meg meccset. Én kb este 10-kor tudok először leülni. Meg néha ilyenkor pár percre. Nem értem, hogy miért fáradtabb nálam. Ha kérem, hogy legalább nézzünk együtt tv-t és ne legyünk külön, mindig azt feleli, hogy ő kapcsolgatja a tv-t össze-vissza.

Nem költözünk oda, mert lehet, hogy csak 1 évig lesz ott munkája. Nem érné meg eladni a házat. Ráadásul a gyereknek sem lenne jó egy nyugodt, tiszta faluból felköltözni Pestre.

2012. márc. 26. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, érdekes munka ez, ugyanis én is kb. így indulok el, és este 6- fél 7 mire hazaérek, pedig csak 25 km-re dolgozom az otthonomtól...

Szóval, ezek szerint ez nem egy teljes munkaidős állás. Nem találna hasonlót, vagy akár teljes munkaidőt közelebb is?

2012. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Autópályán kb 90 perc az út oda, ugyanennyi vissza. Mindig száguldozik :(
2012. márc. 26. 10:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

arra van ideje amire akarja


mi is 5-6 körül érünk haza,vacsifőzés,kis házimunka(mindketten),mégis van időnk egymásra

2012. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a legtöbb ember reggel 6-8ra jár dolgozni, és 5-6ra ér haza, és szerintem van idejük a családdal foglalkozni, úgyhogy mindenképp van arany középút. Kérdés hogy akarja-e az illető azt megtalálni v sem.
2012. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
1,5éve nincs szex,és semmit nem csináltok?Nem a munkán,hanem a kapcsolaton gondolkoznék,kell-e ez neked ilyen formátumban.
2012. márc. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már hozzászoktam, hogy nincs szex, talán merevedési gondja lehet, csak nem meri megmondani. Nekem fontos, hogy a lányomnak legyen apja. Nekem nem volt :( Az sem akkora gond, ha ritkán látjuk, csak azért jobban örülnék, ha néha együtt lenne a család.
2012. márc. 26. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!