Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire durva, hogy 4 hónap...

Mennyire durva, hogy 4 hónap híján 18 éves létemre sehová sem engednek?

Figyelt kérdés

Suliidőben akárhányszor megkérdeztem, folyton azt kaptam, hogy én iskola időben csak ne csavarogjak, a tanulás legyen az első! "Amíg suliidő van nincs ott alvás, mászkálás senkinél!" Most nyár van. Nyár közepe. Miért nem engednek még most sem sehova? Eddig egy osztályösszeröffenésen sem tudtam részt venni, mert nem engedtek. Teljesen el vagyok keseredve, mert nem csak hogy becsaptak, és hamisan áltattak, hanem tönkreteszik a nyaramat és a baráti kapcsolataimat is! Mit tehetnék szerintetek?

(Még abból is gond van, ha napközben szeretnék talizni a barátnőimmel, elmenni fagyizni vagy este fele sétálni) Mégegyszer mondom, 18 leszek 4 hónap múlva!



2012. júl. 7. 21:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elszomorít, amikor az olyan kérdéseket kell olvasnom, hogy "17 éves lányotokat elengednétek 3 napra, haverokkal a Balatonra?" :(
2012. júl. 7. 21:46
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Majd bepótolsz mindent =)
2012. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Figyelj ha ennyi időt kibírtál velük akkor az a 4 hónap már nem olyan sok..:( Szerintem akkor ( ha tudsz ) költözz majd el.Én nem sokára 16 éves leszek,de engem szerencsére sok fele engednek,mert meg bíznak bennem,tudják kivel merre vagyok,meddig leszek( ha kések mindig írok nekik).Próbáld meg hogy te is elmondod merre mész,kb. meddig maradsz.
2012. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Amikor teljesen elfog a szomorúság, én is ezzel vigasztalom magam. Csak rossz, hogy ezek a felhőtlen tinédzser évek így elszálltak, ennyire tartalmatlanul. Se igaz barátok, se emlékek... A szüleim ezzel nem érnek el mást, csak hogy amint kikerülök a látáskörükből, a kedvemre fogom falni az életet! Csak egy kicsit félek, hogy túl sok mindent akarok majd hirtelen, egyszerre és nem lesz meg az egyensúly... Mindenesetre tanúság, hogy én hogy ne csináljam majd ha lesznek egyszer tizenéves gyerekeim!
2012. júl. 7. 21:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak. Ennyi idősen már megengedték, hogy a barátomnál aludjak és bulizni is mehettem ég kéredzkednem sem kellett, csak bejelentettem, hogy hova megyek és mikor jövök.


Ülj le velük beszélni erről, hátha mégis csak elengednek.

Már nem vagy annyira fiatal, hogy en tudj magadra vigyázni, meg mégiscsak nyár van

2012. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Le leszek pontozva most.

Azt tanácsolom hogy vess be keményebb eszközöket.Zsarold őket.Vagy ígérj te is olyat amit nem fogsz majd betartani ahogy ők tették.


Játszd el hogy depressziós , antiszociális vagy.


Akkor majd elengednek.

2012. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindenféle túlzás nélkül mondom, hogy megbízható vagyok! Jó eredménnyel zártak az év végét, ismerik a barátaimat, sosem volt még példa arra, hogy a tudtuk nélkül csináltam volna valamit, mentem volna el valahova. Telefonon folyamatos kapcsolatban vagyunk ha arról van szó, mindig betartom a szabályokat. Éppen ezért szomorít el ennyire a dolog, hogy olyan, mintha nem is ismernének. Mintha attól tartanának, hogy véletlenül boldog leszek. Mintha irigyek lennének rám, és megakarnának védelmezni attól, hogy nekem jó legyen.
2012. júl. 7. 21:57
 8/14 anonim válasza:
47%
Én azt szoktam csinálni, hogy elmondom hova megyek és nem érdekel mit mondanak rá, lehet hogy még az ő házukba lakok de én is nemsokára 18 leszek. Amugy meg mit csinálnak ha nem engedelmeskedsz? Kordont állnak az ajtód elé hogy nehogy kimehess vagy mi? Ha meg kiabálnak ne foglalkozz vele.. zárd be a szobád, zene hangereje max-ra és máris nem zavar :D Ha szép szóval nem megy akkor add így a tudtukra, hogy lassan felnősz.
2012. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ha ilyenek a szüleid és ki akarsz törni akkor:

Fontos tanulni, hogy bekerülj a vágyott egyetemre,látsszon, hogy tényleg érdekel a későbbi sorsod, felelősségteljesen gondolkozol, hiszen gondolsz a jövődre.Jók a jegyeid, hadd kérdezzem már meg? Mert nem mindegy, hogy a szüleid tanulásra akarnak fogni hármas átlaggal, vagy 4 egészessel.fontos kivenni a részed a házimunkából, hiszen a koszos edény nem fogja kitisztítani magát, a kisgyerekeket szolgálják ki, csak ők nem veszik ki a részüket a házimunkából.

17 évesen szerintem vállalhatnál nyári munkát. Én tényleg nem akarok bele szólni, de akkor lenne egy kis saját pénzed, és azzal önállóbb lennél.

Meg ne kérezkedj el sehová, hanem ha este hatkor mész kávézni a barátnőddel, akkor mondd azt a szüleidnek délelőtt, hogy anya, apa megyek kávézni 6kor, tudjatok róla! Így akkor látják, hogy nem rossz társaságba mész, nem is alkoholt inni vagy valami... Aztán később emelheted, úgy hogy későbbig mész el(még mindig nem kérdezkedsz el, csak közlöd merre mész!) hadd szokjanak hozzá a szüleid, hogy nem engedélyt kérsz, hanem tájékoztatsz.

Bocsi a kezdetleges fogalmazásért, a hibákért, de késő este van már nekem. Azért remélem ezek hasznosak számodra.

2012. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%

Szia! Szerintem ez kicsit gáz,hogy nem engednek el sehova.Igy 18 évesen fogsz ott tartani,ahol más "ideális,átlagos" esetben 14éves. Viszont pl a fik nem tudják hogy mondjuk te már csokoloztál-e valakivel... S akar adni egy szájra puszit de te még pl arcra puszit se kaptál korodbeli sráctól.(ez csak példa..) Barátnőmmel is ez volt,hogy 18 éves koráig sehova nem engedték el,s amikor barátja lett aki meg akarta csókolni úgy megijedt segény lány hogy sirva fakadt hogy ő mit akar....

Szerintem igenis beszélned kellene velük,hogy engedjenek el,hisz nyár van és nem élhetsz kapcsolatok,buli nélkül... Én 18m évesen már Görögbe mentem,igaz osztálykirándulásra szervezetten vagy 40en és több szüleim által ismert tanárral.Mondjuk én többször is mehettem külföldre,szóval a helyzet nenm volt nekik idegen.(sulikir Lengyel,Románia,cserediákság Románia) Mondjuk ezek nem voltak kötelezőek de voltak igy nem akartam kihagyni őket...

Egyébként én barátnőmnél 10évesen ott aludtam(igaz ő a házunkban lakott,de a tudat,hogy ott alszok valahol...13 voltam mikor elköltöztek,de akkor is ott alhattam..) 26l

2012. júl. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!