Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sajnálnak a szüleink...

Miért sajnálnak a szüleink mindent tőlünk? A sógornőmnek meg miért szabad mindent?

Figyelt kérdés

Párom 28 F, sógornőm 26N. Én 22N.

Arról van szó, hogy párommal össze akarunk költözni, és erre spórolunk már 2 éve. Anyósom néha nagyon rendes tud lenni, és támogatja a tervünket. (nem anyagilag, hanem néha besegít 1-2 dologban, nekem pl segít berakni befőttet, illetve besegít 1-2 munkákban is a párom lakásánál)Páromnak szerencséje van, mert otthon az anyja nem kér tőle pénzt, hogy adjon a számlákra, vagy kajába. Ez is segítség, mert párom ezt a pénzt, így másra tudja költeni. Nekem ilyen szempontból itthon nincs ilyen szerencsém. Néha anyósom elviselhetetlen, beszólogat, vágja a fejeket mindenhez, és látjuk rajta, hogy már alig várja hogy elköltözzünk és külön éljünk. Egyenlőre mind a ketten otthon élünk. Amikor kicsit begyorsítjuk a dolgokat, akkor meg olyanokat mond, hogy minek sietünk, csináljuk nyugodtan, ráérünk. Akkor az ember újra nyugodt tempóban csinálja a dolgokat, eltelik 1-2 hónap, és újra bebolondul anyósom, és mi megint elkezdünk sietni. És már ez van 2 éve. Anyósom mindenkit kivallat, engem is kivallatott, hogy mennyit keresek stb, és amikor még jobb volt a kapcsolatunk sajnos elég sokmindent el is mondtam neki. Most meg már böki a csőrét, hogy "Nórikának" van pénze, ő is miért nem költözik még el otthonról? Anyósom azt "szeretné" ha én egyedül tartanék fennt egy albérletet magamnak, és miért élek még anyámék "nyakán"? Beszólogat páromnak, hogy"Nórikának" mi mindenre futja. Ha nyáron 2 új felsőt lát rajtam, akkor már megkapom a jelzőt, hogy miért erre költ, a helyett hogy inkább festéket venne? Mi köze van hozzá hogy én mire és hogyan osztom be a pénzemet? Ugyanezt csinálja párommal is. Ha párom vesz egy papucsot, kb havi szinten párom is és én is 5-5 ezret költünk ruhára, és 5-5 ezre szórakozásra (csak nyáron, tóra) akkor páromnak is beszól, hogy nekünk most nem erre kellene az időt elpazarolnunk,hogy tóra járunk, hanem mást vennünk, hogy haladjunk, vagy azt az időt hasznosabban eltöltenünk stb. Párom huga, aki amint írtam 26 éves, és még mindig tanul, neki meg van adva minden. Kap ösztöndíjat a csaj, több mint 40 ezret, évek óta, amit minden hónapban leköt, és még egy 100 ft-os papírzsepire sincs gondja, az anyósom mindent megvesz neki! Gyógyszert, ruhákat, kaját, kolidíjat, utazást, könyvet stb! Páromnak sosem vett meg semmit, és nekem sem vettek meg anyámék semmit. Pedig párom sokkal többet segít otthon, mint a huga.

Amikor még csak 19-20 éves voltam, azzal zaklatta páromat, hogy Nórika miért nem megy el diákmunkára? Amikor meg találtam munkát, akkor meg sajnálta a pénzt amit kerestem! A lányát meg esze ágában sem lenne elküldeni dolgozni. Az a lány szegény olyan naiv és buta, az anyja úgy félrenevelte. Párom is ezt mondja, szóval ez most nem az én egyedüli véleményem.

Párom is néha nagyon haragszik az anyjára, hogy miket mond, és hogy nem lehet kiigazodni rajta.


Most az anyósom mit akar valójában? Hogy elköltözzünk, vagy hogy ne? Miért viselkedik ellentétesen? Mert mindig olyanokat mond, hogy jaj majd megtudjátok mennyi pénz megy el rezsire, kajára, hogy fogjátok sajnálni rá a pénzt, és hogy hogy megbánjátok majd hogy elköltöztetek?

És miért van az, hogy én sz*r vagyok, a sógornőm meg szép és ügyes, okos?

Nem csak velem érezteti ezt, hogy a sógornőm okos, ügyes stb, hanem a párommal is.

Pedig páromnak is és nekem is van 1-1 diplománk, attól hogy nem tanultunk még plusz 5 évet, nem vagyunk kevesebbek mint a sógornőm, mégis mindig ezt éreztetik velünk.



2012. júl. 7. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész mondvacsinált probléma: költözzetek külön, és minden le van rendezve.

Amit nem nem akarsz, hogy tudjon, az ne mondd el az anyósnak.

2012. júl. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Tipikusan a "mi kutyánk kölyke-szindróma" áll fenn, azért nézi el a lányának a dolgait.


Anyósodtól tényleg jobb megszabadulni minél hamarabb; nem tudom, milyen az alaptermészete, de vagy azért kedves veled néha, mert változékony a természete (hangulatember), vagy mert a párod megkérte rá, hogy legyen már veled normálisabb, aztán ez mikor beugrik neki, mikor nem.


Meg az is benne van a dologban, hogy nem igazán tudja kezelni és elfogadni azt, hogy a fia felnőtt, és már nem szorul rá a gondoskodásra.

2012. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátodtól nem kér az Anyukája pénzt, a testvérétől sem nem tudom ebben mi a probléma. A barátod fizetéséből nem fizet be, a rezsibe akkor aki tanul miért baj ha nem kér? Főleg, hogy kollégista akkor 2-3 napot van összesen otthon egy héten. Lehet az a baja az anyósnak, hogy akkor kap egy magasabb számlát, és ideges miatta.
2012. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

a sógornőd azért szebb, okosabb és ügyesebb nálad, mert ő anyósod gyereke. Nem tudom miért nem jut el egyes emberek agyáig, hogy általában minden szülő halálosan odavan a pici gyerekeiért. Mondjuk, hogy ez a normális helyzet ! Hogy hogy nevelte félre, szerintem ne te döntsd el, mert te azt az embert választottad, akit szintén ő nevelt fel /tiszteletet add már meg, még ha nehezedre is esik/.

Elhiszem, hogy anyósod szeszélyes, meg hogy ott kell még nála lenni és ez nem jó, mert mindenféle hülye probléma merül fel, de ne azzal foglalkozz, hogy kritizálja a pénzkiadásaitok, mert mkinek van ilyen olyan rigolyája, főleg idősebb korban, hanem azzal hogy miben lehet neked segítségedre, elvégre ő az anyósod, és még hasznát is veheted, ha túllépsz a hülyeségein, elengeded a füled mellett. Költözzetek el hamar, itt volt 2 évetek, most már menjetek, és kiderül mi lesz.

2012. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek min problémázol?

Mit sajnál tőletek?

28 éves felnőtt fia barátnőstől ingyen lakik a nyakán.

Mit vársz mit adjon még,

mosolyogva nézze végig hogy az ő lakásába alapítotok családot?

2 éve tervezitek a költözést 2 éve nem jön össze pedig mindkettőtök dolgozik.

A párod nem ad haza semmit te jól keresel anyagilag függetlenek vagytok mért számít az anyós véleménye, a helyében én is ki lennék akadva hogy nem vagytok képesek felnőtt döntést hozni.

A húga legalább kollégista nem jár haza minden hétvégén a partnerével hogy ingyen turbékoljanak.

2012. júl. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

:D

Köszi a sok sok vicces választ, jót nevettem rajta.

Látszik hogy amit írtam annak a felét sem olvastátok el. Vagy csak nem megy az értelmező olvasás? :D

2012. júl. 8. 10:25
 7/11 anonim ***** válasza:
most mégis mit vársz milyen választ adjanak? Hogy töröld képen az anyósod, mert neked van igaza, ő meg egy minden lében kanál hárpia? Már megint tipikusan az a helyzet, hogy olyan választ kapsz, ami nem tetszik, és emiatt a válaszadók a hülyék. Költözz már el az anyósodtól és megszűnik minden problémád. tényleg mire vártok két évet, mikor amúgy is eleged van belőle, meg a pasid is unja a saját anyja marhaságait.
2012. júl. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem lakom az anyósomnál :)

De úgy látom ez számodra nem derült ki:)

Ahogy az sem, hogy nem azért telt már el 2 év, mert mi ezt így akartuk, hanem azért, mert nem aludhatunk a betonon, és nem lehet ajtó nélkül sem a ház :)

2012. júl. 8. 21:35
 9/11 anonim ***** válasza:

most ti épitkeztek, vettetek egy lakást és azt újítjátok fel esetleg?? bár azt sem értem, hogy ha így van, ezen mi tart két évig...beköltöztök, aztán folyamatosan csinálgatjátok....persze ha építkeztek, akkor lassabb folyamat...ha meg nincs saját tulajdonú lakás ill. ház, akkor így is úgy is albérletbe mentek, arra mit gyüjtöttetek két éven keresztül? egyszerüen nem értem...miért nem költöztök már össze? feltételezem a saját butorotokat vihetitek....ami meg kell azt meg még megveszitek, sok albiban van is tüzhely, mosógép, mikró stb. Két év alatt feltételezem sikerült vmennyit összegyüjteni. Nem értem, miért nem laktok még együtt!

23L

2012. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ennél többet ma egy Anya megtehetne, hogy nem kéri a rezsi felét. Vagy mégis mit vársz, mit szeretnél?

Hogy adja nektek a lakásást és költözőn albérletbe.

A barátodnak nem kell haza adni ő megspórol havi 50000Ft.-ot Neked haza kell adnod te mondjuk 30000Ft.-ot. 80000x24=1920000 azért már ebből el lehet indulni.


"És miért van az, hogy én sz*r vagyok, a sógornőm meg szép és ügyes, okos? "

Mert neked is a saját gyereked lesz a legokosabb és a legszebb ez normális.

2012. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!