Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkó vagyok azért, mert...

Bunkó vagyok azért, mert nemet mondtam a "sógornőmnek"?

Figyelt kérdés

Előzmény:

Másfél szobás lakásban lakunk, 10 hós babával, jelenleg nyűgös időszakát szenvedjük vele együtt, éjszaka sokszor felkel sírni, ilyenkor a párom átmegy a másik szobába aludni, nehogy másnap hasznavehetetlen legyen a munkájában.

Kettő, hogy amikor terhes voltam sokszor megkeserítette életem, akkor a párom albérletében laktunk és ő is ott lakott velünk, mert neki nem volt hova mennie. Sokszor éreztem rajta az ellenszenvet irántam, sokszor hazudott, és én igyekeztem nem tudni róluk. Úgy tettem mintha nem tudnék róluk.

Akkor tette be a kiskaput nálam, amikor ő a párom volt barátnőjének családjával találkozott - persze nekem semmi közöm hozzá kivel találkozik és miért, de ez akkor nagyon a lelkembe vágott - úgy éreztem, hogy próbál minket szétszakítani. Azóta megbízni se tudok benne, a gyereket sem akarom rá bízni.

Valahogy nem találom vele a hangot, bárhogyan is érzek, azért nyitott vagyok felé...mégiscsak a párom testvére.

Felhívott telefonon - mivel már nem lakik a városban, felmondott munkahelyén, felmondta az albérletét, és hazaköltözött vidékre - felhívott, hogy ott akarna aludni nálunk valamelyik nap.

Megmondtam, hogy most nagyon nem jó, beteg a gyerek, meg amúgy sincs idegzetem, hogy a másik szobát kipakoljam miatta, nincs idegzetem hozzá, hogy vendéget fogadjak. Nincs idegzetem ahhoz, egy napot itthon töltsek, azért mert ő itt van. Nekem azzal nem segít, hogy ő itt van, kialakult a megszokott napi ritmusunk a babával, nincs kedvem alkalmazkodni senkihez sem, én azt csinálok amit akarok, akkor megyek el itthonról sétálni a babával amikor a kedvem tartja. Nekem elegem volt abból az albérletes időszakból.

Miután letettük a telefont, ideges is lettem, vajon jól tettem e hogy nemet mondtam neki az ittalvással kapcsolatban, már én éreztem magam rosszul.

(Sorolhatnám az ő jellemét, alapban rosszindulatú természet - amit igyekszek nem észrevenni.

Szerintetek? Más is így van a sógorával/nőjével?


2010. máj. 5. 10:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%
nincs ebből egy rövidített változat? nincs kedvem ennyit olvasni
2010. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy bunkó, én is nemet mondtam volna. Sajnos nekem is hasonló a kapcsolatom a sógornőmmel.

Az én sógornőm állandóan azon van hogy kihasználjon minket, amikor nekünk van szükségünk segítségre, akkor meg nem segít...

Ilyet csinál, hogy felhív minket telefonon hogy kérjük már el neki apukám autóját mert el akar menni kirándulni vele. Holott nekik is van saját autójuk. De ez csak egy példa volt, rengeteg ilyen dolog történt már...

2010. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
sztem igazad van!egyáltalán hány éves hogy "ott akar aludni"?jesszusom...
2010. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

én elolvastam!elsőnek üzenem hogy nem olyan hosszú és ennyi áldozatot lehet vállalni valakiért aki segítséget kér

szóval szerintem jól tetted!Neked a babával kell foglalkozni, nem a sógornőd hülyeségeivel!Kitudja mit csinált volna?

jobb így

2010. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Szia,hát nekem nem fogsz örülni,de én egy napot biztos,hogy kibírok a sógornőmmel,akár többet is.Alapjába véve szeretettel viszonyulok hozzá,pedig neki is vannak érdekes dolgai a testvéremmel mégsem szólok bele,igaz a véleményem megvan,de ezt leginkább megtartom magamnak.Természetesen elfogadom a te döntésedet is,de ha jobban belegondolok,akkor nagyon szar lehet a férjednek-aki szereti a testvérét

-hogy te most egész egyszerűen kidobtad a sógornőt a házból,ráadásul mondva csinált okokkal.Egyértelműen közölted vele,hogy nyűg a hátadon,mert esetleg ki kell cuccolnod részére a szobát,na meg belerondít a megszokott hétköznapodba.Két lányom van,egy hatéves és egy kilenc hónapos és soha nem zavart,ha a párom családja jönni akart.Arról nem beszélve,hogy sokszor a gyerekekre kiváncsiak a rokonok és örülök neki.A nagylányom kedvence pl. a bátyám,mit szólnék,ha a párom megtiltaná,hogy jöjjön hozzánk.

2010. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jól tetted, hogy nem fogadtad be a sógornőt. Azt kapta, amit megérdemelt. Nyilván te is másképp álltál volna hozzá, ha ő korábban nem lett volna ilyen rosszindulatú veled szemben.
2010. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
szerintem 1 napot/éjszakát kibírtatok volna.
2010. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam neki, hogy nincs hozzá idegzetem. Azt mondtam, hogy beteg a gyerekem, nyűgös egész éjszaka, és hogy van egy csomó dolgom, és emiatt nem jó az ittalvás, és ez a hét kiesik.
2010. máj. 5. 11:25
 9/19 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is ki lehetett volna bírni azt az egy napot. Nem összeköltözni akart újra veletek, csak egyetlenegy napot nálatok tölteni, de hát nyilván a te dolgod mit csinálsz.
2010. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogy ki lehet bírni egy éjszakát, de valahogy nem érzem a késztetést erre...
2010. máj. 5. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!