Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándékot visszakérni csak...

Ajándékot visszakérni csak szerintem nem helyes?

Figyelt kérdés

Egy gazdag külföldi családnál lakom most ahol év elején kaptam egy mobiltelefont "ajándékba" (?). Egy drága készüléket.

Azt mondták enyém lehet nekik már nem kell tartsam meg. Eladhatom, csinálhatok vele amit akarok.

Idő közben meghibásodott kétszer is mind a kétszer saját pénzből megjavíttattam. Közben vásároltam magamnak egy másik készüléket is mert megtetszett és nagyon olcsón megvehettem valakitől (itt külföldön alig kerül valamibe otthon ilyen telefonom soha nem lehetne). Nem nagyon mutogattam mert tudtam, hogy nem szeretik hogy érdekelnek ezek a dolgok, de valahonnan megtudták hogy van. Ma azt mondta vacsoránál az apa, hogy hallotta hogy van egy új készülékem és hogy adjam oda a telefont mert jó lenne a nagyobbik fiúnak.


Én pedig úgy vagyok vele, hogy nem akarom már visszaadni. Nyár végén utazom haza. Ugyanakkor szeretem őket és nem akarom megbántani, nekik tudom ez csak egy filléres műanyag és fém kacat.


Mit gondoltok mit kéne tennem?


2012. júl. 8. 20:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Azt mondani, hogy eladtad.
2012. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Add vissza nekik, és szard le őket.
2012. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Illik, nem illik... Ha kérték, add vissza.

(Amúgy természetesen nem illik, legalábbis Magyarországon... Azt nem tudom, hogy ott, ahol vagy, vajon hogyan néznek az ilyesmire.)

2012. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem gazdag családról lenne szó, annyira nem akadnék ki rajta. Elég smucig dolog, de mindegy. Én visszaadnám, ha ez hiányzik az örömükhöz. Belgák?
2012. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Igen erre én is gondoltam hogy azt mondom hogy eladtam és ebből vettem a másikat vagy, hogy elcseréltem rá.

De ezt azonnal kellett volna mondani én meg csak hallgattam, mert bevallom nagyon meglepett.

Mondjuk ez a téma akkor és ott meg is szakadt. Lehet ő is érezte hogy ez nem oké. Valamit viszont akkor is lépnem kell majd.

2012. júl. 8. 20:52
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

én visszaadnám

ha ők ettől boldogabbak lesznek, akkor legyenek

és örülnék, hogy én szerencsére nem vagyok olyan kicsinyes, mint ők, így még akár boldog is lehetek az életben - ellentétben velük :)

2012. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy ajándékba adták, és nem csak használatra? Lehet, hogy csak félreértetted őket.

Én amúgy szó nélkül visszaadnám, nem szorulok senkinek a vacak telefonjára.

2012. júl. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
100%

"Add vissza nekik, és szard le őket."

Én sem mondhattam volna szebben.:)

2012. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Persze. Körülbelül az első hónapban én se hittem el. Aztán mikor többször is biztosított róla az apa hogy neki nem kell és csináljak vele amit akarok akkor kicsit moddolgattam (mert értek hozzá és szeretek ilyenekkel játszani) Aztán háromszor is volt már a saját költségemen szervizbe.

Aztán mivel elég olcsón hozzájutok itt használt telefonokhoz csináltam pár üzletet az otthoni barátaimnak egy párezer forintos haszonért.


Akkor meg is jegyezte az apa, hogy csak nem eladtam azt is, nem baj nem azért kérdi csak érdekli. Mondtam, hogy nem és, hogy mit csinálok. Nekik valahogy nem fért a fejükbe, hogy ez nekünk miért jó.

2012. júl. 8. 21:01
 10/29 A kérdező kommentje:
boldogok ők enélkül is és nem hiszem, hogy kicsinyes dolognak éreznék :) Akkor vesznek maguknak ilyent amikor akarnak és meg se érzik a különbséget. Nekik más problémáik vannak az életben és egyik sem kapcsolódik anyagi javakhoz.
2012. júl. 8. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!