Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene erre reagálnom?...

Hogyan kellene erre reagálnom? Vagy mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
35 hetes terhes kismama vagyok, 23 éves, albérletben élünk párommal. Én most nem tudok dolgozni, viszont ha minden igaz akkor kaphatok Tgyás-t és később Gyed-et is. Viszont párom fizetése bruttó 80 e ft, ami épp hogy elég a mindennapi megélhetésre. A következő nehéz helyzetbe kerültem: édesanyám már 23 éve nem dolgozik - pedig tudna ha akarna - édesapám tartja el, jelenleg albérletben laknak, ahonnan édesapám bármikor elköltözhetne a saját házába - egy másik városban van - ez nem is soká befog következni. Már nagyon sok hitelt vett fel hogy megtudjanak élni anyuval és ezért kell haza mennie. De így anyu hozzám fog majd jönni, hogy mi fogadjuk be a párommal. Mi meg beszéltük párommal hogy nem tudnánk eltartani őt is, hiszen így is alig tudjuk kiszorítani a pénzt sok mindenre. Amíg tudtunk addig mi is nagyon sok pénzzel és étellel is segítettük őket, de már nem megy. Hogyan kellene erre a helyzetre reagálnom? Apu is hozzám jön panaszkodni, és anyu is. Sokszor vagyok miattuk ideges, hogy mi lesz egyikkel másikkal, illetve hogy én hogy mondhatnék a szüleimnek nemet? Illetve az édes anyámnak? Ez nem szívtelenség? Bűntudatom van emiatt ha így bele gondolok.
2012. ápr. 18. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Apád vigye magával anyukádat szerintem. Miért nem dolgozik anyukád? Ha eddig el tudta tartani az apád akkor továbbra is tartsa el. Inkább ő szívtelen, hogy elhagyja anyukádat.
2012. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De anyu nem akar vele menni, merthogy a háza nem egy nagy családi ház, és nincs benne meg minden luxus.
2012. ápr. 18. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindannyian felnőtt emberek vagytok.Így mindenki a saját életéért önmaga felelős.Ahogy anyud is.Szerintem nyugodtan mond el nekik,hogy babát vársz így sem hely sem pénz nem lesz,hogy még egy embert eltartsatok.Ez nem fog menni.

2 dolog fog történni

Az egyik,hogy megsértődnek.A másik,hogy duzzognak,de mégis fognak megoldást találni a te segítséged nélkül is.

2012. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne érezd magad szívtelennek,ezt velünk is eljátszotta anyám,és még utána mi voltunk a rosszak.Nálunk is gyerek van,én dolgozni is jártam,és azon bukott ki a dolog,hogy ő akarta megmondani,mire költsük el a fizetésünket,mikor rezsit,kaját,mindent mi álltunk gyerek mellett.

Magyarázd el neki,hogy nektek most már a saját gyereketekről kell gondoskodni.

2012. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ha anyád válogat, hogy nem jó neki apád lakása, akkor majd koppan. Neked most elsősorban a saját gyerekeddel kell foglalkoznod, nem anyáddal. Ne menjél bele az összeköltözésbe, rengeteg konfliktus lenne.

Végülis nem az utcára kerül!!

2012. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen én is ettől tartok, hogy nem jönnénk ki jól semmilyen szempontból, mert anyu is ez a megmondogatós tipus, és a másik hogy engem az is zavar hogy apu mellett nem megy el dolgozni, pedig nem beteg vagy ilyesmi, csak nem "talál" magának való munkát, és ha még nállunk is ez lenne nem tudom mit hozna ki belőlem, de legfőképp páromból.
2012. ápr. 18. 12:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem szívtelenség a szűkölködő gyerekemen élősködni, valószínűleg az unokám rovására is, amikor tudnék gondoskodni magamról? Dehogynem.
2012. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozik az anyukád, amikor pedig dolgozhatna, nehogy már másoktól várja el, hogy eltartsák, amikor pedig azok a mások sincsenek valami fényes helyzetben! Aki nem dolgozik, ne is egyék. Neked meg ne legyen lelkiismeret-furdalásod az ő lustasága miatt, meg azért, mert apád háza nem jó neki, mert nem elég luxus. Ez van, ezt kell szeretnie, vagy mehet, ahová akar, kész.
2012. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom a válaszaitokat teljesen az én véleményemet írjátok le, csak az hogy most hogy én is anya leszek, van bennem olyan hogy nekem is rosszul esne ha a gyerekem elfordulna tőlem, ha a segítségét kérném. Ezért van bűntudatom. Hogy helyes e hogy tényleg ezeket gondolom.
2012. ápr. 18. 16:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg te nem magaddal lennél elfoglalva, hanem az lenne a legnagyobb gondod, hogyan segítheted ki a pénzzavarából.
2012. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!