Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen érzékeny?

Miért lett ilyen érzékeny?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lett a férjemmel (29) nem beszél szinte senkivel, nincs életkedve. Mindenkit elküld, nem akar a barátaival lenni, legszívesebben egyedül tölti a napokat, néha még a gyereket és engem is elküld onnan ahol éppen van. Látom rajta, hogy baj van de nem mond senkinek semmit, csak csendben ül és néz maga elé. Szinte soha nem mutatja ki az érzéseit, ma viszont elsírta magát előttem ami egyáltalán nem jellemző rá. Már 10-15 éves korunk óta ismerjük egymást, 11 éve vagyunk együtt de most láttam kb másodszor sírni, pedig nem is beszéltünk és nem csináltunk semmit, csak ültünk egymás mellett. 3-4 hete csinálja ezt, de megijeszt a viselkedése. Arra gondoltam, hogy lehet hogy megcsal, de nincs semmi erre utaló jel és boldogok vagyunk (vagyis mostanáig). Mindig időben itthon van, a telefonjában sincs semmi (muszáj volt belenéznem). Mostanában túl érzékeny, 1-2 szóval meglehet bántani amikkel ezek előtt viccelődtünk, ha valami apró dolgot nem mondunk el neki akkor megsértődik, ha mondjuk neki, hogy szeretjük akkor furán reagál. Nem lehet vele beszélgetni, csak úgy van. Még veszekedni sem lehet vele (nem mintha akarnék). Zavar, hogy nem mondja el, aki bejön hozzánk annak is rossz kedve lesz. Mit csináljak? A szülei, barátai is észrevették és tőlem kérdezősködnek. Számtalanszor kérdeztem már, de nem válaszol, vagy terel.
2012. júl. 8. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a munkahelyén probléma,vagy az egészségével van baj.

A jelek szerint depressziós,amit mindenképpen kezelni kellene.

Pró áld vele erőltetni a beszélgetést. Mondd,hogy segíteni akarsz neki,ha valami bántja.

2012. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Én is munkahelyi, vagy egészségügyi problémára gondoltam hirtelen.


Kitartást, remélem, hogy meg tudjátok beszélni!

2012. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Próbálj meg visszaemlékezni, hogy mi történhetett 3-4 hete. Én is mint az előző válaszolók arra gondoltam, hogy lehet, hogy kirúgták a munkahelyéről, vagy pedig beteg. Kérdezz rá nyíltan. Lehet, hogy ha te kimondod, akkor könnyebb rábólintania, ha eltaláltad. Kívánom, hogy megoldódjon, akármi is a probléma.
2012. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem beteg? Nekem csak ez jutott eszembe. Főleg a sírás és a szeretlek-re reagálás miatt.
2012. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel a munkahelyét, vagy beszélj a házi orvosotokkal.
2012. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A munkahelyén minden rendben van, legalábbis rendesen jár dolgozni és minden úgy van mint eddig. Nem vettem észre semmilyen betegség jelét, de azért erre figyelni fogok. Az elmúlt pár hétben nem történt rossz dolog. 2,5 hónapja veszítette el az unokatesóját, 1-2 napig rossz kedvű volt, aztáninden a régi lett, nem hiszem, hogy ez a baj.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. júl. 8. 22:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Az nagyon ijesztő lehet, ha sírva is fakad!


Hallottam már olyat, hogy valakit kirúgtak, de nem merte otthon elmondani, hanem úgy tett, mintha minden rendben lenne, és minden nap rendesen "ment dolgozni".

2012. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Már írtam Neked választ fentebb.


Írod, hogy elvesztette az Unokatesóját és hogy egy rövid ideig bánkódott, aztán a régi lett. Lehet, hogy mégis eszébe jutott most, nem? Én erre gondolok. Nekem Anyu 1 éve halt meg, de nekem is ha eszembejut, nehéz. Pl. én pont tegnap borultam ki Miatta... Lehet, hogy a Férjednek is ez a gondja.

2012. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

depressziónak tűnik.

A depressziónak az oka hogy nincs oka. Nem lehet megmondani hogy na ez meg az miatt vagyok szomorú hanem a depresszió csak úgy ok nélkül van. Ez egy nagyon komoly betegség, szerintem az egyik legkomolyabb. Érdemes felkeresni egy pszichiátert(és nem pszichológust), ha azt mondja hogy ő nem beteg és nem kell orvos, akkor biztos lehetsz benne hogy baj van, mert a depressziósok a végtelenségig kitartanak amellett hogy nincs semmi bajuk.


Tünet: kedvtelenség, levertség, később nagyon roszabbodhat a helyzet olvass utána és mihamarabb vidd orvoshoz, mert depresszió következtében még az öngyilkosság is megtörténhet, és a depressziósok komolyan kondolják, gyakorlatilag valódi ok nélkül.

Én már csak tudom. Nem akarlak megilyeszteni ráadásul nem is tudok sokmindent de előzd meg a bajt Majd mesélj mi volt

2012. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Kérdezősködj a munkahelyén, a barátainál. Szerintem az is fontos lenne, hogy MINDENRŐL mesélj neki. Milyen volt a napod, kivel találkoztál.(gondolom nem mondtam újat) Fontos, hogy minél többet beszélj vele/hozzá, lássa, hogy a te kedvedet nem rontja el azzal, hogy szomorú, érzékeny és zárkózott lett. Esetleg egy idő után ő is elkezd beszélgetni, társaságba járni és elmondja a problémáit. A lényeg, hogy megnyugodhasson és lássa, hogy te nem törsz össze emiatt.
2012. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!