Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek aputok magától ad...

Nektek aputok magától ad zsebpénzt, vagy mindig kérnetek kell?

Figyelt kérdés
Illetve az normális, ha elkérem, akkor megkérdezi mire kell? Mert én csak gyűjtögetni akarom, de úgy nem adja oda.:/
2012. júl. 9. 11:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Amig iskolűás voltam,addig nálunk olyan rendszer volt,hogy olyan 12-13 éves koromig minden vasárnap megkaptam este a következő heti zsebpénzem,aztán hogy tanuljam meg besoztani utána már minden hónap első napján kaptam meg a havi zsebpénzem.

Magát a zsebpénzt sosem kellett kérnek,mindig megkaptam.

Kérnem csak akkor kellett ha elfogyott vagy nem zsebpénzből fizetendőre kellett(kirándulás osztállyel pl)

2012. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem kaptam zsebpénzt.
2012. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Nekem gimis koromban 1-2-3 ezer forint volt a havi zsebpénzem, menzás voltam kajára nem kellett költeni pluszban, bejárós, a bérletet megvették nekem, így az a pár ezres simán kitartott hó végéig.


Minden hó elsején megkaptam az adott összeget, ha időközben elfogyott, de nem volt jó okom rá hogy kérjek, akkor nem kértem. Persze plusz kiadásaimat fedezték egy szó nélkül:) Ezzel a módszerrel összegyűjtöttem 20 ezer körül egy évben, attól függ mennyi volt a kiadásom és hogy mennyit kaptam.

2012. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy volt, hogy kisebb koromban (alsóban) hetente, aztán felsőben és gimiben havonta kaptam mindig azonos összeget, hogy megtanuljam beosztani. Persze a korommal nőtt ez az összeg, mert alsóban kb. csak fagyit meg anyáéknak szülinapra, karácsonyra apróságot vettem belőle, minden mást megkaptam, később pedig több pénzt kaptam, és én oszthattam be, hogy pl. magazint veszek vagy moziba megyek. Akkor már ebből fizettem a bérletemet, a sulis kaját, ilyesmiket is. Nem mindig jutott mindenre, mégis nagyon szerettem ezt a rendszert, mert önállóságot adott. Bejött, ma már költségvetést vezetek, és sokkal jobban kezelem a pénzt, mint anyukám. :)


Talán nálatok is jó lenne ez a fix összeg dolog, ha meg tudod beszélni vele. És valamilyen szinten persze normális, hogy megkérdezi, de én örülnék, ha a gyerekem gyűjteni szeretne.

25N

2012. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
soha nem adtak zsebpénzt.
2012. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

nem kaptam zsebpénzt, illetve ha azt annak nevezed, akkor hó elején odaadta a bérletrevalót anyum, de ennyi

ha valamire szükségem volt, megbeszéltük, ha értelmes dolog volt, megkaptam

2012. júl. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
És ajándékot, mmeg női dolgokat miből vettél? Apának csaknem mondhatom, hogy csá adjál tamponra pénzt. Nem?
2012. júl. 9. 11:57
 8/22 A kérdező kommentje:
Meg megkérdezi mire kell, akor azt mondom, hogy könyv
2012. júl. 9. 11:58
 9/22 A kérdező kommentje:
bocsi elromlott a billentyűzetem.. könyvet szeretnék venni neked karácsonyra.
2012. júl. 9. 11:59
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Off: Apukád nem UFO, nyugodtan mond meg neki hogy tamponra kell..lehet hogy férfi, de a férfi is tudja ezeket a dolgokat:) Nem ciki, ne aggódj!
2012. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!