Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek aputok magától ad...

Nektek aputok magától ad zsebpénzt, vagy mindig kérnetek kell?

Figyelt kérdés
Illetve az normális, ha elkérem, akkor megkérdezi mire kell? Mert én csak gyűjtögetni akarom, de úgy nem adja oda.:/
2012. júl. 9. 11:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

En sem kapok zsebpenzt. Barmi van, szolok a szuleimnek, es altalaban meg is kapom. Vagy van olyan, hogyha elmegyunk bevasarolni, akkor kulon valunk, es mindenki megveszi maganak ami kell, s majd a penztarnal talalkozunk.

16/l

2012. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
nem kaptam zsebpénzt. Ösztöndíjat kaptam a középiskola utolsó éveiben és főiskolán, azt osztottam be,
2012. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én anno nem kaptam zsebpénzt, abból gazdálkodtam, amit rokonoktól kaptam ünnepekre... és annak is a nagy részét a szüleim betették a bankba, gyakran szó nélkül. Azt hitték, az majd milyen jó lesz, ha majd tőlük kérek mindenre. Hát, karácsonyi ajándékokra éppen kijött a rokonpénzből, és 16-17 évesen már marha ciki volt eléjük állni, és ruhára kérni pénzt, főleg, hogy volt, amikor meg sem vették, mert minek az neked.. volt olyan is, hogy megint az otthon levő pénzemet bevitték a bankba, és annyi nem maradt nálam, hogy egy fagyira le tudjak menni barátnőmmel. Amikor meg már a nyakamba szakadt egy nagyobb pénzösszeg, akkor magamhoz képest baromi gyorsan elköltöttem az összeset, pont emiatt, mert nem tanultam meg rendesen beosztani. A zsebpénz azért jó, mert a maga kárán megtanulja az ember, hogy mire érdemes költeni, mire nem, hogy ossza be a pénzét, mire érdemes gyűjtögetni...
2012. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én a családtól összesen (szülők, nagymamám, keresztszüleim) kapok havonta 25 ezer forintot amit utalnak a számlámra. Ez jó, mert sokszor hozzá sem nyúlok, és csak gyűlik. Ezen kívül még ott vannak a szülinapi, karácsonyi, stb. pénzek. Amúgy nálam is van, hogy ezen felül kérek pénzt a szüleimtől, de az ilyenekre szokott lenni, mint amit te is írtál, pl. tampon. Vagy elfogy a samponom, dezodorom, stb. Igazából havi nagybevásárlást szoktunk tartani Rossmann-ban, DM-ben, de van, hogy nem kalkulálom be előre, hogy még másra is szükségem lehet, olyankor szoktam pénzt kérni. Vagy ha mondjuk strandra megyek, akkor is adnak pénzt a belépőre, plusz valamennyit kajára, de igazából ezt nem is szoktam kérni. Mindig szólok, hogy holnap megyünk strandra a barátnőimmel, és reggel ki van téve az asztalra a pénz, meg egy kis üzenet, hogy érezzem jól magam. :)
2012. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Mikor általánosba jártam,meg még gimi első évében kaptam 2000 forintot hetente.Hétfőn kaptam meg.Utána csórók lettünk,úgyhogy a zsebpénz megszűnt.Nem kérek pénzt,mert tudom,hogy nem tud adni.

Most már 20 évesen diákmelókból szerzek pénzt.

2012. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mond neki,hogy pizzázni mész xynal vagy fagyizni és úgy gyűjtögeted. :)
2012. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hetente ha találkozunk ad egy 10 ezrest. Én sosem kérem, ő adja. Amúgy nyugodtan megmondhatod, ha teszem azt, tamponra kell, nyilván nem talál majd benne semmi kivetnivalót.
2012. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem volt zsebpénzem. Ha valami kellett (noi cuccok) szoltam anyunak és megvette vagy adott rá pénzt. Ugyan így voltam mindennel. Apámmal nem nagyon volt szoros kapcsolatunk.
2012. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán kaptam zsebpénzt, csak ünnepekre és azt osztottam be egész évre, persze ha elfogyott és értelmes dolgokra kellett, akkor kértem:)

Egyébként apudnak nyugodtan mondhatod a tampon dolgot is, tudja ő is, hogy szoktál menstruálni, én nálam is volt már olyan, hogy kérdezte mi kell a boltból és mondtam, tampon:) Nem fog cikizni:)

2012. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

tampont a heti nagybevásárlás alkalmával is tudtok venni, gondolom anyud is használ ilyesmit.


nekem nem volt konkrét zsebpénzem, mindig kértem ha kellett, vagy a nagyim adott néha nagyobb összeget, ha meglátogattam, vagy ő jött. gyűjtögettem is szorgalmasan, abból vettem mp3 lejátszót, meg ruhákat.

2012. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!